Житло для військових / ілюстративне фото, Міноборони
Міністерство оборони України анонсувало зміни у підході до житлового забезпечення військовослужбовців та їхніх родин.
Про це повідомили на сайті Міністерства оборони України у середу 9 квітня.
Які відбудуться зміни
Зазначається що, головне управління капітальних вкладень Міністерства оборони розробило проєкт Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військовослужбовців ЗСУ та осіб, звільнених з військової служби.
Документ уже пройшов внутрішнє погодження і переданий на розгляд центральним органам виконавчої влади. Зараз триває його громадське обговорення.
“Ми прагнемо створити прозору та ефективну систему, яка враховуватиме потреби різних категорій військових, і першочергово – учасників бойових дій, сімей загиблих, важкопоранених, звільнених з військової служби”, – підкреслив заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
У рамках реформи також завершується підготовка до цифровізації процесу квартирного обліку військовослужбовців.
Очікується, що це значно підвищить прозорість процедур та ефективність використання житлового фонду.
Крім того, затверджено алгоритм виключення службового житла з відповідного фонду Міноборони.
Це відкриває можливість для тисяч сімей військових, які нині мешкають у службовому житлі, отримати право на постійне проживання у ньому.
У центрі Вільногірська облаштовують Площу Героїв, тут з’явиться місце, де вшануватимуть полеглих військових. Окрім цього у місті також планують ще встановити меморіал на честь загиблих військовослужбовців.
Про це повідомили на сайті Вільногірської міської ради у середу, 16 квітня.
Площа Героїв
Зазначається, що 14 квітня відбулася зустріч представників міської ради з ініціативною групою родин загиблих Героїв. Серед них — Тетяна Звягінцева, мати полеглого військового, яка стала однією з головних ініціаторок.
За її словами, до ініціативи долучилися мешканці міста, дружини військових, родина полоненого з “Азовсталі”, а також представники місцевого бізнесу. Як повідомила Тетяна Звягінцева на сторінці у Fecebook, наразі на облаштування Площі Героїв вдалося зібрати понад 120 тисяч гривень.
Міська рада підтримала ініціативу, хоча поки не повідомила, у якій формі саме надасть допомогу. Роботи на площі вже тривають.
Площа Героїв / фото Вільноногірськ IN.UA
Меморіал про вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців
Крім того, у Вільногірську планують встановити пам’ятний знак на честь військових, які загинули під час бойових дій через збройну агресію росії проти України.
Водночас, відповідно до міської цільової Програми “Будівництво (реконструкція, капітальний ремонт) об’єктів комунальної власності та житлово-комунального господарства Вільногірської міської територіальної громади на 2022–2026 роки” на 2025 рік передбачено 300 000 гривень з міського бюджету на виготовлення проєктно-кошторисної документації для облаштування пам’ятного знаку загиблим військовим, які загинули під час бойових дій у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
Про це редакції Вільногірськ IN.UA повідомили у відповідь на інформаційний запит в Управлінні архітектури та капітального будівництва.
Конкурс на вибір виконавця для розробки проектної документації проведуть після того, як визначать місце встановлення пам’ятного знака.Тож у Вільногірську можуть з’явитися два меморіали вшанування пам’яті загиблих героїв: один — з ініціативи мешканців, інший — у межах реалізації проєкту міської ради.
Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка здобув перемогу в олімпіаді з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.
Деталі читайте на Вільногірськ.IN.UA
Підготовку до олімпіади Єгор розпочав разом із вчителькою Тетяною Ярославівною:
“Ми з нею зустрічалися, виконували завдання, готувалися. Вона досить багато зробила для моєї перемоги в олімпіаді”, – розповідає хлопець.
Після успішного проходження міського та обласного турів, Єгор вирушив на наступний етап:
“Потім я пройшов міський тур, обласний, і поїхав на всеукраїнський з одним з вчителів. Ми жили в гуртожитку, ходили до університету писати завдання”, – згадує переможець.
Завдання олімпіади виявилися досить складними:
“Завдання були досить складними, я б сказав, дуже складними”, – зізнається Єгор Цівка.
Єгор висловив побажання, щоб завдання були більш практичними:
“Простішими, реалістичнішими і практичнішими, тому що завдання дуже складні і важко уявити, як їх можна застосувати у повсякденному житті”, – наголошує хлопець.
Олімпіада стала для учня не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю подорожувати:
“Я думаю, ця олімпіада досить хороша можливість для подорожування, тому що зараз воєнний стан, це не дуже безпечно і просто так виїхати кудись відпочивати це досить складно. А тут надаються всі умови для цього і, звичайно, олімпіада дала цю можливість”, – розповідає Єгор.
Всеукраїнський етап олімпіади/ фото з особистого архіву героя
Його улюбленим предметом у школі є інформатика:
“Напевно, це інформатика, тому що мені там все загалом зрозуміло. Але мені всі предмети потроху подобаються”, – ділиться учень.
Щодо майбутнього, Єгор планує вступати на графічний дизайн:
“Я б хотів вступити на графічний дизайн, але поки що конкретних університетів я не знаю. Ми ще шукаємо і обираємо, в які. Потихеньку готую портфоліо, щоб вже були якісь роботи для цього”, – зізнається учень.
Підготовку до іспитів він планує розпочати з літа:
“Поки що ні, але буду поступово також готуватися, починаючи з літа”, – розповідає Єгор.
На даний момент він навчається самостійно:
“Поки що до репетиторів я не ходжу”, – каже хлопець.
Особливою мотивацією для участі в олімпіаді стала підтримка вчительки, яка відіграла важливу роль у виборі Єгором цього шляху:
“Для мене ця олімпіада — це можливість відкрити для себе нові міста та знайти нових знайомих. Звичайно, це новий, безцінний для мене досвід. На моє остаточне рішення щодо участі в олімпіаді вплинула Тетяна Ярославівна, бо для неї важливо, щоб учні не тільки володіли предметом, а й показували результати праці вчителя. Тому для мене це була велика відповідальність — не підвести вчительку і школу в цілому,” — зізнається Єгор.
Ця історія демонструє, як наполегливість, підтримка вчителів та власна мотивація можуть привести до значних досягнень у навчанні та відкриття нових можливостей для самореалізації.
У центрі Вільногірська облаштовують Площу Героїв, тут з’явиться місце, де вшануватимуть полеглих військових. Окрім цього у місті також планують ще встановити меморіал на честь загиблих […]
У Вільногірській громаді продовжує діяти комендантська година. Жителів та гостей міста просять дотримуватись правил, особливо у святкові дні. Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської […]
Напередодні поминальних днів мешканці громади, за давньою традицією, впорядковують могили своїх рідних і близьких. Після масових прибирань утворюється значна кількість сміття, тож комунальні служби поступово […]
У ніч на 17 квітня ворог здійснив масовану атаку безпілотниками по Дніпропетровській області. Сили протиповітряної оборони знищили 10 ворожих БпЛА над регіоном. Про це повідомляє […]