Чотири розділи в історико-краєзнавчому музеї на базі ліцею №5 присвячені спогадам Другої світової війни. Зокрема там можна побачити згадки про кровопролитні бої на Дніпропетровщині. У іншому розділі події сучасної війни росії проти України з часів АТО.
Про те, що можна побачити в музеї на ці теми, в матеріалі Вільногірськ IN.UA
Війна минулого та сьогодення
В одному з розділів представлені події на Верхньодніпровщині. На станції Верхівцеве матрос-партизан Желєзняк прийняв бій у 1918 році. Його бронепоїзд з боями пробився до станції Ерастівка (нині Желєзняково), але сам Желєзняк був тяжко поранений, на станції П’ятихатки він помер.
Наш край у роки Другої світової війни. Цей розділ про жорстокі та кровопролитні бої під час форсування Дніпра у серпні-грудні 1943 року.
На стендах музею можна прочитати матеріали про людей, які боролися з загарбниками на території району під час окупації.
Ще одна експозиція музею створена за допомогою громадської організації «Пошук Дніпро», яка займається пошуком загиблих у роки Другої світової війни.
Історія російсько-української війни від часів АТО
У історико-краєзнавчому музеї, що діє у Вільногірську, представлена експозиція присвячена російсько-українській війні. Там зібрані події антитерористичної операції, яка тривала на Донбасі з 2014 по 2018 рік. Згодом додавали й експонати війни під назвою «Операція об’єднаних сил».
Воєнна експозиція зустрічає такими словами:
«Доки є небо синє, доки серця палають, доки пшеницю сіють, Герої не вмирають».
Більшість експонатів у музей передавав Віталій Романовський, який був волонтером пошукової групи «Пошук Дніпро». Відомо, що ця громадська організація припинила свою діяльність близько року тому, а її засновники стали на захист України під час повномасштабного вторгнення рф.
Романовський активно допомагав збирати матеріали для музею, чим залишив значну згадку про себе. Військовий загинув під час виконання бойового завдання 21 березня 2023 року у селі Сулигівка, Харківської області.
На експозиції представлені, зокрема, особисті речі захисників, збройні гільзи, шеврони учасників АТО, державний прапор з підписами військових, фотографії земляків, які віддали свої життя за свободу України.
Читайте також:
- Екскурс в історію: що можна побачити у вільногірському історико-краєзнавчому музеї
- У вільногірському ліцеї № 5 діє єдиний у місті історико-краєзнавчий музей: що відомо
Вільногірськ живе тут – підписуйтесь на наш Facebook та Telegram