День таксиста: як працюють водії служб таксі у Вільногірську

Наталія Філоненко 16:33, 22 Березня 2024
День таксиста
День таксиста/ ілюстративне фото з відкритих джерел

Сьогодні, 22 березня, українці відзначають День таксиста. Історія таксі почалась у 1907 році, коли на вулицях Лондона з’явилися автомобілі, обладнані спеціальними лічильниками – таксометрами. Тому такий міський транспорт почали називати таксі, а водіїв, відповідно, — таксистами.

Про свою роботу журналістам Вільногірськ IN.UA розповів вільногірський таксист.  

День таксиста: водії відзначають професійне свято

Водій таксі повинен бути пильним, обережним на дорозі та ввічливим зі своїми клієнтами. Така робота під силу не кожному, бо працювати доводиться як вдень, так і вночі. Іноді бувають випадки, які загрожують життю водія, розповідає вільногірський таксист Олександр.

«Одного разу виїхав на замовлення. Виходить мужичок, а в його руці сокира. Він йшов прямо на авто. Я здав назад, а він за мною, ще й почав розмахувати сокирою сильніше. Тут я зрозумів, що виїхати не встигну, тому вийшов і спробував заспокоїти не зовсім адекватного чоловіка, щоб хоч якось захистити машину. Ми бережемо майно власників, авто на яких працюємо. У чоловіка агресія не припинялася. Тоді я застосував код по рації, яким користуються всі таксисти в екстрених ситуаціях», — ділиться таксист з Вільногірська Олександр. 

Щоб бути таксистом, мало просто вміти керувати автомобілем і добре знати можливі маршрути проходження. Потрібно бути й психологом, і механіком, знаходити по можливості швидкі та ефективні рішення в найрізноманітніших незвичних ситуаціях.

«Була ситуація коли виклик був на п’ятигодинну електричку. Жінка замовила таксі ще звечора. Боялась не встигнути. Я приїхав вчасно. А біля під’їзду на лавочці спав чоловік з пляшкою пива. До його руки була прив’язана величезна собака, бійцівська. По-різному ми відганяли її, та вона постійно гавкала, захищала хазяїна. Врешті решт я під’їхав прямо до дверей під’їзду. Жінка швидко пірнула в авто. Ми поїхали на залізничний вокзал і жінка встигла на свій потяг», — згадує таксист.

Таксі у Вільногірську
Місце у Вільногірську, де частіше стоять таксі/ фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

Анастасія Гришкова 17:00, 1 Липня 2025
Пенсійний фонд адмініструватиме соцвиплати / фото, ПФУ

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й надалі її отримуватимуть.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Тепер звернутися за соціальними виплатами можна буде не лише в ЦНАПах та місцевих радах, а й у найближчих сервісних центрах Пенсійного фонду. Це зробить отримання допомоги зручнішим і доступнішим.

Замість паперової тяганини процес повністю цифровізують. Після подання заявки у будь-якому зручному місці вона одразу потраплятиме на розгляд працівникам Пенсійного фонду. Після ухвалення рішення гроші надійдуть безпосередньо на банківську картку отримувача.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Анастасія Гришкова 15:00, 1 Липня 2025
Слуховий апарат / фото, ілюстративне Rexels

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад 24 400 сучасних слухових апаратів.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Як отримати слуховий апарат

  1. Зверніться до свого лікаря (сімейного, терапевта або педіатра), який направить вас до сурдолога.
  2. Пройдіть обстеження у лікаря-сурдолога — отримаєте медичний висновок.
  3. Звернутися до медичного закладу, який бере участь у програмі.

Зокрема треба подати документи

  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення ветерана війни або іншого документа, що підтверджує ваш статус;
  • направлення від лікуючого лікаря;
  • висновок військово-лікарської комісії – для військовослужбовців або витяг з рішення ЕКОПФО (або чинне рішення МСЕК) про встановлення інвалідності та рекомендації індивідуальної програми реабілітації;
  • результати вимірювання гостроти слуху (аудіограма), який надається лікарем-сурдологом після обстеження;
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності).

Читайте також:

Підписуйтесь

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]

Як нараховується пеня за несплату аліментів

Якщо платник аліментів затримує виплати більше ніж на місяць, одержувач має право вимагати пеню — 1% від суми боргу за кожен день прострочки. Про це […]

У Дніпрі рятують сокола, який, ймовірно, збив ворожий дрон

До Дніпра з Запоріжжя доправили сокола, який отримав травму, атакуючи російський дрон. Про це повідомила зооволонтерка Вероніка Конькова на своїй сторінці у Facebook. За її […]

У Верхівцевській громаді чоловік кинув гранату в людей — загинула жінка, є постраждалі

Інцидент стався 28 червня близько 23:00 на території Верхівцевської громади. Внаслідок вибуху загинула 50-річна жінка. Ще четверо людей, серед яких 15-річна дівчина, отримали тілесні ушкодження. […]