Майстриня з Вільногірська створює декор з гіпсу своїми руками

Наталія Філоненко 18:53, 5 Березня 2024
Декор з гіпсу
Олена Васильєва виготовляє декор з гіпсу/ фото Вільногірськ IN.UA

Олена Васильєва – вільногірська фотографиня. Останні два роки жінка виготовляє декоровані прикраси з гіпсу. Часті замовлення приймає на голову «Давида», яка відома серед поціновувачів мистецтва.

Про свою творчість майстриня Олена Васильєва розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Вільногірка виготовляє декор з гіпсу

Елементи гіпсового декору часто можна побачити у салонах краси чи офісах. Прикраси створюють атмосферу затишку у приміщенні. Майстриня Олена Васильєва розповідає, свій перший виріб з гіпсу зробила на подарунок для косметологічного салону, який відкривався у Дніпрі.

«Я 13 років працюю фотографинею. Колись мене запросили на відкриття салону, тоді я зрозуміла, що хочу подарувати якусь частинку себе, моєї душі. Так і з’явилося моє друге хобі, яке мене надихає й розвантажує», — розповідає Олена Васильєва.

Гіпсом Олена почала займатися у листопаді 2021 року. Відтоді жінка створила понад 600 виробів різної форми та розміру. Працює в різних техніках. За день, розповідає Васильєва, може зробити до 20 одиниць виробів. 

Креативна техніка, якою володіє Олена — «руйнування». Жінка додає у форму камінці та заливає гіпс. У готовому виробі камінці дають ефект часткового руйнування. 

Також Олена Васильєва працює з тонкими листами фольги, які мають назву поталь, та блискітками — глітером. Пігменти додає сухі або вологі. 

Поталь
Крила янголів з декорацією поталь/ фото Вільногірськ IN.UA

Так у майстрині виходять декоративні підставки для прикрас, кашпо, крильця янголів, сердечка, вироби у формі вуст, які дарують поцілунок, морські зірки, квіти. Найулюбленіша форма з якою працює Олена — голова «Давида». Мармурова статуя «Давид» — робота італійського скульптора та художника Мікеланджело, яка уособлює силу та можливості вільної людини, а також є символом краси.

Голова Давида
Голова Давида з гипсу/ фото Вільногірськ IN.UA

«Саме велике для мене натхнення — коли приходить повідомлення, що посилка вже прийшла у відділення, а в ній нова форма для гіпсових виробів», — ділиться Олена Васильєва.

Чарівний процес виготовлення гіпсового декору

Щоб створювати якісні вироби Олена Васильєва використовує гіпс високої міцності та пластифікатор, а для білосніжного кольору гіпсу додає діоксид титану.

«Першу пропорцію я побачила в інтернеті. Використала її, а потім цей рецепт підлаштувала під себе», — пояснює майстриня.

Гіпс швидко застигає, тому залити його у форму потрібно не більше ніж за 3 хвилини. Проте це не найбільша складність. З форм спочатку необхідно видалити усе повітря, бо виріб може вийти з дірочками. 

«Суміш починає застигати приблизно за 3-5 хвилин, дивлячись, яка форма. Якщо маленька форма, то вона швидко сохне. Долонею пробую, якщо воно тепле, значить ще працює. Холодне — можна одразу витягнути», — ділиться Олена.

Другий етап — обробка та шліфування, а от на третьому — вироби мають добре висушитися, це займає до трьох днів. На останок свої вироби Олена ґрунтує та покриває лаком для міцності. Жінка каже, від першого до фінального етапу виготовлення виробів приблизно знадобиться тиждень.

«Я бажаю кожному і кожній знайти щось цікаве для себе у житті. Треба жити кожним днем. Малювати, читати вірші, фотографувати», — каже Олена Васильєва.

Декор з гіпсу
Вироби з гіпсу Олени Васильєвої/ фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Малюнки, глина і тканина: як дитяча фантазія оживає в руках юного митця з Вільногірська

Діана Попович 15:29, 7 Липня 2025
Федір Слишкін демонструє свої роботи / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

11 річний Федір має мрію — стати професійним художником і колись організувати власну виставку. Творчі роботи хлопчика вже можна побачити на шкільних виставках у ліцеї, де він навчається.

Журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з Федором та його мамою — і ділиться історією про талант, натхнення та родинну підтримку.

Малює, мріє, надихає: історія юного вільногірця

У Вільногірську живе 11-річний хлопчик, який вражає своєю щирістю та творчим баченням світу. Федір Слишкін активно малює, ліпить з пластиліну та глини, вигадує власних персонажів і мріє стати художником. 

Творчість супроводжує його з раннього віку. Він залюбки малює на різні теми — від природи до улюблених героїв мультфільмів і комп’ютерних ігор.

“Мені дуже подобається мій малюнок персонажа Стіча з мультфільму “Ліло і Стіч”, — ділиться Федір.

У розмові з журналісткою Вільногірськ IN.UA хлопчик зазначив, що особливо надихають його яскраві кольори та казкові історії.

Робота юного митця / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

“Я люблю малювати природу, фрукти, овочі, а також цікавих героїв мультиків та персонажів з комп’ютерних ігор, в які я граю. Найбільше мені подобається малювати синім кольором, тому що більшість моїх персонажів сині й він мені нагадує небо”, — розповів Федір.

У своїх роботах юний митець переважно використовує олівці, хоча іноді звертається й до фарб. Удосконалює свої роботи юний вільногірець на гуртку з малювання.

“Малювати фарбами — це цікаво, але довше. А олівцями — швидше і простіше”, — пояснює Федір.

Окрім малювання, він активно займається ліпленням та шиттям. Створює з пластиліну й глини фігурки героїв, тварин та навіть фантастичних істот. Першу свою іграшку Федір пошив у 2022 році, тоді йому було 8 років.

Підтримка, що надихає: творча історія родини

Робота юного митця / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

“Коли я малюю або займаюсь ліпленням чи шиттям я відчуваю спокій і мені це подобається”, — поділився Федір своїми емоціями з журналісткою Вільногірськ IN.UA.

Його мама, пані Яніна, розповідає, що родина всіляко підтримує сина: 

“Ми завжди допомагаємо сину у будь-яких його починаннях, залюбки сідаю з ним малювати та вже й сама навчилась цієї справи. Федір сам почав шити, але якщо є якісь складні деталі, то я йому можу допомогти. Ідеї для своїх іграшок та виробів Федір придумує самостійно. З батьком купуємо всі необхідні матеріали, заохочуємо до нових ідей, не обмежуємо його фантазію”.

Федір за роботою / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

Мама Федора, Яніна, уважно стежить за його творчим розвитком, заохочує малювати, ліпити, вигадувати. На власному досвіді переконалась, як важливо для дитини мати підтримку з боку батьків. Саме тому Яніна дала пораду іншим родинам у громаді:

“Не бійтеся давати дитині свободу у творчості. Навіть якщо ви не одразу бачите результат — підтримка дуже важлива. Завдяки творчості діти відволікаються від своїх страхів. Розвивають свою уяву, нові можливості. Не обов’язково займатись на платних гуртках, є безліч відеоуроків, майстер-класів, інформації у соціальних мережах, завдяки яким можна всією родиною підтримувати та займатись розвитком таланту своїх дітей”. 

Жираф, картина у виконанні Федора Слишкіна / фото надала мама хлопчика, пані Яніна

Творчий досвід дітей у Вільногірську доводить, що щира підтримка батьків може стати вирішальною у розкритті дитячих талантів. Так відбувається і в родині Федора. Під час розмови він з усмішкою розповідав, як мама підтримує його захоплення: зберігає малюнки, надихає пробувати нове й вірить у його мрію стати художником.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Анастасія Гришкова 13:00, 17 Червня 2025
Вадим Коваленко / фото, vilnohirsk-memory

Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні.

На позачерговій сесії Вільногірської міської ради було прийнято рішення про присвоєння Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Вадим народився 21 листопада 1969 року у місті Вільногірськ. Після закінчення середньої школи №1 вивчився на екскаваторника у нашому місцевому професійно-технічному училищі (зараз – Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти).

19 травня 2025 року, під час виконання одного із таких завдань, налетіли ворожі “Ланцети”… Удар був настільки сильним, що Вадим Коваленко отримав цілий ряд важких поранень, вражень життєво важливих органів. Його бойовий побратим, сам поранений, не залишив Вадима Борисовича, виніс із палаючого екскаватора, разом із іншими побратимами доставив до медслужби. Потім була реанімація в одній із клінічних лікарень Запоріжжя. Однак, врятувати життя воїна не виправдались.

28 травня 2025 року старший солдат Вадим Коваленко, не приходячи до свідомості, помер.

Підписуйтесь

Історії

Малюнки, глина і тканина: як дитяча фантазія оживає в руках юного митця з Вільногірська

11 річний Федір має мрію — стати професійним художником і колись організувати власну виставку. Творчі роботи хлопчика вже можна побачити на шкільних виставках у ліцеї, […]

15:29, 07.07.2025 Діана Попович

Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”

Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні. […]

Субсидії на оренду житла: що зміниться для ВПО у червні

Держава розширила можливості отримання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб: тепер допомога охоплює оренду кімнат, спільне проживання кількох сімей, а також надається при […]

У Вільногірську присвоєно звання “Почесний громадянин громади” загиблому Герою

У Вільногірську посмертно вшанували загиблого захисника України — Ігорю Тубальцеву присвоїли звання “Почесний громадянин Вільногірської міської територіальної громади” за героїзм, відданість присязі та незламність духу. […]

Спортсмени з Вільногірська взяли участь у чемпіонаті в Кам’янському

У місті Кам’янське 25 травня пройшов Відкритий чемпіонат з класичного жиму лежачи серед усіх вікових груп. Участь у змаганнях взяли спортсмени з різних населених пунктів […]