Історія війни: згадки Другої світової та російсько-української війни

Олександра Зоз 12:52, 5 Лютого 2024
Стенди про війну
Експозиція присвячена подіям Другої світової війни / фото Вільногірськ IN.UA

Чотири розділи в історико-краєзнавчому музеї на базі ліцею №5 присвячені спогадам Другої світової війни. Зокрема там можна побачити згадки про кровопролитні бої на Дніпропетровщині. У іншому розділі події сучасної війни росії проти України з часів АТО.

Про те, що можна побачити в музеї на ці теми, в матеріалі Вільногірськ IN.UA

Війна минулого та сьогодення

В одному з розділів представлені події на Верхньодніпровщині. На станції Верхівцеве матрос-партизан Желєзняк прийняв бій у 1918 році. Його бронепоїзд з боями пробився до станції Ерастівка (нині Желєзняково), але сам Желєзняк був тяжко поранений, на станції П’ятихатки він помер.

Наш край у роки Другої світової війни. Цей розділ про жорстокі та кровопролитні бої під час форсування Дніпра у серпні-грудні 1943 року.

На стендах музею можна прочитати матеріали про людей, які боролися з загарбниками на території району під час окупації.

Ще одна експозиція музею створена за допомогою громадської організації «Пошук Дніпро», яка займається пошуком загиблих у роки Другої світової війни. 

Зброя часів Другої світової війни / фото Вільногірськ IN.UA
Гільзи з минулого / фото Вільногірськ IN.UA
Експонат історико-краєзнавчого музею / фото Вільногірськ IN.UA

Історія російсько-української війни від часів АТО

У історико-краєзнавчому музеї, що діє у Вільногірську, представлена експозиція присвячена російсько-українській війні. Там зібрані події антитерористичної операції, яка тривала на Донбасі з 2014 по 2018 рік. Згодом додавали й експонати війни під назвою «Операція об’єднаних сил».

Світлини загиблих героїв Вільногірської громади / фото Вільногірськ IN.UA

Воєнна експозиція зустрічає такими словами:

«Доки є небо синє, доки серця палають, доки пшеницю сіють, Герої не вмирають».

Надпис на вході в експозицію / фото Вільногірськ IN.UA

Більшість експонатів у музей передавав Віталій Романовський, який був волонтером пошукової групи «Пошук Дніпро». Відомо, що ця громадська організація припинила свою діяльність близько року тому, а її засновники стали на захист України під час повномасштабного вторгнення рф.

Романовський активно допомагав збирати матеріали для музею, чим залишив значну згадку про себе. Військовий загинув під час виконання бойового завдання 21 березня 2023 року у селі Сулигівка, Харківської області.

На експозиції представлені, зокрема, особисті речі захисників, збройні гільзи, шеврони учасників АТО, державний прапор з підписами військових, фотографії земляків, які віддали свої життя за свободу України.

Експозиція АТО / фото Вільногірськ IN.UA
Надпис “Слава Україні” / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Як зменшити ризик захворювань восени: поради

Наталія Москаленко 16:30, 7 Вересня 2024
Поради для імунітету
Поради / фото getty images

Осінь приносить не лише красиві пейзажі, але й підвищений ризик захворювань через прохолодну погоду та зміну кліматичних умов. Прості, але ефективні поради допоможуть уникнути неприємних осінніх хвороб і насолоджуватися золотими днями без турбот

Як зменшити ризик захворювань восени більше на Вільногірськ IN.UA.  

Збалансоване харчування 

Для зміцнення імунітету потрібно включити більше овочів та фруктів, наприклад: вітамін С – цитрусові, гранати, солодкий перець, авокадо тощо; також корисно вживати м’ясо та рибу (які містять в собі багато корисних елементів, зокрема, цинк і залізо). Споживати достатню кількість води в день – це гарантія правильного обміну речовин. В холодні та похмурі осінні дні допоможуть розслабитись трав’яні чаї – м’ята, ромашка, меліса тощо.

Фізична активність 

Регулярні фізичні вправи зміцнюють імунну систему та підтримують організм у тонусі. Восени корисні прогулянки на свіжому повітрі. Це не лише допомагає зміцнити імунну систему, але й покращує сон та зменшує рівень стресу. ВООЗ радить дорослим(18-64 роки) щонайменше 150 хвилин фізичної активності на тиждень.

Здоровий сон

Спіть 7-9 годин на добу, оскільки недостатній сон ослаблює імунітет і збільшує ризик інфекцій.

Уникнення стресу

Під час стресу організм виділяє гормони, такі як кортизол та адреналін. Кортизол може пригнічувати роботу імунної системи, знижуючи виробництво лімфоцитів — клітин, які борються з інфекціями та вірусами.

Дотримання гігієни 

•Мийте руки теплою водою з милом не менше 20 секунд після вулиці, контакту з поверхнями у громадських місцях, перед їжею та після кашлю або чхання. Використовуйте антисептик, якщо немає можливості помити руки;

•Уникайте дотиків до обличчя: віруси можуть потрапити в організм через очі, ніс і рот. Намагайтеся не торкатися обличчя немитими руками;

•Регулярне провітрювання приміщень: холодні осінні місяці можуть спонукати закривати вікна, але важливо провітрювати приміщення для циркуляції свіжого повітря та зниження концентрації вірусів;

•Дезінфекція поверхонь: регулярно очищуйте та дезінфікуйте часто використовувані предмети та поверхні, такі як телефони, дверні ручки, клавіатури та поручні;

•Особиста гігієна: регулярний душ допомагає змити мікроби, які можуть накопичуватися на шкірі та одязі протягом дня. Восени важливо зберігати шкіру чистою і сухою, щоб уникнути надмірного охолодження.

Дотримання цих простих правил  восени допоможе знизити ризик інфекційних захворювань і зберегти здоров’я.

Читайте також:

Підписуйтесь

Другу добу Павлоград оговтується після російського обстрілу

Наталія Москаленко 15:56, 7 Вересня 2024
Павлоград
Павлоград після прильоту / Дніпропетровська ОВА

Вже минуло більше доби після обстрілу Павлограду, що на Дніпропетровщині. На Павлоград росіяни випустили п’ять ракет типу “Іскандерів”. Станом на зараз відомо про 82 травмованих містян. 

Про це повідомив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 

На стаціонарному лікуванні залишається 60 травмованих. У важкому стані 69-річний чоловік. У нього черепно-мозкова травма та осколкове поранення. Інші пацієнти з середніми та легкими травмами. 

Серед поранених є і діти. Медики роблять все, аби їх врятувати. 

Нагадаємо, вибух стався вчора зранку. У місті сталося декілька займань. В одній з багатоповерхівок горіла квартира. Вогонь надзвичайники приборкали та врятували п’ятьох людей.

Крім того, у місті побита інфраструктура. Пошкоджені 2 оселі місцевих і одна зайнялася. Понівечені 2 торговельні павільйони, господарська споруда.  

Читайте також:

Підписуйтесь

Як зменшити ризик захворювань восени: поради

Осінь приносить не лише красиві пейзажі, але й підвищений ризик захворювань через прохолодну погоду та зміну кліматичних умов. Прості, але ефективні поради допоможуть уникнути неприємних […]

Другу добу Павлоград оговтується після російського обстрілу

Вже минуло більше доби після обстрілу Павлограду, що на Дніпропетровщині. На Павлоград росіяни випустили п’ять ракет типу “Іскандерів”. Станом на зараз відомо про 82 травмованих […]

Службова недбалість зі збитками майже 3 мільйони гривень: подробиці

Начальницю відділу освіти виконкому райради м. Кривого Рогу підозрюють у службовій недбалості під час закупівлі електроенергії. Недбалість призвела до збитків майже 3 мільйони гривень під […]

Фільми для створення осіннього настрою: підбірка

Осінь — це час, коли природа огортається в теплі кольори, а вдома хочеться затишку і тепла. Створити справжню осінню атмосферу допоможуть фільми, сповнені золотавого листя, […]

Палац Культури та спорту у Вільногірську подарував школярам виставу

Палац спорту та культури «Металург» у місті Вільногірськ привітав школярів і подарував їм неймовірне свято. В програму входила новостворена вистава «Пригоди у школі магії та […]