«Робиш це заради життя»: що надихає хірурга у медичній справі

Олександра Зоз 17:35, 5 Лютого 2024

Понад 60 років у Вільногірську працює гінекологічне відділення. Його відкрили разом з міською лікарнею. Наразі місцеві називають лікарню «старою», де зараз Центр первинної медико-санітарної допомоги, раніше працювало пологове, травматологічне та хірургічне відділення. Очолює гінекологічне відділення Олег Алмазов.

Про справу життя чоловік розповів журналістам Вільногірськ IN.UA.

Талановитий лікар з Вільногірська

За час свого існування гінекологічне відділення змінило вже п’ять завідувачів. Першою відділення очолювала Валентина Білякова, її змінив Олексій Алексенко, потім Людмила Магомедова, Олена Карпович та наразі Олег Алмазов.

Завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Вільногірської центральної міської лікарні Олег Алмазов має 25 років досвіду хірургічного лікування.

Першу операцію чоловік провів після випуску з інституту. Лікар згадує: випадок був складний, ургентний, з великою крововтратою у пацієнтки, до трьох літрів. Оперував він тоді у вихідний день понад дві години.

«В операційній бувають різні випадки: пульсуючі судини, крововтрати, несподіванки. У мене під час роботи виникають правильні думки, допомагає холодний розум і досвід. В тому випадку я вдячний нашій українській жінці, яка витримала тривалу операцію», — розповів Олег Алмазов.

За важкими робочими днями криються приємні моменти, які надихають на життя, каже лікар.

«Коли береш у руки новонароджену дитину, передаєш її неонатологу, під її обурення, що дістали з теплого містечка, а потім бачиш цих дітей у 7,8,9 річному віці; коли чуєш слова вдячності від жінок, у яких були складні захворювання, — розумієш, що ти комусь потрібен і робиш це не заради вдячності, а заради життя», — каже Алмазов.

Як працюють лікарі гінекологічного відділення у Вільногірську

Лікарі відділення проводять не лише планові операції, більшість з випадків — ургентні.

У гінекологічному відділенні працює 12 медиків. Під час хірургічних операцій беруть участь операційна бригада та черговий анестезіолог.

У вільногірському відділенні є:

  • дві операційні;
  • процедурна кімната;
  • кімната для пологів під час війни;
  • палати звичайні та післяопераційна;
  • їдальня;
  • вбиральні.

Також вас можуть зацікавити:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Вільногірська ЦМЛ не сплатила заборгованість по заробітній платі: що відомо

Олександра Зоз 09:20, 31 Січня 2024
Вільногірська ЦМЛ / фото Вільногірськ IN.UA

Станом на 1 січня 2024 року, заборгованість по зарплатам медикам Вільногірської центральної міської лікарні становила понад два мільйони гривень.

Про це повідомив Вільногірськ IN.UA директор центральної міської лікарні Ігор Яцевич.

Невиплачені зарплати медикам

За словами директора лікарні, заборгованість у сумі 2 407 326 гривень. Така сума виникла через очікування підписання договору з НСЗУ на 2024 рік.

У поточному році лікарня подала пропозиції до НСЗУ на такі пакети послуг для дітей та дорослих:

  • хірургічні операції у стаціонарних умовах;
  • стаціонарна допомога без проведення операцій;
  • профілактика, діагностика, спостереження та лікування амбулаторно;
  • гістероскопія;
  • езофагогастродуоденоскопія;
  • колоноскопія;
  • діагностика, лікування та супровід з вірусом імунодефіциту;
  • стаціонарна паліативна медична допомога;
  • мобільна паліативна медична допомога;
  • стоматологічна допомога;
  • хірургічні операції в умовах стаціонару одного дня.

Нагадаємо, станом на 1 грудня 2023 року борг по заробітній платі становив 1 089 254 гривень при штатній чисельності 244, 75 ставок. У медзакладі зазначили, що це ніяк не вплинуло на надання послуг вільногірцям — прийом у лікаря за направленням залишився безплатним.

Призначення Яцевича

Відомо, що 7 грудня на посаду нового директора Вільногірської центральної лікарні призначили Ігоря Яцевича. За три дні до цього звільнили колишню директорку Олену Гаврилову. Таке політичне рішення прийняв міський голова Володимир Василенко.

Тоді мер зазначив, що міськрада працює над усуненням боргу по заробітній платі медикам, а також намагається знайти механізм для підтримки лікарні з міського бюджету.

«Можна підтримати лікарню, є кошти з резервного фонду, але наразі необхідно знайти механізм, щоб не порушити бюджетне законодавство», — розповів редакції Вільногірськ IN.UA міський голова Вільногірська Володимир Василенко.

Варто зазначити, що зарплату у повному обсязі працівники Вільногірської центральної міської лікарні перестали отримувати у жовтні минулого року. Як пояснив на одному із засідань постійної комісії міськради Володимир Василенко, це сталося через те, що Національна служба здоров’я України перестала фінансувати лікарню через відсутність лікаря епідеміолога.

Тоді мер зазначив, що Вільногірська ЦМЛ має заборгованість по вартості послуг також і перед НСЗУ, а це близько 13,9 мільйона гривень.

Натомість згодом в офіційному листі Вільногірськ IN.UA заступниця голови НСЗУ Ірина Надашкевич повідомила, що Національна служба здоров’я України не припиняла оплату медичних послуг Вільногірській центральній міській лікарні згідно з укладеним договором 31 грудня 2023 року. Проте за невиконання договору лікарня має нести відповідальність.

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

операційна у гінекологічному відділенні

Гінекологічне відділення у Вільногірську: діагностика новим обладнанням

За останні 6 місяців 2023 року у Вільногірському гінекологічному відділенні пролікували 232 жінки, 61 з них — мешканки інших громад. Крім того, лікарі відділення провели […]