Створення бювету у зимовий період: чому обрали такий термін для будівництва

Наталія Філоненко 23:47, 12 Лютого 2024
Бювет у Вільногірську
Бювет з питною водою/ фото Вільногірськ IN.UA

Після просідання плитки біля бювету зі сторони вулиці Устенка 30/21, виникло питання: чому роботи розпочали у холодний та вологий період року.

На це запитання журналісти Вільногірськ IN.UA шукали відповідь у головного інженера «Жилкомсервіс» Віталія Федоренко.   

Бювет зі сторони вулиці Устенка 30/21

Відомо, що план створення бювету зі сторони вулиці Устенка 30/21 з’явився ще у квітні минулого року, розповів Віталій Федоренко. 

«Було прийнято відповідне рішення про виділення коштів з міського бюджету, були проведені розвідувальні роботи стосовно свердловини, стосовно визначення відповідності якості води, чи можна там будувати бювет. І потім був проведений тендер на визначення виконавців робіт, безпосередньо будівництва, це займає певний час», — пояснює головний інженер «Жилкомсервіс» Віталій Федоренко.

Нагадаємо, тендер на будівництво бювету проводили у жовтні 2023 року. Єдиним учасником та переможцем торгів став підприємець Костянтин Івашина.

Пріоритетність будування бювету

Віталій Федоренко зазначив, що пріоритет в роботі під час будівництва бювету надавали можливості отримувати чисту питну воду мешканцям міста.

«Забезпечити у найкоротші можливі терміни мешканців міста чистою питною водою із ще з одного пункту роздачі — в пріоритеті. А для цього було доцільно виконати ці роботи минулого року та в не самі сприятливі погодні умови», — каже головний інженер.

Наголосив Федоренко і на тому, що через складну ситуацію в країні, важливо було швидше завершити будівництво бювету і запустити його в експлуатацію, оскільки він забезпечить незалежне водопостачання у разі блекауту або відключення централізованого водопостачання.

Авторка тексту: Катерина Палій

Що було раніше

Нагадаємо, 5 лютого жителі Вільногірська помітили просідання плитки біля нового бювету.

Плитка біля бювету
Деформація плитки біля бювету у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

Вже 9 лютого виконавець робіт Костянтин Івашина відремонтував деформовану плитку, чому виникла руйнація, пояснив журналістам Вільногірськ IN.UA.

«При експлуатації гідрантів води відбувається підмив води, з’являються пустоти, тому бетон класти на такі ділянки не можна і не правильно. Під час робіт глибина ям була до двох метрів, це технологічний процес, тому просідань не уникнути. Такі просідання будуть з’являтися протягом року, може двох. Саме через це ми використовуємо плитку, щоб бачити всі недоліки та усувати їх. Плитка має конструктивні власності — швидко зібрав та розібрав, також це безпечно», — розповів Івашина.
  
Згідно з договором з виконавцем громада отримує один рік гарантійного обслуговування цього бювету. Тобто, обов’язок ФОП Костянтина Івашина постійно обстежувати територію, стан обладнання, плітки, а у разі необхідності швидко реагувати задля усунення недоліків та проводити ремонтні роботи власним коштом.

За даними Костянтина Івашина, на цьому бюветі зробили посилені фундаменти, щоб самі колонки були більш безпечними та міцнішими.

Також будівельник розповідає, що за час будування бювету жителі міста декілька разів руйнували огорожу, яку він ремонтував також власним коштом.

Відремонтована плитка
Відремонтована плитка біля бювету зі сторони вулиці Устенка / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:40, 18 Вересня 2024
Гранати продавали в Одесі
Гранати продавали в Одесі / фото ГУНП в Одеській області

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.

Поліціянти встановили, що зловмисники 28 і 38 років придбали у невідомої особи гранати різного виду. Два замовлення старший зловмисник виконав сам, ще одне – спільно з товаришем. Загалом вони збули сім гранат, за які отримали майже 17 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали “продавців” у Дніпрі. Під час обшуків, за місцями мешкання фігурантів, поліцейські вилучили гаджети з інформацією, що має доказове значення у справі. В оселі молодшого чоловіка ще й 30 набоїв калібру 5х45 мм, які скерують на експертизу.

Їм повідомили про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, зокрема вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України “бізнесменам” загрожує до 7 років позбавлення волі. 

Наразі підозрювані під вартою, з правом внесення застави. Слідство триває. Правоохоронці з‘ясовуватимуть, де затримані отримали вибухові пристрої.

Читайте також:

Підписуйтесь

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:04, 18 Вересня 2024
Електроопалення і тарифи
Електроопалення і тарифи / фото getty images

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових будинках, у тому числі й квартирах. Провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська пояснює всі тонкощі нововведень. 

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Тариф на електроопалення діятиме у періоді з 01 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року. Помешкання з таким опаленням вважається тоді, якщо у ньому встановлені установки, які вимагає проєктна документація. 

“На даний час згідно з останнім уточненням, підтвердженням електроопалювальної установки, згідно з роз’ясненнями НКРЕКП протоколу, є технічний паспорт на житло, де вказана наявність електроопалення або акт огляду електроопалювальної установки, прийнятий оператором системи розподілу”, – зазначає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

До того ж електроопалювальне обладнання має бути обов’язково зареєстроване. А власник має володіти документом, що це підтверджує.

Такими може бути:

  • Технічний паспорт, в якому у графі «вид опалення» зазначене електроопалення;
  • Акт, складений інспектором державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, щодо обстеження стану електрообладнання споживача з інформацією про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Акт, складений представником оператора системи розподілу, про наявність та готовність до використання за призначенням електроопалювальної установки;
  • Відмітка сервісного центру про введення електроопалювальної установки в експлуатацію під час її взяття на гарантійне обслуговування.

Вони мають бути внесені в паспорт точки розподілу електроенергії після огляду спеціалістом від компанії яка надає послуги. 

“Акт огляду електроопалювальної установки виконується після того, як споживач надасть всі документи. Потім споживач пише заяву, щоб провели акту огляду електроопалювальної установки та внесли в паспорт точки розподілу якщо необхідно зміни і після цього видається рахунок споживачу”, – додає провідний інженер з розподілу електричної енергії дільниці Вільногірська Євгеній Звяга. 

Тариф на електроенергію

Наразі для всіх споживачів  з єдиним електролічильником діє тариф 4,32 гривні за кіловат на годину.

Для побутових споживачів, які проживають в житлових будинках, обладнаних електроопалювальними установками у період з 1 жовтня по 30 квітня встановлюються тариф (гривня за кіловат на годину):

  • До 2000 спожитих кВт*год на місяць – 2,64 гривні;
  • Понад 2000 кВт*год на місяць – 4,32 гривні.

2-зонний тариф:

  • Денний тариф на світло (7:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 2,16.

3-зонний тариф

  • Напівпіковий тариф на світло (7:00-8:00/11:00-20:00/22:00-23:00) – 4,32 гривні;
  • Піковий тариф на світло (8:00-11:00/20:00-22:00) – 6,48 гривні;
  • Нічний тариф на світло (23:00-7:00) – 1,72 гривні.

Читайте також:

Підписуйтесь

Двоє дніпрян торгували гранатами в Одесі

Зловмисники відправляли в Одесу посилки з вибуховими боєприпасами, ховаючи їх серед побутових речей. Оплату за гранати отримували на банківські картки. Про це повідомляє Головне управління […]

18:40, 18.09.2024 Бойцун Дмитро

За яким тарифом жителі Вільногірська оплачуватимуть електричне опалення: пояснення

Кабінет Міністрів України вніс зміни до умов застосування тарифів на електроенергію для побутових споживачів, які мають електричне опалення. Зокрема, для тих, хто проживає у житлових […]

17:04, 18.09.2024 Бойцун Дмитро
Оксана Євтушенко, лікарка статист центру ПМСД

Декларація тепер онлайн: як обрати сімейного лікаря у центрі ПМСД Вільногірська

З червня жителі Вільногірська обирали сімейного лікаря лише очно. Це сталося після звільнення чотирьох фахівців з медичного центру. Наразі процедуру спростили.  Більше на Вільногірськ IN.UA […]

Бювет біля 4 ліцею на якому один з кранів теж не працює

У бюветі досі немає води: що каже місцева влада

Другий місяць в одному з бюветів у Вільногірська немає води. Тиждень тому чиновники міста пообіцяли виправити проблему, але безрезультатно. Натомість запропонували альтернативу – набирати воду […]

Пенсійний фонд України у смартфоні: які послуги онлайн можна отримати

Особисте відвідуванню Пенсійного фонду тепер необов’язкове. Деякі електронні послуги, вже можна отримати за допомогою веб-порталу та додатку в телефоні. Про це розповідає Вільногірська Міська Рада. […]

12:45, 18.09.2024 Бойцун Дмитро