У цю суботу вільногірці вшанували пам’ять Загиблих героїв України. Охочі різного віку долучилися до пробігу, брали участь спортсмени, освітяни, працівники державних установ та мешканці міста.
Більше дізнавалися журналісти Вільногірськ IN.UA
Патріотичний пробіг у Вільногірську
Понад 80 учасників долучилися цієї суботи до патріотичного пробігу у Вільногірську. На заході були й родини загиблих героїв. Також взяли участь вихованці спортивних відділень з пауерліфтингу, тенісу, легкої атлетики, боксу та боротьби разом з тренерами.
«Пам’ять і шанування полеглих воїнів. Усі імена Захисників назавжди закарбовані у наших серцях. Низький уклін полеглим захисникам, які стали щитом і закрили нас собою, зберегли наші життя. Пишаюся своїми вихованцями, які долучилися до марафону пам’яті, чим дякували й підтримували батьків загиблих героїв, розділяючи з ними біль утрати. В єдності наша сила», – ділиться тренерка з пауерліфтингу Наталія Зінчук.
Бігли дистанцію й спортсмени бійцівського клубу та школи бойових мистецтв, учні та вчителі ліцеїв міста.
«Для мене честь бігти за воїна. Для мене важливо було сьогодні прийти на пробіг, таким чином я відверто показую свою повагу до героїв, від мене це прояв подяки родинам, які втратили свого захисника. Світла пам’ять героям. Біжу, бо шаную», – коментує вихованець бійцівського клубу «Файтер».
Кожен мав пробігти дистанцію у 800 метрів за героя, попередньо, зареєструвавшись. Вік учасників від 7 до 60 років.
Звучав Гімн України, хвилиною мовчання вшанували військовослужбовців, що самовіддано загинули боронячи територіальну цілісність держави.
Нагадаємо, організатором заходу є Міністерство у справах ветеранів України у співпраці з Міністерством молоді та спорту, обласними та Київською міською військовими адміністраціями, а також іншими державними та громадськими організаціями. У Вільногірську захід провели за підтримки департаменту-соціально гуманітарної політики та спортивного комплексу «Авангард».
Віта Яременко, волонтерка з Вишневого, активно допомагає переселенцям і багатодітним родинам у приміщенні колишньої пошти на території Дослідної станції. Її ініціативи також підтримують військових на Харківському, Херсонському, Донецькому та Запорізькому напрямках. Завдяки кличам до місцевих жителів, вона швидко збирає необхідну допомогу, демонструючи єдність громади у складні часи.
Історія невгамовної волонтерки на Вільногірськ IN.UA.
Як жінка почала займатися волонтерством
Перед тим, як стати волонтеркою, Віта Яременко працювала вчителькою початкових класів у Комісарівці. Вона виховала велику родину, наповнену дітьми та онуками, завжди піклуючись про них. Саме тому її бажання допомагати тим, хто опинився в складній ситуації, не є випадковим — це природна частина її характеру.
«Мої всі чоловіки зараз на війні. Чоловік, брат молодший та двоє зятів. Тому я не могла сидіти на місці. Я мала тут надавати допомогу, тим, я вважаю, теж наближаю нашу омріяну перемогу», – коментує Віта Яременко.
З травня 2022 року Віта Яременко активно підтримує багатодітні родини та переселенців, надаючи їм одяг, предмети побуту, харчові продукти, постільну білизну та матраци. Вона почала свою волонтерську діяльність самостійно, використовуючи місцеву дошку оголошень для поширення інформації про збір допомоги.
Перші речі Віта отримувала від громадської організації «Батальйон бабуся» з Кривого Рогу, заснованої сестрою її чоловіка. Сьогодні до ініціативи активно долучаються жителі Вишневого, Комісарівки та Лозуватки, а допомогу отримують сім’ї з Саївки, Іванівки, Терно-Лозуватки, Ликошиного, П’ятихаток і Вільногірська.
«Мені речі надавала громадська організація. Велика подяка й небайдужим людям з прилеглих сіл. Кожен, як міг допомагали. Відчувається згуртованість простих людей. Це і дає сил», – волонтерка Віта Яременко.
Віта Яременко майже всі речі для гуманітарної допомоги перевозила власним автомобілем. З перших днів деокупації Херсона вона активно возила вантажі до цього міста. За її словами, багато людей приносили одяг для допомоги прямо у двір волонтерки, а також надсилали посилки з різних міст України, зокрема з Кривого Рогу, Одеси та Вінниці.
Добра справа Віти швидко здобула популярність: про неї дізнавалося все більше людей — як тих, хто потребує допомоги, так і тих, хто хоче допомагати. Завдяки цьому вже через рік вона отримала офіційне посвідчення волонтерки від громадської організації «Даруй добро Україна» з П’ятихаток.
«Безкоштовна крамничка гуманітарної допомоги»: як працює
Віта Яременко надає допомогу переселенцям і багатодітним родинам у приміщенні колишньої пошти, що розташоване на території Дослідної станції. Тут вона організовує збір і розподіл гуманітарної допомоги, створюючи простір підтримки для тих, хто цього потребує.
«Я довго шукала приміщення для крамнички. Я розширювала територію допомоги. Дякую директору Федору Льоринцю, що надав мені безплатно таке приміщення. Ще я дякую подрузі, Світлані Крюковій та багатьом людям, хто часто допомагає. Хотілося б такий штаб і у Вільногірську відкрити. З міста до нас теж багато їдуть», – з вдячністю звертається до небайдужих волонтерка.
Як отримати допомогу
Щоб отримати гуманітарну допомогу, людям потрібно пред’явити документи, що підтверджують особу та їхній статус. Віта Яременко щомісяця звітує громадській організації про те, кому та з якого регіону була надана допомога.
Отримати її можна щосуботи з 10:00 до 13:00. З 2022 року до волонтерки звернулися більше ніж 300 переселенців, а також понад 70 багатодітних і патронатних сімей, які отримали вживані речі від волонтерського штабу «Безкоштовна крамничка гуманітарної допомоги».
«В нас люди з великим серцем. В мене був запит від багатодітної родини. Жінка вагітна п’ятою дитиною і сім’я потребувала коляски. За тиждень вона її отримала. Хай воно не нове, але в гарному стані та з душею передано в родину»,– пригадує Віта.
Запити від людей
Зараз її крамничка потребує у сезонних теплих речах, постільної білизни та предметів гігієни. А також:
дитяче взуття;
верхній одяг;
іграшки;
ліки дитячі, жарознижувальні, від застуди, кашлю та протиалергічні препарати;
дитячі та дорослі памперси.
«Я прошу людей приносити в штаб вживані речі, але щоб вони були випрані та охайні. Так, наче ви для себе ці речі приносите. Треба віддавати речі від душі, щоб вони були в потребі, а не валятимуться вдома», – коментує волонтерка.
Віта Яременко також активно допомагає військовим, що перебувають на Харківському, Херсонському, Донецькому та Запорізькому напрямках. Вона відправляє необхідні речі поштою. За словами Віти, особливо потрібні засоби гігієни, теплі шкарпетки та їжа швидкого приготування.
Волонтерська допомога / Фото з архіву Віти Яременко
«Був в нас запит від штурмовиків із Харківського напрямку, зібрати пакети для двохсотих. Після наступу було багато військових, які загинули. Люди миттєво по копійці скидали кошти мені на волонтерську карту, пенсіонери й простий люд продовжує боротися й підтримувати все те, що наближає нас до перемоги. Але є й ті, хто має можливість та чомусь відмовляють», – ділиться волонтерка з Вишневого Віта Яременко.
Волонтерська допомога / Фото з архіву Віти Яременко
Українські військовослужбовці на фронті / фото Генштаб ЗСУ
Йдеться про військових, які мають статус обмежено придатних. Верховна Рада ухвалила, що тепер вони можуть бути призвані лише за власною згодою.
Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко.
До того ж військовозобов’язані до 25 років, які стояли на обліку до 4 травня і мали статус непридатними до служби у мирний час – не підлягають мобілізації.
За законопроєкт голосували без обговорення. Перша версія якого була подана нардепом Верховної Ради Олексієм Гончаренком ще в червні. На його основі створили альтернативний, який і ухвалили нині нардепи.
“Багато питань, коли 11379-д почне діяти. Після ухвалення в Раді закон підписує спікер і далі відправляється на підпис президенту. Після підпису президента і опублікування закону – він набуває чинності.”, – зазначив нардеп Верховної ради Олексій Гончаренко.
Мобілізація молоді
Ще 4 жовтня секретар комітету Ради з нацбезпеки Роман Костенко висловив думку, що необхідно знизити призовний вік, адже на фронті не вистачає військових. До того практика мобілізації військовозобов’язаних до 25 років – поширена у світі.
В Україні офіційно з 23 вересня призов обмежено придатних з 18 до 25 років діяв лише за письмової згоди. До того ж демобілізації вже призваних не відбудеться
“Було прибрано частину про демобілізацію тих, кого встигли призвати”, – пояснив Гончаренко.
Віта Яременко, волонтерка з Вишневого, активно допомагає переселенцям і багатодітним родинам у приміщенні колишньої пошти на території Дослідної станції. Її ініціативи також підтримують військових на […]
Йдеться про військових, які мають статус обмежено придатних. Верховна Рада ухвалила, що тепер вони можуть бути призвані лише за власною згодою. Про це повідомляє народний […]
Допомога сьогодні рушила до Запоріжжя. Збір закрили за три дні. Серед необхідного – харчові продукти. Більше дізнавалися журналісти Вільногірськ IN.UA Допомога небайдужих для захисників Нещодавно […]
1 жовтня українці вже другий рік поспіль відзначають День захисників і захисниць. Офіційно свято започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника […]
Артем потрапив у російський полон під час бойових дій і досі незаконно утримується окупантами. Російський суд звинуватив його у “діяльності проти безпеки рф”. Про це […]