Сила громади: Стася Милославська веде збір на допомогу військовим

Наталія Москаленко 17:31, 24 Жовтня 2024
Збір для військових
Збір для військових / фото Стася Милославська

Стася Милославська оголосила про збір коштів на придбання автомобіля для ЗСУ. Автівки, які вона раніше придбала за власні гроші, вже повністю вийшли з ладу і ремонту не підлягають. Тому вона звертається за допомогою до вільногірців. Щоб підрозділ її чоловіка міг якісно виконувати бойові завдання, необхідно зібрати ще $2000. Наразі для них це фізично та матеріально непідйомна сума.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Історія Стасі Милославської

Стася Милославська збирає кошти з початку повномасштабного вторгнення, допомагаючи друзям, знайомим та всім, хто цього потребує. Вона робить це для свого чоловіка та братів, які також на фронті, купуючи необхідні речі за кошти родинного бюджету. Неодноразово вони передавали на фронт автомобілі, амуніцію та інші важливі предмети.

Чоловік Стасі служить у 103-й бригаді, 62-му батальйоні, постійно перебуває в гарячих точках і ризикує життям заради спокою українців. Стася пишається ним і стверджує, що завдяки йому та іншим військовим вона може спати спокійно, а її діти вільно ходять до школи.

“Я розумію, що війна не для всіх. Чоловіки потрібні й тут, для збереження бізнесів та підтримки економіки України. Але якщо ви не можете бути на фронті, не забувайте про донати. У нас має бути одна мета: закінчення російської агресії на нашій території,” — наголошує Стася.

В порівнянні з тогорічними зборами, підтримка від людей значно зменшилася. Місцеві пабліки відмовляються публікувати збори, пояснюючи, що донати зменшилися. Більшість коштів надходить лише від друзів та знайомих.

“Постійно чую, що люди втомилися, але мені важко зрозуміти цю відповідь. Наче наші хлопці не втомилися і перерви не потребують. Таке ставлення цивільних до війни не зовсім приємне, ніби ми вже перемогли,” — ділиться вона.

Стася також підкреслює, що не можна покладатися лише на допомогу держави. Було б краще, якби влада втручалася частіше, адже це могло б дати вагоміший результат. На кону — життя наших людей, чоловіків, братів та синів. Ми не можемо просто сидіти і чекати; потрібно діяти.

Редакція Вільногірськ IN.UA закликає всіх небайдужих долучитися до збору задля нашої перемоги. Більше інформації за посиланням: https://www.instagram.com/p/DBYnl30BsIl/?igsh=Y3Y5OWVtdDV1ejYw 

Читайте також:

Підписуйтесь

Як святкують Великдень в різних країнах

Єва Буянова 12:30, 12 Квітня 2025
Великдень в різних країнах/ фото ілюстративне, Pexels

Великдень — це свято, яке святкується по-різному в різних країнах світу. Від мовчання церковних дзвонів у Франції до яскравих карнавальних танців у Мексиці.  

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала традиції святкування Великодня з різних куточків світу. 

Франція

Основною традицією святкування Великодня у Франції є мовчання церковних дзвонів у період від Чистого четверга до Страсної суботи — на згадку про страждання Ісуса Христа. У неділю ж дзвони знову лунають, сповіщаючи про Воскресіння, і в цей момент французи вітають одне одного поцілунками й обіймами.

Іспанія

В Іспанії Великдень супроводжується унікальними традиціями. Однією з найпоширеніших є Великий хід, під час якого хлопчики несуть пальмове гілля, а дівчата — прикрашені цукерками пальмові гілочки. По завершенні ходи священник благословляє всіх дітей. Найвідоміший такий хід проходить у Севільї.

Румунія 

Від Чистого четверга у Румунії припиняються роботи та жінки стають до приготування традиційних страв, а саме паски, випеченого калача та великоднього ягняти. Також не забувають і про крашанки та писанки: існує схожа з Україною традиція створювати яйця з орнаментом. 

Бразилія

У цій країні на Великдень заведена традиція щодо дарування один одному шоколадних яєць з іграшками всередині, що загорнені в блискуче пакування. Тобто на святковий стіл обовʼязково ставлять солодке, а головною стравою є паска у формі хреста зі шматочками фруктів. 

Мексика

В Мексиці свято Великодня триває цілих 14 днів – Страснтй та Великодній тижні. Тут зазвичай проводять яскраві карнавали з вуличними танцями, феєрверками та святковими розвагами.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як приготувати італійську паску панетоне: рецепт

Єва Буянова 11:00, 12 Квітня 2025
Панетоне/ фото ілюстративне, Pexels

Панетоне — це святкова італійська паска з неймовірно ніжним, повітряним тістом і яскравим ароматом ванілі, меду та цукатів. Попри вишуканий вигляд, рецепт панетоне є дуже простим — достатньо трохи часу, тепла і натхнення.

Як приготувати італійську паску панетоне – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Інгредієнти: 

Для опари: 

  • 28 грамів дріжджів; 
  • 100 мілілітрів молока; 
  • 2 столові ложки борошна від загальної кількості; 
  • 2 столові ложки цукру від загальної кількості. 

Для тіста: 

  • 100 мілілітрів молока; 
  • 5 жовтків; 
  • 100 грамів цукру; 
  • 30 грамів меду; 
  • ваніль; 
  • 450 грамів борошна; 
  • 140 грамів вершкового масла; 
  • родзинки, шоколад та цукати за бажанням. 

Приготування: 

До теплого молока додати дріжджі, цукор та борошно, перемішати, накрити харчовою плівкою та залишити у теплі на 40–50 хвилин.

Коли опара вистоїться, додати до неї тепле молоко, жовтки, цукор, мед і ваніль, перемішати, всипати борошно та в процесі додавати м’яке вершкове масло. 

Замісити тісто протягом щонайменше 20 хвилин, поки воно не почне відставати від стінок миски. Ввести родзинки, ще раз перемішати, залишити тісто на 1 годину під харчовою плівкою, щоб воно піднялося. 

Викласти тісто у форми для випічки на третину висоти, залишити ще раз піднятися, прикрасити та випікати у розігрітій до 170 градусів духовці протягом 30–40 хвилин.

Гарячі панетоне проколоти знизу шпажками, підвісити догори дном і залишити остигати в такому положенні.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як святкують Великдень в різних країнах

Великдень в різних країнах

12:30, 12.04.2025 Єва Буянова

Молодь може отримати до 150 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу

Українці віком від 18 до 25 років можуть отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей у межах урядової програми “Власна справа”. Про це повідомляє Вільногірський відділ Кам’янської […]

18:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Кам’янському районі проведуть весняну імунізацію диких тварин проти сказу

У період квітень-травень на території мисливських угідь й лісництв Кам’янського району відбудеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Про це повідомляє […]

16:00, 11.04.2025 Дмитро Бойцун

У Дніпрі викрили чоловіка, який продавав автомобілі, призначені для ЗСУ як гуманітарна допомога

У Дніпрі поліцейські затримали 31-річного чоловіка, який організував схему незаконного продажу автомобілів, ввезених на територію України як гуманітарна допомога для Збройних Сил. Про це повідомляє […]

14:30, 11.04.2025 Дмитро Бойцун