Після просідання плитки біля бювету зі сторони вулиці Устенка 30/21, виникло питання: чому роботи розпочали у холодний та вологий період року.
На це запитання журналісти Вільногірськ IN.UA шукали відповідь у головного інженера «Жилкомсервіс» Віталія Федоренко.
Бювет зі сторони вулиці Устенка 30/21
Відомо, що план створення бювету зі сторони вулиці Устенка 30/21 з’явився ще у квітні минулого року, розповів Віталій Федоренко.
«Було прийнято відповідне рішення про виділення коштів з міського бюджету, були проведені розвідувальні роботи стосовно свердловини, стосовно визначення відповідності якості води, чи можна там будувати бювет. І потім був проведений тендер на визначення виконавців робіт, безпосередньо будівництва, це займає певний час», — пояснює головний інженер «Жилкомсервіс» Віталій Федоренко.
Нагадаємо, тендер на будівництво бювету проводили у жовтні 2023 року. Єдиним учасником та переможцем торгів став підприємець Костянтин Івашина.
Пріоритетність будування бювету
Віталій Федоренко зазначив, що пріоритет в роботі під час будівництва бювету надавали можливості отримувати чисту питну воду мешканцям міста.
«Забезпечити у найкоротші можливі терміни мешканців міста чистою питною водою із ще з одного пункту роздачі — в пріоритеті. А для цього було доцільно виконати ці роботи минулого року та в не самі сприятливі погодні умови», — каже головний інженер.
Наголосив Федоренко і на тому, що через складну ситуацію в країні, важливо було швидше завершити будівництво бювету і запустити його в експлуатацію, оскільки він забезпечить незалежне водопостачання у разі блекауту або відключення централізованого водопостачання.
Авторка тексту: Катерина Палій
Що було раніше
Нагадаємо, 5 лютого жителі Вільногірська помітили просідання плитки біля нового бювету.
Вже 9 лютого виконавець робіт Костянтин Івашина відремонтував деформовану плитку, чому виникла руйнація, пояснив журналістам Вільногірськ IN.UA.
«При експлуатації гідрантів води відбувається підмив води, з’являються пустоти, тому бетон класти на такі ділянки не можна і не правильно. Під час робіт глибина ям була до двох метрів, це технологічний процес, тому просідань не уникнути. Такі просідання будуть з’являтися протягом року, може двох. Саме через це ми використовуємо плитку, щоб бачити всі недоліки та усувати їх. Плитка має конструктивні власності — швидко зібрав та розібрав, також це безпечно», — розповів Івашина.
Згідно з договором з виконавцем громада отримує один рік гарантійного обслуговування цього бювету. Тобто, обов’язок ФОП Костянтина Івашина постійно обстежувати територію, стан обладнання, плітки, а у разі необхідності швидко реагувати задля усунення недоліків та проводити ремонтні роботи власним коштом.
За даними Костянтина Івашина, на цьому бюветі зробили посилені фундаменти, щоб самі колонки були більш безпечними та міцнішими.
Також будівельник розповідає, що за час будування бювету жителі міста декілька разів руйнували огорожу, яку він ремонтував також власним коштом.
Читайте також:
- У Вільногірській громаді не ремонтуватимуть дороги у 2024 році
- У Вільногірську немає фонду житла: де розміщують переселенців
Вільногірськ живе тут – підписуйтесь на наш Facebook та Telegram