Зайчик у техніці аміґурумі/ фото з архіву Юлії Литвак
Понад восьми років вільногірка Юлія Литвак займається рукоділлям. Ідеї бере з японського мистецтва. Спочатку виготовляла прикраси для волосся у техніці канзаші, згодом почала працювати з аміґурумі.
Про мистецтво та власне хобі Юлія Литвак розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.
Аміґурумі – японське мистецтво в’язання
Юлія Литвак – мама в декреті. Має сина та доньку. Проте, каже жінка, на творчість її надихнула п’ятирічна племінниця Віталіна. Так жінка почала виготовляти прикраси для зачісок у японській техніці канзаші. Створювала їх зі шпильок, тканини, атласних стрічок та банту.
«Спочатку мої роботи я створювала виключно на подарунок. Коли бачиш щасливі очі дітей, хочеться ще більше створювати красу», — розповідає Юлія.
Майстриня Юлія з дитиною/ фото з архіву Юлії Литвак
У 2023 році Юлії припало до душі мистецтво аміґурумі. З-під гачка майстрині почали з’являтися в’язані маленькі звірята.
Для опанування цієї техніки Юлія Литвак проходила майстер-класи онлайн. Наразі з плюшевих ниток жінка зв’язала вже понад 50 м’яких іграшок: котиків, зайчиків, мишок та дракончиків.
«Часто чую, що діти сплять з моїми іграшками та ходять до садочка. Майже не випускають іграшки з рук. Деякі діти дали їм імена. Я хочу, щоб за допомогою моїх іграшок кожна дитина відчула мир», — ділиться майстриня.
Патріотичні коти з-під гачка майстині/ фото з архіву Юлії ЛитвакІграшка Пес Патрон у виконанні Юлії/ фото з архіву Юлії ЛитвакДракончик в’язаний гачком/ фото з архіву Юлії ЛитвакМишка у техніці аміґурумі/ фото з архіву Юлії Литвак
Федір Слишкін демонструє свої роботи / фото надала мама хлопчика, пані Яніна
11 річний Федір має мрію — стати професійним художником і колись організувати власну виставку. Творчі роботи хлопчика вже можна побачити на шкільних виставках у ліцеї, де він навчається.
Журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з Федором та його мамою — і ділиться історією про талант, натхнення та родинну підтримку.
Малює, мріє, надихає: історія юного вільногірця
У Вільногірську живе 11-річний хлопчик, який вражає своєю щирістю та творчим баченням світу. Федір Слишкін активно малює, ліпить з пластиліну та глини, вигадує власних персонажів і мріє стати художником.
Творчість супроводжує його з раннього віку. Він залюбки малює на різні теми — від природи до улюблених героїв мультфільмів і комп’ютерних ігор.
“Мені дуже подобається мій малюнок персонажа Стіча з мультфільму “Ліло і Стіч”, — ділиться Федір.
У розмові з журналісткою Вільногірськ IN.UA хлопчик зазначив, що особливо надихають його яскраві кольори та казкові історії.
Робота юного митця / фото надала мама хлопчика, пані Яніна
“Я люблю малювати природу, фрукти, овочі, а також цікавих героїв мультиків та персонажів з комп’ютерних ігор, в які я граю. Найбільше мені подобається малювати синім кольором, тому що більшість моїх персонажів сині й він мені нагадує небо”, — розповів Федір.
У своїх роботах юний митець переважно використовує олівці, хоча іноді звертається й до фарб. Удосконалює свої роботи юний вільногірець на гуртку з малювання.
“Малювати фарбами — це цікаво, але довше. А олівцями — швидше і простіше”, — пояснює Федір.
Окрім малювання, він активно займається ліпленням та шиттям. Створює з пластиліну й глини фігурки героїв, тварин та навіть фантастичних істот. Першу свою іграшку Федір пошив у 2022 році, тоді йому було 8 років.
Підтримка, що надихає: творча історія родини
Робота юного митця / фото надала мама хлопчика, пані Яніна
“Коли я малюю або займаюсь ліпленням чи шиттям я відчуваю спокій і мені це подобається”, — поділився Федір своїми емоціями з журналісткою Вільногірськ IN.UA.
Його мама, пані Яніна, розповідає, що родина всіляко підтримує сина:
“Ми завжди допомагаємо сину у будь-яких його починаннях, залюбки сідаю з ним малювати та вже й сама навчилась цієї справи. Федір сам почав шити, але якщо є якісь складні деталі, то я йому можу допомогти. Ідеї для своїх іграшок та виробів Федір придумує самостійно. З батьком купуємо всі необхідні матеріали, заохочуємо до нових ідей, не обмежуємо його фантазію”.
Федір за роботою / фото надала мама хлопчика, пані Яніна
Мама Федора, Яніна, уважно стежить за його творчим розвитком, заохочує малювати, ліпити, вигадувати. На власному досвіді переконалась, як важливо для дитини мати підтримку з боку батьків. Саме тому Яніна дала пораду іншим родинам у громаді:
“Не бійтеся давати дитині свободу у творчості. Навіть якщо ви не одразу бачите результат — підтримка дуже важлива. Завдяки творчості діти відволікаються від своїх страхів. Розвивають свою уяву, нові можливості. Не обов’язково займатись на платних гуртках, є безліч відеоуроків, майстер-класів, інформації у соціальних мережах, завдяки яким можна всією родиною підтримувати та займатись розвитком таланту своїх дітей”.
Жираф, картина у виконанні Федора Слишкіна / фото надала мама хлопчика, пані Яніна
Творчий досвід дітей у Вільногірську доводить, що щира підтримка батьків може стати вирішальною у розкритті дитячих талантів. Так відбувається і в родині Федора. Під час розмови він з усмішкою розповідав, як мама підтримує його захоплення: зберігає малюнки, надихає пробувати нове й вірить у його мрію стати художником.
Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні.
На позачерговій сесії Вільногірської міської ради було прийнято рішення про присвоєння Вадиму Коваленку посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин Вільногірської територіальної громади”
Вадим народився 21 листопада 1969 року у місті Вільногірськ. Після закінчення середньої школи №1 вивчився на екскаваторника у нашому місцевому професійно-технічному училищі (зараз – Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти).
19 травня 2025 року, під час виконання одного із таких завдань, налетіли ворожі “Ланцети”… Удар був настільки сильним, що Вадим Коваленко отримав цілий ряд важких поранень, вражень життєво важливих органів. Його бойовий побратим, сам поранений, не залишив Вадима Борисовича, виніс із палаючого екскаватора, разом із іншими побратимами доставив до медслужби. Потім була реанімація в одній із клінічних лікарень Запоріжжя. Однак, врятувати життя воїна не виправдались.
28 травня 2025 року старший солдат Вадим Коваленко, не приходячи до свідомості, помер.
11 річний Федір має мрію — стати професійним художником і колись організувати власну виставку. Творчі роботи хлопчика вже можна побачити на шкільних виставках у ліцеї, […]
Вадим Коваленко отримав подвійний удару ворожого БпЛА “Ланцет”, під час виконання бойового завдання у 19 травня 2025 року, а 28 травня Вадим помер у лікарні. […]
Держава розширила можливості отримання субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб: тепер допомога охоплює оренду кімнат, спільне проживання кількох сімей, а також надається при […]
У Вільногірську посмертно вшанували загиблого захисника України — Ігорю Тубальцеву присвоїли звання “Почесний громадянин Вільногірської міської територіальної громади” за героїзм, відданість присязі та незламність духу. […]
У місті Кам’янське 25 травня пройшов Відкритий чемпіонат з класичного жиму лежачи серед усіх вікових груп. Участь у змаганнях взяли спортсмени з різних населених пунктів […]