Цьогоріч у Вільногірську не планують проводити капітальні та поточні ремонти доріг, через зменшення бюджету на цільову програму.
Про це Вільногірськ IN.UA повідомили в Управлінні архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради.
Дороги у Вільногірську
З 2021 по 2023 рік у Вільногірську провели поточні ремонти доріг на ділянках таких вулиць:
ім.Ю.М.Устенка;
Центральній;
Гагаріна;
Садовій;
Молодіжній;
Степовій;
Промисловій;
Привокзальній;
Бульвару Миру.
Крім того, відремонтували дорогу по вулиці Суворова у селі Кринички.
Дороги міста / фото Вільногірськ IN.UA
Стан інфраструктури / фото Вільногірськ IN.UA
Ділянки доріг від вулиці Шевченка до Шкільної через вулицю Весела у Посуньках підсипали щебнем за майже 146 тисяч гривень.
А от на підсипку провулка Аграрний у селі виділили понад 189 тисяч гривень.
Згідно з тендером відомо, що для підсипки доріг щебенем приватного сектору та узбіччя доріг по вулиці Театральна у Посуньках виділено понад 100 тисяч гривень.
За програмою медичних гарантій пацієнти можуть безкоштовно отримувати медичні послуги за різними напрямами. Витрати на ці послуги покриває державний бюджет України, а оплату проводить Національна служба здоров’я України (НСЗУ).
Як зазначили в НСЗУ, що з 2025 року в Україні починають діяти нові правила надання безкоштовних медичних послуг. Ці правила затверджені постановою Кабінету Міністрів № 1503.
У відповідь на запит журналістів в НСЗУ прчснили наступне: програма медичних гарантій передбачає надання пацієнтам медичних послуг за різними напрямами безкоштовно, за рахунок коштів Державного бюджету України. Оплату медичних послуг здійснює НСЗУ.
Що робити у разі вимагання оплати?
Закладам охорони здоров’я, які уклали договір з НСЗУ, заборонено вимагати додаткову оплату за послуги, що включені до програми медичних гарантій. Якщо з вас вимагають гроші або відмовляють у наданні медичної допомоги безпідставно, ви маєте право звернутися до НСЗУ письмово або за телефоном інформаційно-довідкової служби 16-77.
Також можна повідомити про порушення правоохоронні органи. Для подання скарги необхідно вказати назву закладу охорони здоров’я, прізвище та ім’я лікаря або лікарів, які порушують ваше право, та додати копії підтверджуючих документів, якщо такі є.
Які вимоги до медичних послуг?
Зокрема, у відомстві роз’яснили, що надавачі медичних послуг зобов’язані забезпечити наявність обладнання, медичних виробів, витратних матеріалів та лікарських засобів, необхідних для надання допомоги. Все це має відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я та специфікаціям.
Більшість задач по благоустрою та утриманню житлового фонду в місті виконує КП “Жилкомсервіс”. Чек, який організація отримує з бюджету, керівництво постійно намагається збільшити. Це легше зробити в галузях, де КП є монополістом, але в сферах де присутні конкуренти, за гроші приходиться змагатися. На останній депутатській комісії просили виділити ще 4,2 мільйони гривень, з них трохи більше мільйона просять виділити на покіс трави (про інші складові цього додаткового фінансування ми розкажемо пізніше).
У цьому матеріалі редакція Вільногірськ IN.UA прослідкувала як відбувається боротьба за гроші між КП і ФОП, які в минулому році косили траву в місті.
Під час засідання постійної депутатської комісії начальник УАКБ Ростислав Варницький запропонував додати 4,2 мільйона гривень фінансування до паспорта цільової програми “Утримання об’єктів благоустрою та житлово-комунального господарства Вільногірської міської територіальної громади”.
Проте ця сума викликала сумніви у депутата Олега Штамбурга.
“У мене є інформація, що у вас є пропозиція, щодо скошення трави за значно меншу суму, за 600 тисяч гривень”, – заявив Олег Штамбург.
Міський голова Володимир Василенко підтвердив, що пропозиція від ФОП надійшла та її не встигли опрацювати.
На питання Олега Штамбурга, яким чином приймається рішення про виділення коштів на реалізацію програми, депутатка та працівниця КП “Жилкомсервіс” Світлана Архипова відповіла, що на замовлення, розробляють кошторис. Ніяких цифр з цього кошториса чи аргументів, які би свідчили, що пропозиція комунального підприємства вигідніша, на комісії не озвучили.
Проте головний інженер КП “Жилкомсервіс” Віталій Федоренко заявив, що за потреби може написати меншу ціну:
“Якщо буде та пропозиція вигідніше, ми напишемо 580 тисяч гривень. Якщо пріоритет – ціна, а не якість та стабільність надання послуг”.
Секретарь міської ради Антон Боклаг попросив Роситислава Варницького надати розрахунки і від КП і від підрядника всім депутатам для ознайомлення.
Чому гроші не виділили?
На 80-му пленарному засіданні Вільногірської міської ради Віталій Федоренко меншу суму не написав, запитувана сума залишилась такою самою і при цьому він намагався всіляко пояснити, чому не може точно назвати ціну своїх робіт. Він зачитав перелік послуг з порівнянням вартості, за яким комунальне підприємство надає послуги на суму від 2 до 10% дешевше, але в переліку послуг не було покосу трави. Тобто розрахунок, який він мав дати конкретно за покос озвучений не був.
“Послуги вивезення безхазяйних відходів стоять на 10% менше, послуги прибирання газонів від сміття на 8%, послуги підмітання та прибирання доріг від сміття на 6%, очистка урн від сміття на 2% менше”, – пояснював Федоренко.
Він наголосив на тому, що ФОП організації “намагаються заробити” у той час, як КП “намагається ефективніше використовувати бюджет”. Підтвердження щодо ефективного використання він не надав.
Перша частина висловлювання, що підприємці намагаються зробити, є одночасно фактом, тому що комерційні організації створені для отримання прибутку і одночасно маніпуляцією.
Федоренко зазначив, що за якісь послуги, які раніше надавали ФОП, у КП виконання виходить дешевше, приблизно на 165 тисяч гривень на місяць. Яким чином відбулося це порівняння – за яким обсягом робіт, яких послуг, за які роки, який термін виконання таких робіт був у двох замовників, яка техніка була задіяна, дані не озвучувались.
Крім того виявилося, що обсяг замовлених робіт – у Вільногірській громаді – це 637 тисяч кв.метрів для покосу – не дає повної картини для розрахунку ціни, під час виконання робіт можуть з’явитися форс мажорні обставини. Які саме обставини можуть виникати при покосі трави, він також не назвав. Додав тільки, що сума 1,03 мільйона гривень, яку виставляють бюджету від КП за покіс трави, є розрахунковою та може змінитись після виконання робіт.
“Хочу сказати, що розрахувати можна будь яку суму і тільки фактичне виконання робіт покаже фактичну вартість таких робіт. Норма – це одне, а фактичне – це інше, якщо немає форс мажорних обставин”.
Депутат Олег Штамбург, після цієї заяви припустив, чи не з’являться такі обставини, що сума може не лише зменшитись, але й збільшитись:
“Чи можливо таке, що завтра зміниться щось і ми будемо всім бюджетом працювати на благоустрій громади?”
Депутати залишили в програмі захід щодо покошення трави, але гроші на нього поки не виділили. Домовилися, що повернуться до питання через два місяці, знов будуть вирішувати чи надавати гроші монополісту, або оголошувати тендер, через який будуть шукати ФОП з вигідною ціною. Якщо врахувати, що сесія відбулася 27 березня, до обговорення питання повернуться на кінці травня, за умови проведення тендеру роботи розпочнуться мінімум в середині червня.
На питання деяких депутатів, чому КП “Жилсервіс” не може податися на конкурс і виграти тендер з вигіднішою пропозицією, Федоренко відповів, що підприємство має довідку від УАКБ, про недопуск до тендерів.
“А ця довідка, що вічна?”, – прокоментував міський голова Володимир Василенко.
Ми зв’язалися з керівником підприємства, яке виконувало послуги покосу і спитали, що саме включає їх комерційна пропозиція, наскільки чітко вони можуть назвати свою ціну. Олександр Повстень, який виконував такі роботи в минулому році, розказав редакції, що за 600 тисяч гривень береться покосити – 637 тисяч метрів квадратних території
“До того ж я зможу додатково, як і в тому році, на безкоштовній основі косити парк”, – сказав ФОП Повстень Олександр.
Ми також очікуємо оприлюднення розрахунків на покос трави, які обіцяв надати секретар міської ради Антон Боклаг.
“І я вважаю, що ми повинні розвивати власність громади, а не власність бізнесменів, але беззаперечно на підставі економічно обґрунтованих розрахунків, які нам нададуть до 07 квітня і які я обовʼязково опублікую”, – зазначив Боклаг в ТГ каналі.
За програмою медичних гарантій пацієнти можуть безкоштовно отримувати медичні послуги за різними напрямами. Витрати на ці послуги покриває державний бюджет України, а оплату проводить Національна […]
Більшість задач по благоустрою та утриманню житлового фонду в місті виконує КП “Жилкомсервіс”. Чек, який організація отримує з бюджету, керівництво постійно намагається збільшити. Це легше […]
Людям, які внаслідок ракетного удару втратили рідних, виплатять разову грошову допомогу у розмірі 300 тисяч гривень. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. […]
Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]
У січні-березні 2025 року до бюджету надійшло 5,4 мільярда гривень податкових платежів від суб’єктів грального бізнесу. Це на 20,4% більше, ніж за аналогічний період 2024 […]