Історії

Сила слова: вільногірська поетеса отримала особливу відзнаку та планує випустити збірку поезії

Діана Попович 17:00, 22 Липня 2025

За останній рік поетеса Ірина Третьяченко поповнила свій мистецький багаж ще приблизно на 300 творів, загалом у її творчому доробку вже майже 800 поезій — майже по віршу щодня. Цьогоріч її поезію відзначила мистецька спільнота VIVART, яка об’єднує сотні авторів з України та ще дев’яти країн світу. Це незалежне творче об’єднання, що активно розвиває сучасну українську літературу, організовуючи літературні зустрічі, майстер-класи, презентації та конкурси.

Журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з поетесою та дізналася як Ірина пише пронизані темами надії, краси природи та любові до України вірші.

Поетичний талант Ірини отримав високу оцінку на міжнародному рівні

У 2025 році вона взяла участь у Всеукраїнському літературному конкурсі VIVART, який проводиться в межах діяльності спільноти. Конкурс передбачає подачу україномовних творів — поезії чи прози — на будь-яку тему (окрім пропаганди “руського миру” та насильства). Твори оцінюються в трьох вікових категоріях: 14–20, 21–30 та 31–45 років. Для участі потрібно надіслати власні тексти разом із короткою інформацією про автора та фотографією.

Відзнака конкурсу VIVART-2025

Ірина розповідає: “Я долучилась до спільноти торік. Вони проводять зустрічі, читають вірші, прозу, обговорюють тексти з акторами й письменниками. Це живий творчий простір, де тебе не лише слухають, а й надихають писати далі”.

Конкурс зібрав понад 400 учасників з різних регіонів. Протягом двох місяців журі працювало над оцінкою поданих робіт. Урочисте нагородження переможців відбулося в Кам’янському під час святкування 20-річчя творчої спільноти.

Поезія, що зцілює

Ірина Третьяченко переконана: вірші мають лікувальну силу. Її тексти — часто надихають читачів не лише з України. Один із найтепліших відгуків вона отримала від людини, яка, хоча й не вивчала українську мову, зізналась: “Я закохуюсь в українську просто слухаючи ваші вірші”.

“Мої тексти — про перемогу духу, про любов, про душу, яка шукає світло. Я хочу, щоб мої вірші надихали людей не здаватися”, — каже Ірина.

Один із її творів завершується рядками:

Розкрию крила я сама

І полечу над океаном.

Лечу, нескорена, жива —

Хай квіти виростуть із рани…

Поезія як шлях до себе

Ірина зізнається, що довго писала “в шухляду”. Але саме участь у марафонах, конкурсах і спільнотах допомогла їй розкритися як авторці: “Коли починаєш писати для людей — з’являється бажання вдосконалити, зробити текст кращим, глибшим. Починаєш бачити у своїх віршах сенси, яких раніше не помічала”.

Сьогодні її поезії звучать на відео, звучать у серцях тих, хто їх читає. Один із її віршів переміг у кольоровому марафоні завдяки темі “синього дня”, і отримав найбільше читацьких симпатій:

Вірш Ірини Третьяченко

Плани: збірка, вечори, нові вірші

Попереду — ще амбітніші цілі: видати першу поетичну збірку (уже обрано найкращі твори), озвучити вірші професійно у студії, виступити на творчих вечорах у Вільногірську та інших містах.

Також Ірина радить іншим не боятись писати: “Кожен має талант. Якщо пишеш — поділися. Навіть якщо здається, що твій вірш нікому не потрібен — він може зачепити когось за душу, стати тією краплею світла, якої комусь не вистачає”.

“Моя Україна — нескорена”

Свою творчість Ірина присвячує тим, хто бореться за Україну — і на фронті, і в тилу:

Сплелися у косу сила та ніжність,

Стрічку яскраву дарує Дніпро.

Свобода і воля житимуть вічність.

Мою Україну не скорить ніхто.

Читайте також:

Підписуйтесь

Стан та ремонт дитячих майданчиків у Вільногірську: хто і як робить наше місто кращим

Діана Попович 18:13, 22 Липня 2025
ГО “Бджола” пофарбувала дитячий майданчик / фото, Вільногірськ IN.UA

Дитячі майданчики у Вільногірську давно потребують уваги та ремонту. В багатьох дворах обладнання зношене, дерев’яні конструкції розбиті, металеві елементи іржаві, а гойдалки та турніки часто не функціонують або становлять небезпеку для дітей. Пісок у пісочницях практично відсутній.

Спроби міської ради організувати ремонт за бюджетні кошти на суму 164 500 гривень закінчилися невдачею — тендер не відбувся, оскільки жоден підрядник не подав пропозиції. Нова закупівля поки не оголошена, а тим часом малеча продовжує гратись на майданчиках, які потребують оновлення.

Втім останнім часом до питання долучилася громадськість, редакція Вільногірськ IN.UA проаналізували, які ініціативи були і хто за ними стоїть.

Перші, хто почав ремонтувати дитячі майданчики — волонтери ГО “Бджола”

Першою ініціативою з ремонту дитячих майданчиків у Вільногірську стала робота волонтерів громадської організації “Бджола”.

“Ми вирішили відремонтувати дитячий майданчик не тому, що це хтось нам доручив. А тому що більше нікому. Це наш двір, наше місто і — найголовніше — наші діти. Я місцева мешканка, живу тут, і в мене двоє синів: старшому 11 років, молодшому 5. І я кожен день бачу, як підлітки тиняються дворами, бо не мають куди подітись, а менші діти лазять по поламаному майданчику й травмуються. І мені як мамі — страшно”, – каже Анастасія Бондар представниця громадської організації.

За словами Анастасії, людей долучається дуже багато, це можливо пов’язано з відсутністю оголошень у різних доступних мережах.

“Так, ми бачимо, що оголошення про прибирання, які роблять інші організації з’являються на офіційних ресурсах громади, а про наші — ні. Але про наші дії знімають відео просто місцеві мешканці – і так про нас знають все більше. До речі, наступного вівторка ми знов виходимо на майданчик, що біля Маркетопту, початок о 17.00 – то приєднуйтеся”, – каже Анастасія.

Також жінка помітила, що завдяки їх прикладу почали долучатись інші ГО та ініціативи.

ГО “Бджола” фарбує дитячий майданчик / фото, Вільногірськ IN.UA

Разом відновлюємо Вільногірськ

Громадська активістка Ольга Прокопенко, молода мама з Вільногірська, активно збирає однодумців та містян, які разом будуть відновлювати дитячі майданчики у Вільногірську. Кожен день жінка записує відео і наше медіа розміщує її звернення в соціальних мережах. Команда Вільногірськ IN.UA підтримує цю ініціативу інформаційно. Ініціаторка усвідомлює, що без широкої підтримки громади такі проєкти не матимуть успіху.

“Перші кроки вже зроблено, проте зупинятися на досягнутому не варто. Попереду ще багато роботи, яку слід виконувати спільними зусиллями всієї громади Вільногірська. Важливо об’єднуватися, співпрацювати та разом змінювати місто — робити його більш комфортним і доступним як для дітей, так і для дорослих”, – наголосила Ольга.

ГО “Ми масштабуємо добро” та “Люди об’єднані Україною” — нова хвиля оновлення майданчиків

Свіжу ініціативу реалізували громадські організації “Ми масштабуємо добро” та “Люди об’єднані Україною”. Вони оновили два дитячі майданчики: у дворі по вулиці Віктора Варена, 38-40, та по вулиці Захисників України, 12, де грається багато дітей, зокрема внутрішньо переміщених осіб. Після цього будуть переходити на майданчик за будинками 3 і 5 по вулиці Юрія Устенка.

ГО “Масштабуємо добро” пофарбувала дитячий майданчик / фото, Вільногірськ IN.UA

Для ремонту обрали ті дитячі майданчики, які, за словами голови ГО “Ми масштабуємо добро” Лілії Хрустальової, перебувають у більш-менш належному стані — там, де необхідно замінити шестерню для гойдалки, підфарбувати окремі елементи та провести нескладні локальні ремонти.

“Ми відкрили збір на 5 тисяч гривень, проте вдалось зібрали 6 тисяч 672 гривні за допомогою ГО “Люди об’єднані Україною” та її голови Аліни Чубук”, – розповіла Лілія Хрустальова.

Громадська організація “Люди об’єднані Україною” звернулася по підтримку до міської ради.

За словами Лілії Хрустальової, міський голова надав допомогу — зокрема, забезпечив фарбою та транспортом для закупівлі матеріалів у будівельних магазинах.

ГО “Масштабуємо добро” пофарбувала дитячий майданчик / фото, Вільногірськ IN.UA

До благоустрою майданчиків долучилися небайдужі мешканці, зокрема батьки з дітьми, які проживають поруч, а також внутрішньо переміщені особи. Хоча охочих було небагато, учасники фарбували гойдалки, гірки та турніки.

Погляд з сусіднього міста: стан майданчиків у Жовтих Водах

У Жовтих Водах, сусідньому з Вільногірськом місті, ситуація з дитячими майданчиками також непроста: обладнання давно потребує ремонту, гойдалки скриплять, а у пісочницях немає піску. Місцеві активісти неодноразово фіксували ці проблеми та закликали владу до дій, йдеться у репортажі Жовті Води.Sity.

Попри складнощі, тут також з’являються приклади самозорганізації. На одному з майданчиків у мікрорайоні МЖК ініціативу взяли на себе небайдужі мешканці, зокрема команда звичайних матусь. Вони власноруч прибирали територію, ремонтували обладнання, організовували збір коштів.

Дитячий майданчик у Жовтих Водах / фото, Громадська ініціатива

“Ми робили все по своїх силах. В нас ніхто не вірив, часто читали коментарі, що це нікому не потрібно. Але цього разу я особливо вдячна жінкам, які просто взяли відповідальність. Це не ідеальний, сучасний майданчик із новітнім покриттям — але він зроблений із турботою та любов’ю”, — ділиться одна з волонтерок.

Втім не так давно мешканці Жовтих Вод упорядкували кілька дитячих майданчиків у місті. Один із них — на МЖК, де ініціативна група взяла на себе організацію та виконання необхідних завдань.

Читайте також:

Підписуйтесь

Місце сили для громади: у Вільногірську відкрили новий простір ГО “Бджола”

Анастасія Гришкова 15:00, 22 Липня 2025 113
Відкриття простору ГО “Бджола” / фото, Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську минулої суботи відкрили Центр “Бджола”, який створено не лише як місце для творчості, а як багатофункціональний хаб підтримки. Тут уже готуються до реалізації програм юридичних консультацій, психологічної допомоги, волонтерської взаємодії та допомоги Збройним Силам України.

Про це повідомила Анастасія Бондар, голова Громадської організації “Бджола”.

“Ми відкрили не просто простір, а місце, де кожен може бути собою. Тут діти знаходять розвиток і натхнення, а дорослі — підтримку та розуміння. Ми вже провели десятки заходів — від майстер-класів до консультацій. Особливо пишаюсь тим, що разом із мешканцями ми оновили дитячий майданчик: пофарбували, прибрали, зробили його безпечним. І це надихнуло інших! Це — приклад того, як змінюється місто, коли ми діємо разом. ГО “Бджола” — це про турботу, спільність і майбутнє. Ми працюємо для вас і з вами,” — каже Анастасія Бондар, голова ГО “Бджола у місті Вільногірськ”, підкресливши глибокий сенс створення цього простору.

Відкриття простору ГО “Бджола” / фото, Вільногірськ IN.UA

Творчість, підтримка і радість — усе в одному просторі

На урочистому відкритті простору громадської організації “Бджола” панувала справжня атмосфера свята. Для маленьких мешканців Вільногірська організували майстер-класи з художнього та образотворчого мистецтва, плетіння браслетів і маскувальних сіток для Збройних сил України.

Діти із задоволенням гралися з аніматорами, танцювали та вигравали подарунки у веселих розіграшах. А ще — смакували солодкою ватою, домашньою випічкою й напоями.

Відкриття простору ГО “Бджола” / фото, Вільногірськ IN.UA

Я зробив браслет і допомагав плести сітку для наших воїнів. Тут дуже весело, мені подобається, я буду ходити сюди ще” — ділиться емоціями хлопчик Мирослав.

Відкриттям нового громадського простору у Вільногірську — це був старт великої ініціативи, що об’єднала волонтерів, батьків, дітей та всіх, хто прагне змін. ГО “Бджола” офіційно відкрила двері свого центру — місця, де підтримка, творчість і взаємодопомога матимуть постійне місце.

Дитина щаслива, я щаслива, — каже пані Олена, мама двох дітей. — Хочу подякувати організаторам за те, що в нашому місті з’явилось таке місце, де можна емоційно відволіктись та відпочити не тільки дітям, а й дорослим”.

Відкриття простору ГО “Бджола” / фото, Вільногірськ IN.UA

Підтримка, що об’єднує громаду

Максим Чехута, голова Кам’янської районної ради, у своєму зверненні підкреслив важливість таких ініціатив:

“Сьогодні ми живемо у складний час, і саме робота таких організацій — це спосіб підтримати емоційний стан дітей, підняти їм настрій, дати їм можливість хоч трохи відволіктись. Дякую всім, хто долучився до створення цього простору. ГО “Бджола” — приклад того, як можна і треба працювати з людьми: і з дітьми, які потребують щасливого дитинства попри війну, і з дорослими, які потребують підтримки, і з нашими захисниками. Хочу висловити особливу подяку Олександру Лукашову — за його постійну, наполегливу роботу з розвитку соціальних ініціатив у Кам’янському районі, за підтримку громадських ініціатив, за те, що “Бджола” — це не лише про допомогу, а про системну роботу на зміцнення громад, у яких живуть небайдужі, активні та гідні люди. Цей простір — більше, ніж місце. Це ідея спільноти, простір довіри, підтримки й розвитку”.

Він додав, що: простір створений для кожного мешканця Вільногірської громади — для дітей, молоді, сімей, людей, які потребують допомоги або просто прагнуть бути частиною активного й доброго середовища.

“Тут працюватимуть освітні, культурні, соціальні ініціативи. Діти зможуть розвиватися, навчатися та грати у безпечному просторі. Молодь — реалізовувати себе. Люди похилого віку — відчути увагу й повагу. Це і є справжнє громадянське суспільство в дії. Закликаю інші організації долучатися — разом ми сила”, — наголосив Максим Чехута.

Відкриття простору ГО “Бджола” / фото, Вільногірськ IN.UA

Єдина команда: новий етап волонтерства у Вільногірську

Одним із ключових меседжів відкриття стала ідея об’єднання зусиль. Про це говорив і Олександр Лукашов, голова Дніпропетровської обласної організації партії “Бджола”:

Я приїхав з гарним настроєм, бо знаю — ми робимо правильну справу. Нарешті волонтери, які працювали окремо, зможуть діяти разом. Це посилює результат. Діти сміються, відволікаються від війни, і це найцінніше. ГО “Бджола” надалі розвиватиме напрямки психологічної, юридичної допомоги, проводитиме майстер-класи, розширюватиме підтримку мешканцям і військовим. Ми поруч і готові допомагати”.

Відкриття простору ГО “Бджола” / фото, Вільногірськ IN.UA

Як записатися на майбутні події

Волонтери анонсують нові майстер-класи, лекції, клуби за інтересами, а також практичну допомогу для тих, хто її потребує.

“Ми відкрили не просто приміщення. Тут народжуються ідеї. Люди приходять, щось роблять, залишаються. І це найкращий результат”,— Анастасія Бондар, голова ГО “Бджола м. Вільногірськ”.

Попереду — ще більше:

  • тренінг “Школа успішного спілкування” для підлітків;
  • зустрічі для мам і батьків;
  • майстер-класи;
  • нові волонтерські ініціативи;
  • групи психологічної підтримки;
  • консультації з питань прав родини.

Адреса простору: вул. Молодіжна, 38а, Вільногірськ. Слідкуйте за розкладом у соцмережах ГО “Бджола”.

Маєш ідею? Пиши. Тут не питають “хто ти?” — тут кажуть “приходь”. Телефон: 066-591-28-39.

Підписуйтесь

Стан та ремонт дитячих майданчиків у Вільногірську: хто і як робить наше місто кращим

Дитячі майданчики у Вільногірську давно потребують уваги та ремонту. В багатьох дворах обладнання зношене, дерев’яні конструкції розбиті, металеві елементи іржаві, а гойдалки та турніки часто […]

18:13, 22.07.2025 Діана Попович
Реклама

Місце сили для громади: у Вільногірську відкрили новий простір ГО “Бджола”

У Вільногірську минулої суботи відкрили Центр “Бджола”, який створено не лише як місце для творчості, а як багатофункціональний хаб підтримки. Тут уже готуються до реалізації […]

Внутрішні переселенці на Дніпропетровщині можуть отримати $2600 на розвиток власної справи

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають у Дніпропетровській області, можуть отримати фінансову допомогу для розвитку власного бізнесу. Кошти можна спрямувати на придбання обладнання, інструментів або, […]

Стерилізація собак у Вільногірську: чому однієї акції на рік недостатньо?

Цьогорічна кампанія зі стерилізації безпритульних собак у Вільногірську наближається до завершення: вже прооперовано близько 75 тварин — саме стільки було передбачено в межах фінансування з […]

17:00, 21.07.2025 Діана Попович

“Тут народжується сила”: як юні борці з Вільногірська тренуються серед Карпатських вершин

Вода крижана, дихання збивається вже на першому підйомі, ноги втомлюються після ранкової зарядки, а очі — сяють від щастя. Саме так зараз живуть діти з […]