Київський міжнародний інститут соціології з 2 по 17 грудня 2024 року провів всеукраїнське опитування громадської думки. За його результатами відсоток людей, які готові терпіти війну “стільки, скільки буде потрібно”, знизився вже вдруге від початку повномасштабного вторгнення.
Опитування охопило 985 респондентів з усіх регіонів України, за винятком тимчасово окупованих територій і осіб, що виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Згідно з результатами, рівень готовності терпіти війну знизився в порівнянні з початком 2024 року. Якщо раніше 71-73% респондентів заявляли, що готові терпіти “стільки, скільки буде потрібно”, то до грудня цей показник впав до 57%.
Це дослідження свідчить про складний баланс між оптимізмом та реаліями війни, де фактори, окрім матеріальних, значною мірою впливають на громадську думку.
Обмін полоненими відбувся 30 грудня між Україною і Росією. В ході великого обміну вдалось повернути додому 189 людей.
Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Обмін полонених напередодні Нового року
У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими розповіли, що в Україну повернулося:
87 військових ЗСУ (з них 17 – ТрО);
43 нацгвардійці;
33 прикордонники;
24 представники військово-морських сил;
2 цивільних.
Серед військових звільнено 173 рядових й сержантів та 14 офіцерів.
Як заявив Президент України Володимир Зеленський, країна працює над тим, щоб звільнити з російського полону кожного й кожну.
“Це військові – захисники “Азовсталі” та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїного, із різних напрямків фронту. Серед них солдати, сержанти, офіцери. Це нацгвардійці, у тому числі “азовці”, прикордонники, тероборонівці, воїни Військово-Морських та Збройних Сил. І також двоє цивільних, які були захоплені в Маріуполі.”
Володимир Зеленський // Президент України
Крім того, дружина морпіха і захисника Маріуполя Романа Борщ розповіла, що він перебував у російському полоні 33 місяці. За цей час Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими неодноразово подавав його на обмін, проте Росія постійно відмовляла.
“Після 33 місяців перебування у ворожому полоні мій чоловік Захисник Маріуполя Роман Борщ повернувся додому в Україну. Дякую усім за підтримку нашої сім’ї!”
Щороку 6 грудня Україна відзначає День Збройних сил України — свято, що символізує силу, мужність і відданість наших військових. Цей день присвячений тим, хто щодня стоїть на захисті державного суверенітету та територіальної цілісності. Ми віддаємо шану всім захисникам і захисницям, які з честю служать та оберігають нашу країну.
Редакція Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з Ігорем Миронюком, колишнім військовим, який поділився своїми думками про цей важливий день.
День ЗСУ: історія свята
День Збройних сил України було встановлено постановою Верховної Ради України у 1993 році. Ця дата була вибрана, адже 6 грудня 1991 року Верховна Рада ухвалила закон “Про Збройні Сили України”. З того часу цей день став важливою частиною національної традиції, нагадуючи нам про важливість армії та її роль у забезпеченні незалежності нашої країни.
Розмова з Ігорем Миронюком
Ігор Миронюк з власної ініціативи у 59 років вступив до прикордонних військ. Як єдиний зі свого курсу Хмельницької прикордонної академії, він потрапив на службу в Донеччину, де служив командиром. Його дружина та син, Валентина та Володимир Миронюки, наразі є частиною Збройних сил України та досі продовжують захищати Україну від ворога.
Провівши понад два роки у війську, після звільнення Ігор повернувся до вчителювання у Вільногірському фаховому коледжі, де викладає дисципліну «Захист України» та продовжує виховувати у студентів та студенток хист до військової справи. Вільногірець поділився своїми думками про День Збройних сил України.
«Без захисників ніколи держави не буде», — каже Ігор Миронюк.
Він також підкреслив важливість створення спеціальних класів для занять військовою справою для молоді у Вільногірську, зазначивши, що це сприятиме підготовці нових поколінь до оборони країни.
«В нас є співи та танці, і це добре – нехай молодь розважається та росте. Але ж було б чудово так само мати місце, де діти могли б навчатися військовій справі, аби молодь була готова до захисту України», — розповів Ігор Миронюк.
Підтримка і взаєморозуміння
Ігор Миронюк каже, що не вистачає підтримки і єдності між армією та народом. Він висловив побажання, щоб діти військових не боялися майбутнього і мали змогу жити в мирі. Також чоловік наголосив на важливості підтримки військових і визнання їхнього внеску в захист країни.
«Хочеться побажати здоров’я пораненим та вічної памʼяті загиблим воїнам. Бо це найкращі люди і вони заслуговують, аби про них знали та пам’ятали», — поділився Ігор Миронюк.
День Збройних сил України — це день, коли кожен з нас повинен згадати про значущість військових та їх родин. Це нагадування про те, що наша свобода та незалежність забезпечується щоденною працею і жертовністю українських військових. Давайте разом вшануємо їхню мужність і відданість, а також підтримуємо наших захисників у їхній нелегкій справі.
Редакція Вільногірськ IN.UA вітає всіх захисників та захисниць з цим днем та бажає вам міцного здоров’я. Ви – наші герої, разом з вами прийде наша перемога.
Обмін полоненими відбувся 30 грудня між Україною і Росією. В ході великого обміну вдалось повернути додому 189 людей. Про це повідомляє Координаційний штаб з питань […]
Щороку 6 грудня Україна відзначає День Збройних сил України — свято, що символізує силу, мужність і відданість наших військових. Цей день присвячений тим, хто щодня […]
Нацполіція розкрила масштабну корупційну схему із закупівлі понад мільйона комплектів військової форми у 2022 році, за завищеною на 10 мільйонів доларів ціною. Фігурантами злочинної змови […]
Сьогодні набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Тепер українці зможуть привласнити, задекларувати та зберігати знайдену зброю для самозахисту. Про […]
Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові […]