«Наша мета — безпечне місто»: як у Вільногірську працює служба охорони

Олександра Зоз 11:11, 8 Лютого 2024
Служба охорони у Вільногірську
Служба охорони / фото «Союз-ТР»

Дитячі садки, ліцеї, державні установи, виконком, міський парк та вулиці Вільногірська знаходяться під охороною. У місті працює служба «Союз-ТР», яка наразі опікується 21 установою.

Про охоронну службу, її функції та обов’язки розповів редакції Вільногірськ IN.UA начальник охоронної служби Руслан Лаврінчук.

Охоронна компанія Вільногірська

«Союз-ТР» — охоронна служба Вільногірська, головний офіс якої знаходиться у Дніпрі. Фінансується вона з міського бюджету. Має два підрозділи: піший патруль, який слідкує за порядком у міському парку та територією поряд з ним, а також група швидкого реагування, яка постійно знаходиться у місті й виїжджає на всі виклики.

На адресу, де спрацювала сигналізація, охоронці прибувають за чотири хвилини. У цьому їм допомагають два легкових авто. 

«Я хочу, щоб у нашому місті був порядок. Наша мета – безпечне місто», — розповідає начальник охоронної служби Вільногірська Руслан Лаврінчук.

Чи знають вільногірці про службу охорони

Мешканка Вільногірська Олена каже, співробітники охоронної служби допомагали їй дістатися потяга у пізній час.

«Потяг відправлявся під час комендантської години, саме тому хлопці з охорони пару разів супроводжували мене на машині до залізничного вокзалу», — розповідає Олена. 

А от місцевий житель Олександр Кришталь вважає, що охоронці мають недостатньо повноважень.

«На мою думку, у працівників охорони не вистачає певних повноважень для затримання правопорушників. Хлопці працюють загалом оперативно, але не завжди можуть вчасно реагувати на інше порушення, бо чекають патруль поліції», — розповідає Олександр.

Які задачі виконують охоронці Вільногірська

Охоронці затримують правопорушника та викликають наряд поліції. По приїзду патрульні складають протокол та акт передачі. 

Найчастіше порушення, розповідає Руслан Лаврінчук, — вживання містянами алкоголю у міському парку.

Робота у службі охорони

При прийнятті на роботу перевагу надають чоловікам, які мають військовий досвід. 

«Якщо до мене прийшла людина комісована зі служби в ЗСУ за станом здоров’я, після поранення або з інших причин — віддам перевагу їй», — говорить Лаврінчук.

Першочергово начальник служби особисто проводить співбесіду. Далі на кандидата чекає медична комісія, де обов’язково необхідно пройти психіатра, психолога та нарколога. 

Вакансії оновлюються майже щомісяця, каже Руслан, бо не кожен витримує напружений ритм та графік роботи. 

«Строкову військову службу не проходив за станом здоров’я. Але в лютому 2022 року, добровольцем потрапив до лав ЗСУ у 60-ту бригаду. Коли здоров’я «скінчилося», мене перевели до батальйону резерву. Звідти комісували. У такий важкий для країни час дуже складно всидіти на місці, тому приєднався до лав служби охорони міста, щоб приносити користь наскільки у мене є можливість», — ділиться працівник групи швидкого реагування служби охорони Артем Глиняний.

У вільний від роботи час охоронці відвідують тренажерну залу та займаються боксом, щоб підтримувати гарну фізичну форму.

Звернутися до служби охорони можна за телефоном: +380 (98) 898 2699.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Вільногірськ вшановує героїв у День Гідності та Свободи

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 14:00, 21 Листопада 2024
фото Вільногірська міська рада

У Вільногірську біля пам’ятника воїнам АТО представники влади та громадськості зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні. Під час заходу присутні поклали квіти як символ скорботи та солідарності з українським народом, засвідчуючи свою відданість цінностям незалежності, свободи та гідності.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

“Українці – сильна нація, здатна єднатися, боротися і навіть змінювати хід історії. Незламність, витримка і впевненість мільйонів — це фундамент вільного майбутнього України”, – зазначили у Вільногірській міській раді.

На заході зібралися небайдужі жителі громади, працівники бюджетних установ та активні містяни.

Раніше ми писали, що до Дня Гідності та Свободи, Національний музей Революції Гідності підготував інформаційні матеріали для ознайомлення населення з контекстом і значенням Майданів 2004 та 2013 років.

“Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.”, – розповіли в музеї Революції Гідності.

фото Вільногірська міська рада

Що означає День Гідності та Свободи?

День Гідності та Свободи відзначається в Україні щорічно 21 листопада на честь подій, які стали символом боротьби за права людини, демократію та національну ідентичність. Це свято об’єднує два ключові періоди в історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-2014 років.

Помаранчева революція 2004 року розпочалася після оголошення результатів другого туру президентських виборів, на яких було зафіксовано численні фальсифікації. Переможцем оголосили проросійського кандидата Віктора Януковича, що спричинило масові протести. Головним осередком опору став Майдан Незалежності у Києві, де тисячі людей виступили на підтримку проєвропейського кандидата Віктора Ющенка. Цей рух отримав назву Помаранчева революція. Внаслідок протестів Верховний Суд України ухвалив рішення про повторний тур виборів, де перемогу здобув Ющенко. На честь цих подій у країні було встановлено День Свободи.

Революція Гідності 2013-2014 років розпочалася з протестів, відомих як Євромайдан, після рішення уряду Миколи Азарова призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Протести переросли в масштабний громадський рух після жорстокого розгону мітингувальників спецпризначенцями «Беркут» у ніч на 30 листопада 2013 року. Це стало точкою неповернення, спричинивши масові акції, які набули характеру боротьби проти авторитарного режиму.

Революція завершилася втечею Януковича в лютому 2014 року. Однак за свободу України було заплачено велику ціну – під час протестів загинули понад 100 осіб, яких назвали Героями Небесної Сотні. Ці події стали символом боротьби за свободу, незалежність і гідність українців.

День Гідності та Свободи нагадує про ціну демократії та роль кожного громадянина у побудові незалежної держави.

Читайте також:

Підписуйтесь

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 21 Листопада 2024
Богдан Бучковський / фото Kamenskoe.city

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та його пошуки нової візуальної мови.

Про це повідомляє видання Kamenskoe.city

Богдан Бучковський акцентує увагу на ручній праці, застосовуючи такі техніки, як вишивка, вибійка, колажі та вирізання елементів із дерева. Серія «Павло, попаси корову» створена без попередніх ескізів — безпосередньо на полотні, а назви картин митець залишав незмінними, прагнучи зберегти їхню простоту та теплоту.

У своїй роботі художник експериментував із різними матеріалами: вирізаним полотном («Човни»), фанерою («Вікно»), палітрою («Голос землі») та картоном («Дім»). Важливим відкриттям для нього стала поезія Михайля Семенка, зокрема поезомалярство — синтез візуальної та вербальної мов, який ліг в основу його творчості.

“Вірш Семенка «Павло, попаси короову!» став кредо художника, нагадуванням діяти попри все”, — зазначила кураторка виставки Олександра Шовкун.

Виставку можна відвідати в галереї «Артсвіт» у Дніпрі за адресою: Крутогірний узвіз, 21а. Роботи будуть представлені до 11 січня 2025 року.

Життєвий шлях митця

Богдан Бучковський родом із Кам’янського, де народився у 1990 році. Він здобув освіту в Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури. Нині митець працює у жанрі фігуративного живопису, досліджуючи автентичні образи рідного краю. Сьогодні Богдан Бучковський живе і творить у Дніпрі.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірськ вшановує героїв у День Гідності та Свободи

У Вільногірську біля пам’ятника воїнам АТО представники влади та громадськості зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у російсько-українській війні. Під час заходу […]

14:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]

12:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ексгравець “Дніпра-1” може продовжити кар’єру в іспанській “Жироні”

Український воротар Владислав Крапивцов, який раніше грав за СК Дніпро-1, може продовжити свою кар’єру в іспанській «Жироні». 19-річний футболіст наразі проходить перегляд у команді, до […]

11:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ранковий ракетний удар по Дніпропетровщині: є влучання та збиття

Сьогодні вперше російські війська завдали удару міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру (поки що невідомого зразка) з району Астраханської області. Ворог завдав удару в промислове підприємство […]

09:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Як отримати допомогу військовим, звільненим з полону, та їх рідним у Вільногірську: інструкція

Послуги надаються як у центрах реінтеграції чи закладах охорони здоров’я, так і після повернення до місця проживання. Родини звільнених отримують підтримку як під час полону […]

17:00, 20.11.2024 Бойцун Дмитро