Любов до тварин як спосіб життя: зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин

Наталія Філоненко 17:44, 19 Серпня 2024
Зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин
Зоозахисниця розповідає про Вільногірський притулок для безхатніх тварин / скріншот Вільногірськ IN.UA

Місцева волонтерка Вікторія Кукса вже понад п’яти років працює у притулку Вільногірська, який існує виключно на благодійній основі. Вікторія створила ютуб канал, щоб влаштовувати собак у сім’ї.

Про роботу притулку та допомогу тваринам журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла зоозахисниця Вікторія Кукса.

Як працює Вільногірський притулок

«Собак було близько сімнадцяти, коли прийшла у притулок, а зараз їх близько сорока.  Когось прилаштовуємо, когось знову беремо. У нас залишаються ті собаки, які хронічно хворі, їх вже ніхто нікуди не візьме. Кількість нібито невелика, але дуже велика відповідальність», – розповідає зоозахисниця Вікторія Кукса.

Вільногірський притулок не офіційний, працює на волонтерських засадах. В місті є небайдужі люди та приватні підприємці, які охоче допомагають коштами на придбання необхідного.

«Хто б не звинувачував міську владу, нас, тих хто годує тварин, в тому, що багато безпритульних. Поки на державній основі не приймуть закон про обов’язкову стерилізацію домашніх тварин, то їх буде багато»,  –  коментує Вікторія.

Волонтерка Вікторія наголошує на тому, що проблему стерилізації можна уникнути. Треба бути лише відповідальними господарями кожному містянину. Зоозахисниця вважає, що право кожного господаря стерилізувати тварину чи ні. А от контролювати народжуваність цуценят безпритульних вони повинні.

«Якщо в господаря собака породиста, погуляла з собакою безпритульною, то люди цих цуценят викидають на вулицю. Часто зранку виходиш, а біля під’їзду сімейство цуценят без мами, і це вже зрозуміло. Так само біля гаражів. Люди не задумуються над тим, що буде з цими цуценятами, навіщо вони народжуються», – каже жінка.

Вільногірський притулок працює задля прилаштовування безхатніх тварин у родини, лікування та підгодовування. Зоозахисники через соціальні мережі дають оголошення та волонтери кажуть, що влітку попит на них маленький.

Розпорядок дня у притулку

У Вільногірському притулку собак вигулюють два рази на день. Через брак вольєрів є частина собак, які зовсім на вільному вигулі й вони один одному не шкодять. Також зоозахисники наголошують на тому, що охочі містяни можуть приходити до притулку. Кожен може прийти поспілкуватися з тваринами, погладити та повичісувати їх.

«Звісно, якщо прийде незнайома людина, стадо наших собак буде зустрічати гучним гавкотом. Щоб хтось прийшов погуляти з собачкою, це мені треба усіх зачинити, а одну собаку залишити. Якщо люди матимуть таке бажання, ми організуємо все. Коли люди приходять вдруге чи втретє, собаки в притулку їх вже зустрічають без агресії», – розповідає Вікторія Кукса.

Ще для дітей шкільного віку у притулку влаштовують екскурсії. Учні граються з тваринами. Після відвідування тварин передають притулку корм та необхідні речі зібравши його на шкільних акціях до Дня тварин.

Таким чином діти вчаться бути турботливими та відповідальними, каже зоозахисниця.

Потреби притулку

Фізична та матеріальна допомога, ремонт вольєрів, обробка тварин, сухий та вологий корм – нагальна потреба для притулку. У ньому собак годують два рази на день: зранку сухим кормом, а ввечері варять кашу з м’ясом. Також у притулку є собаки в яких є хронічні захворювання. Вони потребують додаткових ліків та спеціального корму. Нещодавно зоозахисниця Вікторія відкрила збір кошт, ціль була закупівля препаратів для обробки тварин.

«Мухи сідають на вуха собак, потім там з’являються рани, які потребують лікування. Препаратів зі збору кошт вистачило тільки на 10 собак. Препарат Сімпаріка, який лікує від різних укусів: мух, кліщів та бліх – рятує наших тварин», – ділиться зоозахисниця.

Собаки
Собаки притулку/ фото Вікторія Кукса

Колектив притулку

На постійній основі працюють чотири волонтери, ще вони долучають одну людину, якій з власної кишені сплачують за роботу. Кожен з цих волонтерів мріє про щасливу долу кожної собаки. Тому, створили ютуб канал де висвітлюють життя пухнастиків під назвою: «Хвостатий притулок» і всі на ньому можуть подивитися кумедні відео та історії своїх фаворитів. Є на каналі підписники з інших областей та навіть країни. Ще в притулку були випадки коли волонтери важкохворих тварин віддавали на лікування в обласну клініку, а вже звідти їх влаштовували за кордон.

«В нас була цікава історія, ми стерилізували собаку, яка жила на вулиці. Потім вона захворіла, ми вилікували й знову відпустили. Згодом вона прийшла під притулок сама. Хоча жила в іншому кутку міста. І ми її залишили»,  – ділиться Вікторія.

Поради від зоозахисниці

Волонтери притулку радять батькам бути відповідальними за прихисток тварин і навчати цього дітей.

«Спочатку треба виховувати батьків. Вони ж повинні самі розуміти та дітей навчити. Що догляд за тваринами – великий клопіт. З собаками ще складніше.  Взяти цуценя, це як народити дитину. Варто зважувати перш ніж взяти тварину додому», – каже волонтерка притулку.

 Ще волонтерка радить завжди пам’ятати про безпеку з тваринами на вулиці. Головне собаку не боятись, бо вони це відчувають, тому можуть і вкусити. Якщо вже і підійшла собака спробувати з нею лагідно розмовляти. І ні в якому разі не розмахувати руками, бо вона вчепиться обов’язково у людину.

«Якщо вже собака і вкусила, за нею можна поспостерігати 10 днів. Якщо з твариною після того, як вона напала нічого не сталося, то можна не хвилюватися та обробляти рану»,  – радить Вікторія. 

Як допомогти тваринам

Вікторія пропонує ініціативу створення годівничок та поїлок для безпритульних тварин за кошти міської влади. Це допоможе підтримати гуманний підхід до розв’язання проблеми безпритульних тварин. 

«Коли люди бачитимуть, що влада лояльно відноситься до тварин, я думаю, вони теж долучатимуться до доброї справи», — зазначає вона.

Щоб підтримати притулок, можна переказати кошти на картку 5168 7451 14 89 4386 або звернутися за телефоном 097 901 37 23.

Читайте також:

Підписуйтесь

Зламав 10 тисяч електронних поштових скриньок: у Кам’янському викрили хакера

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:45, 19 Вересня 2024
Мешканця з Кам'янського затримали
розслідування / фото Національна Поліція

Кіберполіцейські викрили 25-річного мешканця з Кам’янського, який викрадав та продавав персональні та фінансові дані потерпілих. Паролі підбирав, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, у мережі. 

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

З початку 2024 року чоловік, за допомогою шкідливого програмного коду, зламував сервери різноманітних вебресурсів, зокрема сайтів знайомств. Таким чином, отримував списки електронних пошт користувачів.

Надалі зловмисник здійснював вхід до акаунтів користувачів, які не були захищені двофакторною автентифікацією. Він отримував інформацію, необхідну для доступу до криптогаманців жертв і привласнював їх віртуальні активи. З «відпрацьованих» акаунтів зловмисник формував бази даних для продажу у даркнеті.

Слідчі повідомили чоловіку про підозру за статтею 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж), та статтею 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в компʼютерах) Кримінального кодексу України.

Для мешканця з Кам’янського обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Йому загрожує до 15 років увʼязнення.

Читайте також:

Підписуйтесь

Стерилізація тварин: вільногірські волонтери просять про допомогу

Наталія Філоненко 17:21, 19 Вересня 2024
Стерилізація тварин
Стерилізація тварин / Фото Вільногірськ IN.UA

 24-26 вересня планується стерилізація домашніх та безпритульних домашніх. Охочих дуже багато. Тому потрібна допомога людей, які вміють робити уколи, інформувати господарів та вести облік.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Стерилізація тварин

Вільногірські волонтери просять небайдужих містян долучитися до бюджетної стерилізації тварин і допомогти громадській організації

«Нам на допомогу потрібно, як мінімум четверо людей, а саме відповідальних та розумних. Ба більше, щоб могли комунікувати з людьми. За ці три дні буде шалений графік. Тому буде важко», – повідомила зоозахисниця у Вільногірську Вікторія Кукса. 

Обовʼязки  волонтерів:

  • Реєстрація тварин;
  • Комунікація з опікунами;
  • Обробка швів та одягання попон;
  • Надання пояснень опікунам тварин.

Стерилізуватимуть домашніх та безхатніх тварин 24-26 вересня. 

Орієнтовна адреса: вулиця Устенка 31, в приміщенні минулої аптеки.

Графік: з 9:00 до 16:00 години. 

Що мають знати господарі перед стерилізацією тварин

  • Стерилізація тварин віком від 5-6 місяців до 6 років
  • Тварини повинні бути здоровими, без хронічних захворювань або симптоматичних проблем.
  • Не приймаються породисті тварини з генетичними та фізіологічними вадами, а також ті, що мають ожиріння вище середнього рівня.
  • Кішки повинні бути у переносках, собаки — на повідках.
  • Власники повинні мати одноразову медичну пелюшку для тварини.

Вартість бюджетної послуги залежить від ваги, оплачуються власниками для покриття витрат на матеріали. Безхатніх тварин стерилізують безплатно.

Що не входить у бюджетну стерилізацію

Собаки та коти. 

За них громадська організація бере окрему плату. 

  • Кішка — 100 грн.
  • Кіт — 400 грн.
  • Собака — від 200 грн, залежно від ваги.
  • Пес — від 500 грн, залежно від ваги.

Додаткову інформацію можна дізнатися за телефоном 099 452 51 98

Запис на стерилізацію можна здійснити  онлайн.

Читайте також:

Підписуйтесь

Зламав 10 тисяч електронних поштових скриньок: у Кам’янському викрили хакера

Кіберполіцейські викрили 25-річного мешканця з Кам’янського, який викрадав та продавав персональні та фінансові дані потерпілих. Паролі підбирав, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, у мережі.  Про […]

18:45, 19.09.2024 Бойцун Дмитро
Стерилізація тварин

Стерилізація тварин: вільногірські волонтери просять про допомогу

 24-26 вересня планується стерилізація домашніх та безпритульних домашніх. Охочих дуже багато. Тому потрібна допомога людей, які вміють робити уколи, інформувати господарів та вести облік. Більше […]

Гранти на стартап для ВПО: у Дніпрі проведуть безкоштовні уроки для молоді

Програма 5-денного курсу складається з занять, наповнених теорією, воркшопами та практичними завданнями. Участь може взяти молодь серед ВПО від 18 до 24 років. Про це […]

15:30, 19.09.2024 Бойцун Дмитро

Чеська Республіка відновлюватиме інфраструктуру Дніпропетровщини після закінчення війни

У пріоритеті Праги відразу три галузі відновлення Дніпропетровщини – генерація енергії, водопостачання та сфера охорони здоров’я. Діятиме робоча група, яка працюватиме з проектами відбудови. На […]

14:00, 19.09.2024 Бойцун Дмитро

Павлоград та Синельникове виключили зі списку на перейменування: Верховна Рада ухвалила постанову

У постанові йдеться про перейменування 327 населених пунктів. З проєкту вилучили населені пункти, зокрема Південний, Южноукраїнськ, Павлоград, Синельникове, Первомайськ. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.  […]

12:30, 19.09.2024 Бойцун Дмитро