Випадковості посприяли здійсненню мрії вільногірки Людмили Штан. Згодом захоплення бджолярством розділив з жінкою і її чоловік. Наразі подружжя має 10 вуликів, проте запашний мед збирають не на продаж.
Про мрію та пасіку Людмила Штан розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA
Бджолярство: родинна справа сім’ї з Вільногірська
Понад чотирьох років родина Людмили та Володимира Штан займається бджолярством. Жінка розповідає: про пасіку мріяла 10 років, а от чоловік не розділяв її захоплення.
«Був випадок, коли бджола ганяла мого чоловіка по всьому городу. Картинка була не з веселих. Тоді я зрозуміла, що чоловік ніколи не погодиться займатися ремеслом бджолярства», — пригадує Людмила Штан.
Людмила та Володимир чи не все життя були підприємцями. Вирощували городину, мали худобу. Про бджолярство замислилися, коли чоловіка на роботі пригостили стільниками дикого меду.
«Все склалося так, щоб мрія почала свою реалізацію. Ми спробували мед. Він настільки був солодкий, ніжний. Такого ми ще не куштували. Тому це була доля й підказка, що час спробувати зайнятися бджолярством. Ще й сусід, в якого вимерли всі бджоли, розпродував свої вулики та лежаки», — розповідає Людмила.
Придбавши у сусіда три лежаки та сім очеретяних вуликів, родина почала розводити бджіл.
«Коли ми придбали вулики, нам тоді ніхто не порадив, що початківець має починати хоча б з трьох. Якщо раніше ми займалися господарством і там ми знавці на рівні школи, то бджолярство — це академія. Навчатися маємо все життя. Щоб сім’ї бджіл не вимерли й могли давати мед», — розповідає жінка.
Подружжя Штан збирають травневий та соняшниковий мед. Людмила каже: вперше викачали близько сорока літрів меду, вже вдруге — 80. Але його не продають, залишають для родини та бджіл.
Читайте також:
- Сезон кліщів: як захиститися та що робити, якщо кліщ вже є на тілі
- Благодійники допомагають Вільногірському притулку для собак
Підписуйтесь