Інклюзія стає важливим аспектом розвитку сучасних громад, і Вільногірськ не є винятком. У місті активно обговорюють, як забезпечити рівні можливості для всіх мешканців. Чи бачать жителі та жительки міста доступність у своїх районах?
Редакція Вільногірськ.IN.UA провела оптьування на тему інклюзивності міста.
Важливість інклюзії
Як повідомляє перша леді України Олена Зеленська, на сьогодні в Україні налічується близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. Тож доступність є важливою, оскільки вона допомагає забезпечити рівні можливості для всіх громадян, дозволяючи кожній людині реалізувати свій потенціал.
Саме доступність в громаді сприяє побудові справедливого суспільства, де кожен має доступ до освіти, роботи, культурних та соціальних заходів. Інклюзивне середовище не лише підвищує якість життя людей з інвалідністю, але й зміцнює суспільну згуртованість та взаєморозуміння.
Вільногірськ: чи доступне місто для всіх людей
Одна з вільногірок поділилася, що у неї в підʼїзді мешкає жінка, яка має проблеми з ногою. Для неї в будинку було зроблено додаткові поручні. Загалом, жінка вважає, що останнім часом можливостей для людей з інвалідністю у Вільногірську стає дедалі більше.
Матері відзначили, що доступність магазину з дитячими візочками вони оцінили б як середню. Жінки пояснюють, що в деяких магазинах є пандуси, а в інших – ні.
«Бувають двері закриті, трапляється, що можна зайти нормально, трапляється, що тягнеш і дитину і коляску», – зазначає одна з матерів з Вільногірська.
Вільногірці розказують, що про інклюзію має піклувати місцева влада. А стосовно приватних закладів мають таку думку:
«Наскільки я знаю, зараз не можна відкрити магазин, якщо там немає пандусу», – стверджує вільногірець.
Примітка: В Україні, згідно з нормами будівельних стандартів і законодавства, нові будівлі та магазини повинні бути обладнані пандусами та іншими елементами доступності для людей з інвалідністю. Це частина забезпечення прав осіб з інвалідністю, відповідно до законів про доступність та інклюзію.
Якщо у магазині чи іншій будівлі немає таких умов, то відкриття або використання цих приміщень може бути обмежене до виконання вимог доступності. Це сприяє тому, щоб кожна людина, незалежно від її фізичних можливостей, мала рівний доступ до громадських місць.
Читайте також:
- «Знати свій статус краще, ніж жити у невизначеності»: вільногірка про регулярне проходження тесту на ВІЛ
- «Дитинство одне, і війна не повинна його забирати»: студенти Вільногірського фахового коледжу долучилися до благодійної акції
Підписуйтесь