Любов до тварин як спосіб життя: зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин

Наталія Філоненко 17:44, 19 Серпня 2024
Зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин
Зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин / скріншот Вільногірськ IN.UA

Місцева волонтерка Вікторія Кукса вже понад п’яти років працює у притулку Вільногірська, який існує виключно на благодійній основі. Вікторія створила ютуб канал, щоб влаштовувати собак у сім’ї.

Про роботу притулку та допомогу тваринам журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла зоозахисниця Вікторія Кукса.

Як працює Вільногірський притулок

«Собак було близько сімнадцяти, коли прийшла у притулок, а зараз їх близько сорока.  Когось прилаштовуємо, когось знову беремо. У нас залишаються ті собаки, які хронічно хворі, їх вже ніхто нікуди не візьме. Кількість нібито невелика, але дуже велика відповідальність», – розповідає зоозахисниця Вікторія Кукса.

Вільногірський притулок не офіційний, працює на волонтерських засадах. В місті є небайдужі люди та приватні підприємці, які охоче допомагають коштами на придбання необхідного.

«Хто б не звинувачував міську владу, нас, тих хто годує тварин, в тому, що багато безпритульних. Поки на державній основі не приймуть закон про обов’язкову стерилізацію домашніх тварин, то їх буде багато»,  –  коментує Вікторія.

Волонтерка Вікторія наголошує на тому, що проблему стерилізації можна уникнути. Треба бути лише відповідальними господарями кожному містянину. Зоозахисниця вважає, що право кожного господаря стерилізувати тварину чи ні. А от контролювати народжуваність цуценят безпритульних вони повинні.

«Якщо в господаря собака породиста, погуляла з собакою безпритульною, то люди цих цуценят викидають на вулицю. Часто зранку виходиш, а біля під’їзду сімейство цуценят без мами, і це вже зрозуміло. Так само біля гаражів. Люди не задумуються над тим, що буде з цими цуценятами, навіщо вони народжуються», – каже жінка.

Вільногірський притулок працює задля прилаштовування безхатніх тварин у родини, лікування та підгодовування. Зоозахисники через соціальні мережі дають оголошення та волонтери кажуть, що влітку попит на них маленький.

Розпорядок дня у притулку

У Вільногірському притулку собак вигулюють два рази на день. Через брак вольєрів є частина собак, які зовсім на вільному вигулі й вони один одному не шкодять. Також зоозахисники наголошують на тому, що охочі містяни можуть приходити до притулку. Кожен може прийти поспілкуватися з тваринами, погладити та повичісувати їх.

«Звісно, якщо прийде незнайома людина, стадо наших собак буде зустрічати гучним гавкотом. Щоб хтось прийшов погуляти з собачкою, це мені треба усіх зачинити, а одну собаку залишити. Якщо люди матимуть таке бажання, ми організуємо все. Коли люди приходять вдруге чи втретє, собаки в притулку їх вже зустрічають без агресії», – розповідає Вікторія Кукса.

Ще для дітей шкільного віку у притулку влаштовують екскурсії. Учні граються з тваринами. Після відвідування тварин передають притулку корм та необхідні речі зібравши його на шкільних акціях до Дня тварин.

Таким чином діти вчаться бути турботливими та відповідальними, каже зоозахисниця.

Потреби притулку

Фізична та матеріальна допомога, ремонт вольєрів, обробка тварин, сухий та вологий корм – нагальна потреба для притулку. У ньому собак годують два рази на день: зранку сухим кормом, а ввечері варять кашу з м’ясом. Також у притулку є собаки в яких є хронічні захворювання. Вони потребують додаткових ліків та спеціального корму. Нещодавно зоозахисниця Вікторія відкрила збір кошт, ціль була закупівля препаратів для обробки тварин.

«Мухи сідають на вуха собак, потім там з’являються рани, які потребують лікування. Препаратів зі збору кошт вистачило тільки на 10 собак. Препарат Сімпаріка, який лікує від різних укусів: мух, кліщів та бліх – рятує наших тварин», – ділиться зоозахисниця.

Собаки
Собаки притулку/ фото Вікторія Кукса

Колектив притулку

На постійній основі працюють чотири волонтери, ще вони долучають одну людину, якій з власної кишені сплачують за роботу. Кожен з цих волонтерів мріє про щасливу долу кожної собаки. Тому, створили ютуб канал де висвітлюють життя пухнастиків під назвою: «Хвостатий притулок» і всі на ньому можуть подивитися кумедні відео та історії своїх фаворитів. Є на каналі підписники з інших областей та навіть країни. Ще в притулку були випадки коли волонтери важкохворих тварин віддавали на лікування в обласну клініку, а вже звідти їх влаштовували за кордон.

«В нас була цікава історія, ми стерилізували собаку, яка жила на вулиці. Потім вона захворіла, ми вилікували й знову відпустили. Згодом вона прийшла під притулок сама. Хоча жила в іншому кутку міста. І ми її залишили»,  – ділиться Вікторія.

Поради від зоозахисниці

Волонтери притулку радять батькам бути відповідальними за прихисток тварин і навчати цього дітей.

«Спочатку треба виховувати батьків. Вони ж повинні самі розуміти та дітей навчити. Що догляд за тваринами – великий клопіт. З собаками ще складніше.  Взяти цуценя, це як народити дитину. Варто зважувати перш ніж взяти тварину додому», – каже волонтерка притулку.

 Ще волонтерка радить завжди пам’ятати про безпеку з тваринами на вулиці. Головне собаку не боятись, бо вони це відчувають, тому можуть і вкусити. Якщо вже і підійшла собака спробувати з нею лагідно розмовляти. І ні в якому разі не розмахувати руками, бо вона вчепиться обов’язково у людину.

«Якщо вже собака і вкусила, за нею можна поспостерігати 10 днів. Якщо з твариною після того, як вона напала нічого не сталося, то можна не хвилюватися та обробляти рану»,  – радить Вікторія. 

Як допомогти тваринам

Вікторія пропонує ініціативу створення годівничок та поїлок для безпритульних тварин за кошти міської влади. Це допоможе підтримати гуманний підхід до розв’язання проблеми безпритульних тварин. 

«Коли люди бачитимуть, що влада лояльно відноситься до тварин, я думаю, вони теж долучатимуться до доброї справи», — зазначає вона.

Щоб підтримати притулок, можна переказати кошти на картку 5168 7451 14 89 4386 або звернутися за телефоном 097 901 37 23.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 18:00, 3 Квітня 2025
Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень.

Про це повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Збитки завдані біоресурсам за 3 дні

У перший день заборони, 1 квітня, рейдова група виявила двох чоловіків, які займалися незаконним виловом риби на річці Саксагань у Кривому Розі. Зловмисники використовували заборонені знаряддя лову, зокрема 4 сітки. Вони наловили 25 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 121 екземпляр плітки;
  • 43 карасі сріблясті;
  • 26 окунів;
  • 11 судаків.

Завдані державі збитки оцінили в 378 896 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

На наступний день, 2 квітня, Дніпропетровський рибоохоронний патруль зафіксував порушення правил рибальства на річці Коноплянка біля села Карнаухівка. Чоловік ловив рибу за допомогою 2 сіток. Він незаконно виловив 15 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 110 карасів сріблястих;
  • 7 плоскирків;
  • 7 краснопірок;
  • 1 окунь;
  • 1 плітка.

Збитки, завдані рибному господарству, становлять 200 532 гривні.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Згодом рибоохоронці спільно з водною поліцією зафіксували подібне порушення на Дніпровському водосховищі в Дніпрі. Чоловік також ловив рибу з гумового човна за допомогою 3 сіток. Він незаконно виловив 47 кілограмів риби. Серед виловлених біоресурсів були:

  • 47 карасів сріблястих;
  • 9 судаків;
  • 5 лящів;
  • 2 щуки;
  • 1 окунь;
  • 1 сазан.

Збитки склали 128 639 гривень.

Заборонені знаряддя лову / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Пізніше, 3 квітня, рибпатруль зафіксував порушення на річці Інгулець біля села Кудашівка. Чоловік ловив рибу з гумового човна за допомогою 1 сітки. Він незаконно виловив 26 кілограмів риби. Серед виловлених водних біоресурсів були:

  • 41 плітка;
  • 25 карасів сріблястих;
  • 3 лящі.

Завдані збитки становлять 108 596 гривень.

Риба / фото Дніпропетровський рибоохоронний патруль

Проти винних осіб складено адміністративні протоколи за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали справ готуються для передачі до правоохоронних органів. Розглядається можливість відкриття кримінальних проваджень за статтею 249 Кримінального кодексу України (незаконне заняття рибним промислом). Човни, заборонені знаряддя лову та незаконно виловлені водні біоресурси вилучено слідчими.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині водій хотів уникнути відповідальності за 5 тисяч гривень

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 16:30, 3 Квітня 2025
Документування факту спроби підкупу / фото Національна поліція

У Дніпрі правоохоронці задокументували спробу підкупу від 21-річного водія, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного спʼяніння.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Інцидент стався 15 березня в Дніпровському районі міста, коли патрульні зупинили автівку порушника за порушення правил дорожнього руху.

Водій, маючи явні ознаки спʼяніння, запропонував поліцейським хабар у сумі 5 тисяч гривень, намагаючись уникнути відповідальності. Після цього на місце події викликали слідчо-оперативну групу для документування правопорушення.

Слідчі повідомили фігуранту про підозру за частиною 1 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Наразі обвинувальний акт щодо підозрюваного направлено до суду.

Читайте також:

Підписуйтесь

На Дніпропетровщині рибалки за 3 дні завдали понад 800 тисяч гривень збитків біоресурсам регіону

Від початку нерестової заборони на вилов водних біоресурсів на Дніпропетровщині зафіксували кілька порушень правил рибальства. Загальна сума збитків, завданих біоресурсам регіону, становить 816 663 гривень. Про […]

18:00, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині водій хотів уникнути відповідальності за 5 тисяч гривень

У Дніпрі правоохоронці задокументували спробу підкупу від 21-річного водія, який намагався уникнути адміністративної відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного спʼяніння. Про це повідомляє Головне […]

16:30, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

Вільногірська міська рада відкриє аукціон з продажу права оренди земельної ділянки

Право оренди земельної ділянки у Вільногірську площею 3 461 метр квадратний планують продати через аукціон на платформі “Українська універсальна біржа”. Стартова ціна лота складає 67 […]

14:50, 03.04.2025 Дмитро Бойцун

Поліція ліквідувала мережу наркоугруповань на Дніпропетровщині

Правоохоронці передали до суду обвинувальні акти щодо учасників злочинної організації, яка щомісяця виготовляла майже тонну заборонених речовин. Зловмисники діяли у різних областях, використовуючи криптовалютні біржі, […]

13:20, 03.04.2025 Дмитро Бойцун
Новини

Військовослужбовці можуть отримати безкоштовне зубопротезування у Вільногірській ЦМЛ

Українські захисники та захисниці мають право на безкоштовне зубопротезування в медичних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомили в […]