Кіноа: користь для здоров’я та гармонії тіла і розуму

Єва Буянова 16:00, 9 Березня 2025
Кіноа/ фото ілюстративне, Freepik

Користь кіноа проявляється у підтримці стабільного рівня цукру в крові, нормалізації травлення та підвищенні психічної стійкості. Завдяки високому вмісту клітковини, вітамінів і мінералів, кіноа допомагає не лише фізичному здоров’ю, а й позитивно впливає на настрій і загальне самопочуття.

Про користь кіноа читайте на Вільногірськ.IN.UA

Захист клітин

Кіноа багата антиоксидантами, такими як кверцетин і кофеїнова кислота, які ефективно борються з ушкодженнями клітин, спричиненими вільними радикалами. Це не лише зменшує запалення в організмі, а й може суттєво знизити ймовірність розвитку серйозних хвороб, включаючи деякі види раку.

Профілактика серцево-судинних захворювань

Вживання кіноа допомагає значно знижувати рівень “поганого” холестерину (ЛПНЩ), що істотно зменшує ризик серцево-судинних проблем. Завдяки високому вмісту клітковини та корисних жирних кислот, кіноа підтримує серце і судини в ідеальному стані.

Контроль рівня цукру в крові

Кіноа має низький глікемічний індекс, що забезпечує поступове підвищення рівня цукру в крові, що особливо важливо для людей з діабетом або тих, хто хоче стабілізувати рівень глюкози. Завдяки високому вмісту клітковини кіноа також допомагає покращити чутливість до інсуліну та підтримувати стабільний рівень цукру.

Покращення травлення

Високий вміст клітковини в кіноа сприяє здоровій роботі травної системи, покращуючи перистальтику та запобігаючи закрепам. Клітковина також підтримує баланс мікрофлори кишківника, що важливо для загального здоров’я.

Підтримка психічного здоров’я

Вітаміни групи В, особливо фолієва кислота, що міститься в кіноа, мають вирішальне значення для нормальної роботи нервової системи та когнітивних функцій. Регулярне вживання кіноа може покращити настрій і знизити ризик розвитку депресії.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Коли святкують День матері в Україні

Єва Буянова 16:00, 27 Квітня 2025
День матері/ фото ілюстративне, Pexels

Хоча календар зазнав змін, відзначення Дня матері залишиться, як раніше, адже це свято не пов’язане з церковними подіями. Як і раніше, українці вшановуватимуть матерів у другу неділю травня. У 2025 році святкування припадає на 11 травня.

Детальніше про День матері читайте на Вільногірськ.IN.UA

Походження та історія свята

Традиція святкувати День матері має давнє коріння: у різних культурах вшановували богинь-матерів. У Стародавній Греції, наприклад, це була Рея — мати олімпійських богів, а в Римі — богиня Кібела.

Сучасна історія Дня матері нараховує понад сто років. Ідея його заснування належить Анні Джарвіс із Філадельфії, яка прагнула вшанувати свою матір — Анну Марію Рівз-Джарвіс, активістку у сфері охорони здоров’я. Завдяки наполегливості Джарвіс у 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом.

День матері швидко набув популярності в багатьох країнах світу. В Україні його почали святкувати у 1929 році за ініціативою української діаспори в Канаді. У 1939-му святкування заборонила радянська влада, однак із початку 2000-х традиція була відновлена.

Цікаві факти 

Щороку в другу неділю травня фіксують рекордну кількість телефонних дзвінків — близько 122 мільйонів, що більше, ніж у будь-який інший день року.

Анна Джарвіс, яка стала ініціаторкою Дня матері, з часом почала виступати проти комерціалізації цього свята. Вона вважала, що продаж квітів, листівок і солодощів спотворює його справжню суть — вшанування матерів особисто. 

Європейська громадська організація МаМа провела дослідження і встановила, що жінка, яка «сидить вдома з дитиною», насправді не сидить без діла, а щодня проходить у середньому 40 кілометрів, виконуючи близько 200 різних завдань.

Читайте також: 

Підписуйтесь

ТОП-5 фільмів на Netflix сьогодні: підбірка

Єва Буянова 14:00, 27 Квітня 2025
ТОП-5 фільмів на Netflix сьогодні/ фото ілюстративне, Pexels

ТОП-5 фільмів на Netflix сьогодні: від запеклих кримінальних розбірок і несподіваних заручин до романтичних пригод на сонячному узбережжі — обирайте історію на будь-який настрій.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала ТОП-5 серіалів та фільмів на Netflix сьогодні

“Спустошення” 

Пограбування наркомафії, що не відбулося, вкидає втомленого від життя поліцейського (Том Харді) у розбирання зі злочинними угрупованнями міста, де немає закону — лише безлад.

“Заручник в магазині Apple”

Коли озброєна людина заходить до магазину Apple у самому центрі Амстердама, поліція має вирішити непросте завдання. Засновано на реальних подіях.

“Коли ти вийдеш заміж?”

Талановита мистецтвознавиця Ксенія чудово розуміється на картинах, але геть не розбирається в чоловіках. ЇЇ довгоочікуване весілля зривається через зраду нареченого, і з депресії тепер її може витягнути лише давня подруга, яка вмовляє Ксенію на авантюрну подорож до сонячної Хорватії. Курортні інтриги, звабливі пригоди, кримінальні перегони… Чим завершиться їх подорож – весіллям, чи в’язницею?

“Список мрій”

Американська романтична комедія-драма режисера Адама Брукса, знята за однойменним романом Лорі Нельсон Спілман 2013 року. Софія Карсон зіграла роль Алекс Роуз, молодої жінки, яка після смерті своєї матері Елізабет (Конні Бріттон) дізнається, що для отримання спадщини вона повинна виконати «життєвий список» – список бажань, який вона написала у віці 13 років. Завдання варіюються від виступу у стендап-комедії до пошуку справжнього кохання, що веде Алекс у трансформаційну подорож самопізнання, розкриття сімейних таємниць і несподіваного роману.

“Секрети домашніх тварин 2”

Домашні собаки Дюк і Макс знайомляться з новим маленьким членом сім’ї та звикають до життя на фермі, поки їхні друзі розуміються на проблемах у місті.

Читайте також: 

Підписуйтесь