
З 1967 року 2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Свято заснували у день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена. У цей день люди проводили фестивалі книг, конкурси на найкращий твір та виставки дитячої літератури. Все частіше сучасні діти книжки читають онлайн, проте це не замінить друкованого видання.
Що читають вільногірці та які дитячі книжки купують — у матеріалі Вільногірськ IN.UA
День дитячої книги: чарівний світ казкових героїв
Відомо, що перші дитячі книжки написали у 17 столітті. До того повчальні історії передавалися поколіннями через розповіді. У 21 столітті різноманіття книжок майорить прилавками магазинів, це й казки, й енциклопедії, пізнавальні книжки та фантастичні розповіді.
У Вільногірську у магазини з книжками за дитячими виданнями частіше приходять мами або бабусі, які купляють літературу своїм дітям та онукам.
«Часто купують чорно-білі книжки для малечі шести місяців. Купують і на подарунок, саме україномовні книжки. Потім відсилають їх діткам, які були вимушені виїхати за кордон. Я бажаю більше читати дітям. Якщо сьогодні книжка не «зайшла», то завтра ваша дитина обов’язково її прочитає, просто покладіть її на видне місце», — розповідає продавчиня місцевого дитячого магазину Тетяна Бондюк.
У місцевому магазині творчості мають популярність розвивальні книжки з наліпками або пазлами, розповідає продавчиня Тетяна Муха. Їх в місяць реалізовують зо три десятки. Сучасні книжки — українською мовою.
«Мені подобається казка «Лисиця й журавель» про хитру скупердяйку та чемного журавля. Я навіть намалювала свою ілюстрацію до казки й подарувала подружці. А ще це про те, як не можна поводитися один з одним», — ділиться жителька Вільногірська Марина.
Читайте також: