Новини

Чи треба міняти по батькові дитини, якщо батько змінив ім’я

Анастасія Гришкова 09:30, 29 Квітня 2025
Чи треба міняти по батькові, якщо батько змінив ім’я / ілюстративне фото, Rexels

Зміна по батькові дитини у разі зміни імені батька — не є обов’язковою процедурою. Водночас її рекомендують провести для спрощення підтвердження родинних зв’язків. Якщо зміни не внести, усі наявні документи дитини залишаються чинними, а родинні стосунки підтверджуватимуться додатково — за допомогою свідоцтва про зміну імені батька.

Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції України.

Що варто знати при зміні імені батька

Під час подання заяви на зміну імені батька працівник ДРАЦС роз’яснює можливість одночасного внесення змін до актових записів про народження дітей.

Після реєстрації зміни імені батька для оновлення по батькові потрібно подати окрему заяву та отримати нове свідоцтво про народження дитини.

У період дії воєнного стану в Україні подати заяву на зміну імені або зміну по батькові дитини можна до будь-якого відділу ДРАЦС незалежно від місця проживання. Заявнику необхідно мати паспорт громадянина України.

Процедура зміни по батькові залежить від віку дитини:

До 14 років — за спільною заявою обох батьків або одного з них у передбачених законом випадках.

Від 14 до 16 років — дитина може самостійно звернутися із заявою за письмової згоди батьків або одного з них.

Від 16 років — дитина має право самостійно змінити по батькові без згоди батьків.

Для оформлення зміни по батькові потрібно подати відповідний пакет документів, зокрема свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені тощо, фотокартку та квитанцію про сплату державного мита.

Після реєстрації зміни імені особа має протягом місяця звернутися до Державної міграційної служби для обміну паспорта.

Читайте також:

Підписуйтесь

Коли святкують День матері в Україні

Єва Буянова 16:00, 27 Квітня 2025
День матері/ фото ілюстративне, Pexels

Хоча календар зазнав змін, відзначення Дня матері залишиться, як раніше, адже це свято не пов’язане з церковними подіями. Як і раніше, українці вшановуватимуть матерів у другу неділю травня. У 2025 році святкування припадає на 11 травня.

Детальніше про День матері читайте на Вільногірськ.IN.UA

Походження та історія свята

Традиція святкувати День матері має давнє коріння: у різних культурах вшановували богинь-матерів. У Стародавній Греції, наприклад, це була Рея — мати олімпійських богів, а в Римі — богиня Кібела.

Сучасна історія Дня матері нараховує понад сто років. Ідея його заснування належить Анні Джарвіс із Філадельфії, яка прагнула вшанувати свою матір — Анну Марію Рівз-Джарвіс, активістку у сфері охорони здоров’я. Завдяки наполегливості Джарвіс у 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом.

День матері швидко набув популярності в багатьох країнах світу. В Україні його почали святкувати у 1929 році за ініціативою української діаспори в Канаді. У 1939-му святкування заборонила радянська влада, однак із початку 2000-х традиція була відновлена.

Цікаві факти 

Щороку в другу неділю травня фіксують рекордну кількість телефонних дзвінків — близько 122 мільйонів, що більше, ніж у будь-який інший день року.

Анна Джарвіс, яка стала ініціаторкою Дня матері, з часом почала виступати проти комерціалізації цього свята. Вона вважала, що продаж квітів, листівок і солодощів спотворює його справжню суть — вшанування матерів особисто. 

Європейська громадська організація МаМа провела дослідження і встановила, що жінка, яка «сидить вдома з дитиною», насправді не сидить без діла, а щодня проходить у середньому 40 кілометрів, виконуючи близько 200 різних завдань.

Читайте також: 

Підписуйтесь

ТОП-5 фільмів на Netflix сьогодні: підбірка

Єва Буянова 14:00, 27 Квітня 2025
ТОП-5 фільмів на Netflix сьогодні/ фото ілюстративне, Pexels

ТОП-5 фільмів на Netflix сьогодні: від запеклих кримінальних розбірок і несподіваних заручин до романтичних пригод на сонячному узбережжі — обирайте історію на будь-який настрій.

Редакція Вільногірськ.IN.UA зібрала ТОП-5 серіалів та фільмів на Netflix сьогодні

“Спустошення” 

Пограбування наркомафії, що не відбулося, вкидає втомленого від життя поліцейського (Том Харді) у розбирання зі злочинними угрупованнями міста, де немає закону — лише безлад.

“Заручник в магазині Apple”

Коли озброєна людина заходить до магазину Apple у самому центрі Амстердама, поліція має вирішити непросте завдання. Засновано на реальних подіях.

“Коли ти вийдеш заміж?”

Талановита мистецтвознавиця Ксенія чудово розуміється на картинах, але геть не розбирається в чоловіках. ЇЇ довгоочікуване весілля зривається через зраду нареченого, і з депресії тепер її може витягнути лише давня подруга, яка вмовляє Ксенію на авантюрну подорож до сонячної Хорватії. Курортні інтриги, звабливі пригоди, кримінальні перегони… Чим завершиться їх подорож – весіллям, чи в’язницею?

“Список мрій”

Американська романтична комедія-драма режисера Адама Брукса, знята за однойменним романом Лорі Нельсон Спілман 2013 року. Софія Карсон зіграла роль Алекс Роуз, молодої жінки, яка після смерті своєї матері Елізабет (Конні Бріттон) дізнається, що для отримання спадщини вона повинна виконати «життєвий список» – список бажань, який вона написала у віці 13 років. Завдання варіюються від виступу у стендап-комедії до пошуку справжнього кохання, що веде Алекс у трансформаційну подорож самопізнання, розкриття сімейних таємниць і несподіваного роману.

“Секрети домашніх тварин 2”

Домашні собаки Дюк і Макс знайомляться з новим маленьким членом сім’ї та звикають до життя на фермі, поки їхні друзі розуміються на проблемах у місті.

Читайте також: 

Підписуйтесь