Соцзахист у Вільногірську запрошує ВПО на консультації щодо скасованих виплат

Наталія Москаленко 15:35, 20 Листопада 2024
Виплати
Виплати / фото Вільногірськ IN.UA.

У жовтні 2024 року деякі внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають у Вільногірську, залишилися без державних виплат через вересневу верифікацію отримувачів соціальної допомоги. Для тих, хто зіткнувся з проблемами, Управління соціального захисту населення міста пропонує індивідуальні консультації. Як вирішити ситуацію та отримати необхідні виплати — читайте у матеріалі.

Читайте більше на Вільногірськ IN.UA.

Статистика ВПО у Вільногірську

Станом на 1 жовтня 2024 року у Вільногірській територіальній громаді перебувають 2705 внутрішньо переміщених осіб, які приїхали з початку повномасштабного вторгнення. Ці дані надало Управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики міськради на запит редакції Вільногірськ IN.UA.

Журналісти Вільногірськ IN.UA поспілкувалися з Вікторією, яка переїхала до Вільногірська з Луганщини разом із батьками у квітні 2022 року. Тоді вони оформили виплати для внутрішньо переміщених осіб, зокрема мамі жінки. Проблем із виплатами не виникало, адже щомісяця на рахунок надходили кошти в розмірі 3000 гривень. У вересні 2024 року її мамі, пані Аллі, продовжили виплати в рамках нових змін, але вже у жовтні кошти не надійшли.

“Я зверталась до Урядової «гарячої лінії» 15-45, щоб з’ясувати причину. Мені відповіли, що, можливо, документи не надійшли вчасно. Тому моя мама особисто відвідала управління соцзахисту і знову подала документи на виплати для ВПО. Вона має право отримувати ці кошти, адже є пенсіонеркою з інвалідністю”, — поділилася історією Вікторія.

Редакція Вільногірськ IN.UA звернулася до Управління соціального захисту населення Вільногірської міськради, де нам розповіли, що кожен випадок є індивідуальним. Для отримання консультації необхідно особисто звертатися до управління із документами, які засвідчують особу.

“Ми надаємо всю необхідну інформацію, але часто люди не хочуть нас чути. Тому важливо прийти та все обговорити”, — зазначила працівниця управління соцзахисту, яка відмовилася називати своє ім’я.

Таким чином, для тих, хто стикається з проблемами щодо припинення виплат, важливо звертатися до відповідних органів для отримання роз’яснень та консультацій.

Автоматичне продовження виплат та верифікація

З 1 вересня 2024 року Кабінет Міністрів України автоматично продовжив виплати допомоги на проживання ВПО на 6 місяців без необхідності подання додаткових заяв. Однак органи соціального захисту населення з осені 2024 року провели перевірку отримувачів допомоги на відповідність установленим критеріям.

Згідно з пунктом 13 Порядку надання такої допомоги, протягом місяця після автоматичного продовження виплат проводиться оцінка відповідності отримувачів установленим критеріям. У разі виявлення невідповідностей — майнових або інших критеріїв — виплати припиняються з наступного місяця.

Перевірка критеріїв

У рамках верифікації органи соціального захисту перевіряли кілька ключових аспектів:

  • Майнові критерії: наявність депозитів, власність на житло поза зоною бойових дій або тимчасової окупації, а також факти дорогих покупок.
  • Критерії автоматичного продовження виплат: наприклад, якщо непрацездатна особа стала працездатною.
  • Сімейні критерії: середньомісячний дохід родини, зайнятість чи підстави для незайнятості працездатних членів сім’ї, а також навчання дітей.

Індивідуальні критерії: середньомісячний дохід окремих ВПО.

Читайте також:

Підписуйтесь

Велика субота 2025: традиції та заборони

Єва Буянова 11:00, 19 Квітня 2025
Велика субота/ фото ілюстративне, Freepik

Велика субота — день тиші, молитви й останніх приготувань перед Великоднем. Це особливий час, коли віряни згадують страждання Ісуса Христа, дотримуються суворого посту, відвідують храм і завершують усі справи, щоби з чистим серцем зустріти Світле Воскресіння.

Детальніше про традиції та заборони у цей день – читайте на Вільногірськ IN.UA 

Велика субота 2025

Страсна, або Велика субота — це останній день перед Великоднем, сповнений скорботи за Ісусом Христом, який був розіп’ятий у п’ятницю. У цей день віряни традиційно відвідують храм, моляться та завершують приготування до Світлого Воскресіння. Цього року цей день припадає на 19 квітня. 

Що можна робити

У суботу тривають фінальні приготування до Великодня: господині печуть паски, фарбують яйця. У цей день також заведено ділитися милостинею та підтримувати тих, хто потребує. Це слушний час для добрих справ без очікування винагороди, для вибачень перед рідними та прощення образ. Також це останній день Великого посту, особливо суворий. Навіть святкові страви, як-от паски та крашанки, готують, але не куштують до завершення нічного богослужіння.

Прикмети

  • сміятися у Велику суботу – до сліз протягом всього року; 
  • розлилося багато води – до хорошого річного сінокосу та багатого врожаю; 
  • ясна погода у цей день – до теплого та сонячного літа; 
  • кинути освячене яйце до води і вмитися нею – до здоровʼя та подовження молодості. 

Заборони

• не вживають їжу, приготовану з термічною обробкою;

• не п’ють спиртне;

• не розговляються з третьої години ночі до ранку неділі;

• не займаються рукоділлям;

• не працюють у саду;

• не ходять на риболовлю;

• не ображають тварин;

• не купаються;

• не влаштовують вечірок, не танцюють і не співають;

• не відвідують кладовище;

• не сваряться, не б’ються, не лаються й не зловтішаються;

• не відмовляють у допомозі тим, хто просить;

• не віддають нічого з дому;

• не позичають гроші.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Анастасія Гришкова 16:00, 18 Квітня 2025
Ексклюзивні новини / фото, Вільногірськ IN.UA

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі.

У Вільногірську провели прибирання території біля Палацу культури та спорту. Роботи тривали чотири дні й виконувалися без залучення бюджетних коштів.

Прибирання біля Палацу культури та спорту / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську невідомі викрали частину великодньої експозиції, встановленої місцевою громадською організацією “Бахмутська фортеця” спільно з майстринею Світланою Борщ.

З галереї викрали експонати / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Директор вільногірського КП “Управляюча компанія “Жилкомсервіс” Іван Буряк подав оновлену декларацію, в якій зазначив нові об’єкти нерухомості та доходи за 2024 рік. Зокрема у минулому році Буряк придбав земельну ділянку вартістю понад 100 тисяч гривень.

Буряк є керівником підприємства, що фінансується з бюджету, а також чинним депутатом міської ради, якого судять за підозрою у тяжкому злочині, але він продовжує впливати на ухвалення рішень у місті Вільногірськ.

У понеділок, 14 квітня, близько 10:00, до поліції надійшла інформація про ймовірне замінування будівлі суду у Вільногірську. Про це журналістам Вільногірськ IN.UA повідомили у пресслужбі поліції Кам’янського району.

У центрі Вільногірська облаштовують Площу Героїв, тут з’явиться місце, де вшануватимуть полеглих військових. Окрім цього у місті також планують ще встановити меморіал на честь загиблих військовослужбовців.

Площа Героїв / фото Вільноногірськ IN.UA

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка здобув перемогу в олімпіаді з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі. У […]

Чи відпочиватимуть українці після Великодня у 2025?

У перший робочий понеділок після Великодня українці завжди мали додатковий вихідний. Про те з оголошенням воєнного стану ця тенденція змінилася. Чи матимуть українці додатковий вихідний […]

Нерухомість та земельні ділянки: що відомо про майно та доходи директора КП “Жилсервіс”

Директор комунального підприємства “Жилсервіс” Вільногірської міської ради Олександр Лукінов задекларував низку об’єктів нерухомості, зокрема житлові будинки та земельні ділянки. Відповідна інформація міститься в його декларації […]

Ветерани та їхні родини можуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на власну справу: стартував конкурс “Варто діяти”

Учасники конкурсу можуть отримати фінансування на реалізацію бізнес-ідеї – від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень. До участі запрошуються ветеранів, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, […]