Топ-5 книг про подорожі в часі

Буянова Єва 16:40, 9 Листопада 2024
Топ-5 книг про подорожі в часі/ фото Freepik

Топ-5 книг про подорожі в часі дозволяють читачам зануритися у світ неймовірних мандрівок між епохами, де час стає гнучким, а реальність – змінною. Ці твори відкривають нові горизонти фантазії та змушують задуматися над природою часу і його впливом на людську долю.

Більше на Вільногірськ.IN.UA

“11/22/63” Стівен Кінґ

“11/22/63” Стівена Кінґа — захопливий роман про подорожі в часі, де головний герой, вчитель англійської мови Джейк Еппінг, отримує шанс змінити хід історії. Через таємничий портал Джейк потрапляє у 1958 рік і ставить перед собою завдання запобігти вбивству президента Джона Кеннеді. Однак, минуле виявляється впертим і небезпечним супротивником, і кожна зміна реальності має свої неочікувані наслідки. Роман майстерно поєднує історичні події, напружений сюжет і фірмовий стиль Кінґа, створюючи унікальну атмосферу та змушуючи замислитися над цінністю кожного моменту.

“Периферал” Вільям Ґібсон

“Периферал” Вільяма Ґібсона — це футуристичний трилер, що поєднує захопливий сюжет із глибокими роздумами про можливий розвиток технологій і суспільства. Події розгортаються в двох часових лініях: у світі близького майбутнього, де головна героїня Флінн живе звичним життям у провінційному містечку, та в більш віддаленому майбутньому, що вже зазнало значних змін через екологічні катастрофи та суспільні зрушення. Випадково Флінн отримує доступ до “периферії” — новітньої технології, що дозволяє віртуально проникати в інший час, — і стає свідком загадкового вбивства. Занурюючись у небезпечний світ конспірацій та змов, Флінн ризикує не лише власним життям, а й порушує баланс обох реальностей.

“Гуркіт грому” Рей Бредбері

“Гуркіт грому” Рея Бредбері — це захоплива історія про небезпеки подорожей у часі та ефект, який може мати найменша зміна в минулому на майбутнє. У світі майбутнього компанія пропонує унікальну послугу — сафарі в часі, під час якого клієнти можуть полювати на доісторичних тварин. Головний герой, Екельс, вирушає у подорож у часи динозаврів, де з необережності робить невелику помилку, яка призводить до колосальних змін у сучасному світі. Розповідь майстерно досліджує тему «ефекту метелика» та змушує замислитися над відповідальністю за кожен наш вчинок.

“Літо, якого не було” Петро Лущик

У книзі розповідається про чотирьох студентів-друзів, які вирушають у подорож до заповідника Медобори на Тернопільщині. Під час несподіваної грози вони шукають укриття під кам’яним дольменом, який виявляється порталом у часі, і переносить їх у серединку XVII століття, під час Національно-визвольної війни. Там вони потрапляють на шлях військ Богдана Хмельницького та кримського хана Іслама Гірея III, що направляються до Берестечка. Герої намагаються повернутися в сучасність, але для цього їм доведеться змінити хід історії.

“Садівник з Очакова” Андрій Курков

Головний герой, 30-річний Ігор, одягає стару міліційну форму, яка раптом перетворюється на нову. Несподівано він опиняється в Очакові 1957 року, де його чекають захопливі пригоди і, можливо, розгадка таємниці візерунка його татуювання на плечі.

Похорони стануть дорожчі: депутати хочуть збільшити податки на ритуальні послуги

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 12 Листопада 2024
Реформування сфери ритуальних послуг

30 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту зобов’язати надавачів ритуальних послуг сплачувати ПДВ. Основною метою законопроекту є реформування сфери ритуальних послуг і дерегуляція цього ринку.

Про це йдеться у законопроекті № 12189 Верховної ради України.

Депутати пропонують виключити норми, які передбачають звільнення від сплати ПДВ за операції з постачання послуг з поховання та постачання ритуальних товарів державними та комунальними службами.

Також запропонували скасувати надавачам ритуальних послуг можливість застосувати спрощену системи оподаткування, обліку та звітності.

На думку авторів законопроекту, реформування сфери ритуальних послуг сприятиме дерегуляції діяльності та покращить якість надання таких послуг. 

Водночас нововведення торкнеться й споживачів які ,за умови прийняття законопроекту, будуть сплачувати ПДВ на послуги, які раніше були від податку звільнені.

Серед авторів: перший заступник голови фракції “Слуга народу” Андрій Мотовиловець, його колеги по фракції – голова комітету з соцполітики Галина Третьякова та голова комітету з інформполітики Микита Потураєв, позафракційна депутат Мар’яна Безугла.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вільногірськ IN.UA зібрав поради щодо енергоощадження: як зменшити витрати та допомогти планеті

Наталія Москаленко 17:10, 11 Листопада 2024
Енергоощадження
Енергоощадження / фото pexels

Міжнародний день енергоощадження відзначається щороку 11 листопада. Його мета — привернути увагу до важливості заощадження енергії як способу збереження навколишнього середовища. Цього дня люди у всьому світі об’єднуються в прагненні зробити свої оселі більш енергоефективними, зменшуючи споживання енергії та знижуючи шкідливий вплив на довкілля.

Більше на Вільногірськ IN.UA.

Свято було започатковане в 2008 році міжнародною екологічною мережею “Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії” (SPARE) та набуло статусу міжнародного. З того часу до проєкту долучилися понад 20 країн. Основною метою є підвищення обізнаності громадськості про раціональне використання енергоресурсів, що дозволяє не тільки зменшити рівень забруднення довкілля, але й зекономити кошти на комунальних послугах.

Експерти зазначають, що енергоефективність не потребує великих фінансових витрат або дорогого обладнання — найпростіші зміни в побуті можуть значно вплинути на зниження енергоспоживання. Наприклад, просте вимкнення світла при виході з кімнати або використання енергоощадних ламп — це вже крок до значної економії енергії.

Попри те, що проблема з енергоощадження вимагає системних змін на рівні держави та підприємств, кожен із нас може зробити свій внесок, скорочуючи витрати енергії вдома.

10 простих порад для енергоощадження:

  1. Оберіть енергоефективні прилади класу А-А+++, які споживають значно менше енергії.
  2. Замініть лампи розжарювання на енергоощадні, які використовують у 10 разів менше електроенергії.
  3. Установіть двокамерні вікна, які зберігають тепло, і регулярно мийте їх.
  4. Очищайте побутову техніку: мийте пилососи, розморожуйте холодильники, очищуйте чайники від накипу.
  5. Прання та миття посуду: завантажуйте машини повністю і використовуйте низькі температури.
  6. Вимикайте прилади з розетки, коли вони не використовуються, оскільки навіть у режимі stand by вони споживають енергію.
  7. Правильне розміщення холодильника: встановлюйте його в прохолодному місці, відсувайте від стіни та мінімізуйте час відкриття дверцят.
  8. Не закривайте радіатори опалення меблями або шторами, щоб забезпечити їх ефективну роботу.
  9. Кип’ятіть лише необхідну кількість води або використовуйте термос для збереження тепла.
  10. Встановіть індивідуальні лічильники для контролю за споживанням енергії.

Підвищуючи обізнаність про енергоощадження і роблячи свій побут більш ефективним, ми не тільки зменшуємо витрати, але й робимо свій внесок у збереження планети для майбутніх поколінь.

Читайте також:

Підписуйтесь

Похорони стануть дорожчі: депутати хочуть збільшити податки на ритуальні послуги

30 депутатів Верховної Ради пропонують парламенту зобов’язати надавачів ритуальних послуг сплачувати ПДВ. Основною метою законопроекту є реформування сфери ритуальних послуг і дерегуляція цього ринку. Про […]

12:30, 12.11.2024 Бойцун Дмитро

Вільногірськ IN.UA зібрав поради щодо енергоощадження: як зменшити витрати та допомогти планеті

Міжнародний день енергоощадження відзначається щороку 11 листопада. Його мета — привернути увагу до важливості заощадження енергії як способу збереження навколишнього середовища. Цього дня люди у […]

Дональд Трамп у кіно

Дональд Трамп у кіно: ТОП-5 фільмів з президентом 

До того, як Дональд Трамп став президентом США (2017–2021), він регулярно з’являвся на екранах. Найбільш запам’ятався Трамп епізодичними камео, де часто зображував самого себе. Редакція […]

15:30, 10.11.2024 Буянова Єва

Відключати світло взимку можуть по 20 годин на день: дві умови

Такий сценарій може реалізуватися, якщо температура повітря падатиме нижче -10 градусів. Також враховується можливість виведення з ладу українських АЕС ворогом, що підвищить шанси відключити світло […]

12:30, 05.11.2024 Бойцун Дмитро
Розстріляне Відродження

Розстріляне Відродження: трагічна історія злету та загибелі української інтелігенції 

Розстріляне Відродження — символ епохи, коли українська культура досягла небувалих висот, але була жорстоко придушена радянським режимом. Хто такі представники Розстріляного Відродження і чому їхня […]

15:30, 03.11.2024 Буянова Єва