Родина міського голови володіє трьома квартирами, а також придбала нерухомість за понад 700 тисяч під час війни

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:41, 28 Березня 2025
Міський голова Вільногірська Володимир Василенко / фото Вільногірська міська рада

Відповідно до статті 45 Закону України “Про запобігання корупції” представники місцевого самоврядування зобов’язані щорічно подавати декларації про свої доходи та майно. Редакція Вільногірськ IN.UA готує серію матеріалів, у яких аналізує задекларовані статки депутатів Вільногірської міської ради.

У цьому матеріалі журналісти зібрали інформацію про майно та доходи міського голови Вільногірська Володимира Василенка.

Доходи сім’ї Василенко

Як відомо з декларації оприлюдненої Володимиром Василенко на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) основний дохід Володимира Василенка у 2024 році надійшов у вигляді заробітньої плати на посаді міського голови, на загальну суму у 949,1 тисячі гривень або приблизно 79 тисяч гривень на місяць.

Також він задекларував доходи дружини Ольги Василенко, яка працює адміністратором у місцевому відділенні ЦНАП. Заробітня плата Ольги Василенко за 2024 рік складає 269,5 тисячі гривень або приблизно 22,4 тисячі гривень на місяць. Крім того, дружина міського голови у 2024 році отримала грошовий подарунок від Василя Чутелева на суму 823,4 тисячі гривень.

Задеклароване майно

Згідно з поданою декларацією за 2024 рік, подружжя Василенко задекларувало 4 квартири, які знаходяться у Вільногірську та автомобіль марки HYUNDAI вартістю 135 тисяч гривень. Остання з квартир була придбана у лютому минулого року та зареєстрована на дружину Ольгу Василенко. Житло площею у 102,8 метра квадратних обійшлась їм у 760 тисяч гривень або приблизно 18 333 долларів США.

Вартість ще двох квартир площею 61,5 та 52,8 метра квадратних в декларації не вказана. Відомо тільки те, що першою Ольга Василенко володіє спільно з Дмитром Золотоношею, а інша зареєстрована на Володимира Василенко.

Крім того, сім’я Василенко володіє активами в іноземній валюті, походження яких не відоме. Так, міський голова Вільногірська володіє активами у 70 тисяч долларів США, в той час, як його дружина володіє активами у 20 тисяч долларів США.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

Анастасія Гришкова 15:00, 16 Травня 2025
Людина в кріслі колісному / ілюстративне фото, Rexels

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи й з поважних причин не пройшов повторний огляд у встановлений час.

Про це повідомили на сайті Урядового порталу.

Хто має пройти повторний медичний огляд

Чоловіки віком від 25 до 60 років, які мають другу або третю групу інвалідності, так які мали пройти повторний огляд у 2022-2024 роках, але з різних обставин не пройшли його, проходять оцінювання в період з 1 квітня до 1 листопада 2025 року.

Інші люди, які також мали пройти повторний огляд, але не проходили його під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.

Це не стосується:

  • людей, яким інвалідність була встановлена пізніше — вже у 2025 році — і строк її перегляду ще не настав;
  • людей з безстроковим статусом інвалідності;
  • військовослужбовців, осіб цивільного захисту — для них діють окремі підходи.

Також серед винятків люди, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії, або тимчасово окупованих територіях;пацієнти з важкими порушеннями функцій організму (не мають кінцівки або якогось з парних органів, не чують або не бачать, мають онкологічне або психічне захворювання).

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Люди яким встановлено інвалідність мають пройти повторний огляд: кого стосується

З 1 квітня 2025 року окремі категорії людей обов’язково мають пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це стосується тих, хто отримав інвалідність ще до впровадження нової системи […]

Як козацькі землі стали ранговими дачами: історія села Мотронівка, що поблизу Вільногірська

Село Мотронівка, що нині входить до територіальної громади Вільногірська, має давню і маловідому історію, пов’язану з козацтвом, імперськими реформами та дворянськими родами. Історію про село […]

Річку Саксагань на Дніпропетровщині можуть відновити — Міндовкілля

Через підрив росіянами греблі Каховської ГЕС та активне водозабезпечення Кривого Рогу з річки, Макортівське водосховище майже повністю висохло. Нині його наповнення становить лише 19,6 мільйонів […]

Новини

Залізничний вокзал Вільногірська: історична пам’ятка та символ розвитку міста

Залізничний вокзал у Вільногірську — одна з найстаріших будівель міста та важливий елемент його історичної спадщини. Збудована в 1898 році, станція спочатку була частиною будівництва […]