Майстриня з Вільногірська створює декор з гіпсу своїми руками

Наталія Філоненко 18:53, 5 Березня 2024
Декор з гіпсу
Олена Васильєва виготовляє декор з гіпсу/ фото Вільногірськ IN.UA

Олена Васильєва – вільногірська фотографиня. Останні два роки жінка виготовляє декоровані прикраси з гіпсу. Часті замовлення приймає на голову «Давида», яка відома серед поціновувачів мистецтва.

Про свою творчість майстриня Олена Васильєва розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Вільногірка виготовляє декор з гіпсу

Елементи гіпсового декору часто можна побачити у салонах краси чи офісах. Прикраси створюють атмосферу затишку у приміщенні. Майстриня Олена Васильєва розповідає, свій перший виріб з гіпсу зробила на подарунок для косметологічного салону, який відкривався у Дніпрі.

«Я 13 років працюю фотографинею. Колись мене запросили на відкриття салону, тоді я зрозуміла, що хочу подарувати якусь частинку себе, моєї душі. Так і з’явилося моє друге хобі, яке мене надихає й розвантажує», — розповідає Олена Васильєва.

Гіпсом Олена почала займатися у листопаді 2021 року. Відтоді жінка створила понад 600 виробів різної форми та розміру. Працює в різних техніках. За день, розповідає Васильєва, може зробити до 20 одиниць виробів. 

Креативна техніка, якою володіє Олена — «руйнування». Жінка додає у форму камінці та заливає гіпс. У готовому виробі камінці дають ефект часткового руйнування. 

Також Олена Васильєва працює з тонкими листами фольги, які мають назву поталь, та блискітками — глітером. Пігменти додає сухі або вологі. 

Поталь
Крила янголів з декорацією поталь/ фото Вільногірськ IN.UA

Так у майстрині виходять декоративні підставки для прикрас, кашпо, крильця янголів, сердечка, вироби у формі вуст, які дарують поцілунок, морські зірки, квіти. Найулюбленіша форма з якою працює Олена — голова «Давида». Мармурова статуя «Давид» — робота італійського скульптора та художника Мікеланджело, яка уособлює силу та можливості вільної людини, а також є символом краси.

Голова Давида
Голова Давида з гипсу/ фото Вільногірськ IN.UA

«Саме велике для мене натхнення — коли приходить повідомлення, що посилка вже прийшла у відділення, а в ній нова форма для гіпсових виробів», — ділиться Олена Васильєва.

Чарівний процес виготовлення гіпсового декору

Щоб створювати якісні вироби Олена Васильєва використовує гіпс високої міцності та пластифікатор, а для білосніжного кольору гіпсу додає діоксид титану.

«Першу пропорцію я побачила в інтернеті. Використала її, а потім цей рецепт підлаштувала під себе», — пояснює майстриня.

Гіпс швидко застигає, тому залити його у форму потрібно не більше ніж за 3 хвилини. Проте це не найбільша складність. З форм спочатку необхідно видалити усе повітря, бо виріб може вийти з дірочками. 

«Суміш починає застигати приблизно за 3-5 хвилин, дивлячись, яка форма. Якщо маленька форма, то вона швидко сохне. Долонею пробую, якщо воно тепле, значить ще працює. Холодне — можна одразу витягнути», — ділиться Олена.

Другий етап — обробка та шліфування, а от на третьому — вироби мають добре висушитися, це займає до трьох днів. На останок свої вироби Олена ґрунтує та покриває лаком для міцності. Жінка каже, від першого до фінального етапу виготовлення виробів приблизно знадобиться тиждень.

«Я бажаю кожному і кожній знайти щось цікаве для себе у житті. Треба жити кожним днем. Малювати, читати вірші, фотографувати», — каже Олена Васильєва.

Декор з гіпсу
Вироби з гіпсу Олени Васильєвої/ фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Бійцівський клуб “Файтер” відновив тренування на свіжому повітрі

Єва Буянова 12:30, 15 Березня 2025
Клуб “Файтер”/ фото Вільногірськ.IN.UA

У Вільногірську бійцівський клуб “Файтер” відновив тренування на відкритому повітрі. Спортсмени займаються на місцевому стадіоні, де бігають, виконують фізичні вправи та загартовують силу духу.

Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA. 

За словами очевидців, вихованці клубу суворо дотримуються спортивного режиму та з повагою ставляться до свого тренера. Особливо вражає авторитет наставниці – тендітної, але неймовірно сильної духом жінки, яка надихає своїх підопічних і власним прикладом показує, як досягати успіху.

“Я в захваті від того, наскільки файтерівці слухають свого тренера. Дотримуються чітких правил і спортивного режиму. Вихованці наслідують тендітну, але зі стальним характером тренера. Тому й мають високі досягнення серед спортсменів нашого міста”, – зазначає Наталя Філоненко, мати одного зі спортсменів.

Тренування проходять щодня, а вже найближчої суботи планується перегляд молодшої групи. Вихованці клубу регулярно демонструють високі результати та підтверджують свою майстерність на змаганнях.

Майбутні спортсмени/ фото Вільногірськ.IN.UA

Спорт – це не просто фізична активність, а й дисципліна, характер та сила волі. І в “Файтері” це добре розуміють.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Підприємства Вільногірська сплатили понад 90 мільйонів гривень податків у 2024 році

Анастасія Гришкова 12:02, 14 Березня 2025
Скільки податків сплатили підприємства Вільногірська / фото, Вільногірськ.IN.UA

До бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році місцеві підприємства, що працюють у промисловій, будівельній та виробничій галузях, сплатили понад 91,3 мільйона гривень податків. При цьому найбільшу частку надходжень становив податок на доходи фізичних осіб – майже 82 мільйони гривень.

Про це повідомили у Головному управлінні Державної податкової служби в Дніпропетровській області на інформаційний запит редакції Вільногірськ.IN.UA.

Які підприємства сплачують податки

Ця сума охоплює промислові підприємства що працюють у місті. Серед них:

  • Філія “Вільногірський гірничо-металургійний комбінат” АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”.
  • ТОВ “Склянний Альянс” та ТОВ “Вільногірське скло”.
  • ПП “Тут”. ТОВ “ТД “Хімтек Пласт” – виробник хімічної продукції.
  • ТОВ “Вільногірський завод залізобетонних виробів”.
  • ТОВ “Мотронівський гірничо-збагачувальний комбінат”.

Також у відповіді на запит журналістів, ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомило, що надало узагальнену інформацію про надходження податків, зборів та платежів до бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році.

Оскільки суми, сплачені кожним підприємством окремо, не розголошуються, тому що така інформація є податковою таємницею згідно із законодавством.

Перед публікацією матеріалу журналісти Вільногірськ.IN.UA звернулися за коментарем до юристів.

Фахівці роз’яснили, що дійсно інформація про податки, сплачені окремими підприємствами, є податковою таємницею і не підлягає розголошенню (ст. 17.1.9 Податкового кодексу України).

Однак журналісти можуть опублікувати загальну статистику — скільки податків загалом надійшло до бюджету без вказівки сплаченої суми конкретних компаній.

Читайте також:

Підписуйтесь

Новини

Підприємства Вільногірська сплатили понад 90 мільйонів гривень податків у 2024 році

До бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2024 році місцеві підприємства, що працюють у промисловій, будівельній та виробничій галузях, сплатили понад 91,3 мільйона гривень податків. […]

Спортсмени з Вільногірська здобули медалі на Чемпіонаті України з жиму лежачи

З 3 по 10 березня 2025 року в Мукачеві, Закарпатська область, відбувся Чемпіонат України з класичного жиму лежачи та жиму лежачи серед усіх вікових груп. […]

Спортсмени Вільногірська вибороли нагороди на Чемпіонаті області з класичного пауерліфтингу

З 2025 року в місті Дніпро відбувся Чемпіонат області з класичного пауерліфтингу серед молоді. На змагання зібралися спортсмени регіону, а також представників Запорізької та Одеської […]