Церемонія прощання з Олександром Свириденко / фото Вільногірськ IN.UA
26 березня у Вільногірську відбулася церемонія прощання із солдатом 22-ої окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ Олександром Свириденко, який загинув під час бойових дій на Донеччині.
Церемонія прощання
На площі біля Палацу культури і спорту “Металург” зібралися рідні, друзі, побратими та місцеві жителі. Труну з тілом військового накрили державним прапором. Люди стояли у мовчазній скорботі, не приховуючи сліз.
Міський голова Вільногірська Володимир Василенко виступив із промовою та висловив свої співчуття рідним та друзям Олександра.
“До останнього подиху він залишався відданим військовій присязі на вірність Українському народові. Його ім’я навіки вписане в історію нашої громади”, — Володимир Василенко.
Церемонія прощання з Олександром Свириденко / фото Вільногірськ IN.UA
Після цього священник прочитав молитви за душу загиблого, звертаючись до Бога з проханням про вічний спокій та упокій душі воїна. Молитви звучали по черзі, а всі присутні схилили голови в скорботі.
Завершилася церемонія хвилиною мовчання, після чого траурна процесія рушила до кладовища. Люди стояли на колінах, проводжаючи Олександра в останній шлях. Труну з тілом військового повезли до міського кладовища, де його поховали на Алеї Слави.
Дитинство та навчання
Олександр Свириденко народився 17 листопада 1991 року в селі Антонівка Межівського району Дніпропетровської області. Втративши батька в ранньому віці, виховувався в школі-інтернаті міста Першотравенськ, а пізніше продовжив навчання у середній загальноосвітній школі №31 у Кам’янському.
З юності прагнув здобути професію, що дозволила б йому стати на власні ноги. Олександр отримав спеціальності штукатура та лицювальника-плиточника в Дніпродзержинському професійному ліцеї.
Церемонія прощання з Олександром Свириденко / фото Вільногірськ IN.UA
Робота та сім’я
Олександр працював у різних сферах. Спочатку був охоронцем у магазинах Дніпра, а згодом — на олійниці у Верхівцевому. Останнім місцем його роботи стало підприємство ТОВ “Вільногірське скло”, де він працював транспортувальником.
Проживав у Вільногірській громаді разом із дружиною Анастасією. Разом вони виховували четверо дітей.
Служба у Збройних силах України
У 2023 році Олександр Свириденко добровільно вступив до лав Збройних Сил України. Він служив у 22-ій окремій механізованій бригаді і брав участь у бойових діях на Донеччині.
26 квітня 2024 року загинув під час артилерійського обстрілу українських позицій поблизу населеного пункту Кліщіївка Бахмутського району. Побратими згадують його як відповідального та стійкого бійця, який завжди підтримував товаришів.
Церемонія прощання з Олександром Свириденко / фото Вільногірськ IN.UA
Держпродспоживслужба перевіряє надання комунальних послуг фото, Держпродспоживслужба
З початку 2025 року Держпродспоживслужба провела 36 позапланових перевірок підприємств, що надають житлово-комунальні послуги. У 32 випадках (88,9%) були виявлені порушення.
В результаті перевірок було накладено 18 штрафних санкцій на загальну суму 413,4 тисяч гривень, видано 23 приписи щодо приведення тарифів у відповідність до законодавства, а споживачам підлягає поверненню 948,9 тисяч гривень.
Крім того, 26 посадових осіб оштрафовано на 46,1 тисяч гривень.
Житлово-комунальні послуги мають бути не лише якісними, а й економічно обґрунтованими. Споживачі не повинні платити більше, ніж це передбачено законодавством. Підприємства, які надають комунальні послуги, мають діяти прозоро й відповідально
Андрій Крейтор // заступник Голови Держпродспоживслужби
Держпродспоживслужба закликає громадян уважно перевіряти рахунки за комунальні послуги та у разі сумнівів щодо правильності тарифів звертатися до територіальних управлінь відомства. Важливо перевіряти документи та вимагати обґрунтування розрахунків.
Нагадаємо: з квітня 2024 року Держпродспоживслужба відновила позапланові перевірки у сфері надання житлово-комунальних послуг.
Тарифи за управління будинком / фото Вільногірськ IN.UA
Жителі Вільногірська щомісяця сплачують кошти за послуги з управління багатоквартирними будинками за тарифами, встановленими ще у 2019 році. Однак не всі мешканці знають, як саме формуються ці тарифи, що до них входить і чи можливо їх переглянути.
Журналістка Вільногірськ IN.UA проаналізувала тарифи на управління багатоквартирними будинками та дізналася, скільки платять мешканці Вільногірська.
Отримати інформацію про тарифи виявилося непросто
Редакція намагалася дізнатися, скільки коштують послуги з управління багатоквартирними будинками у Вільногірську. Проте отримати конкретні цифри виявилося складно.
Спочатку журналісти звернулися до КП “УК “Жилкомсервіс” із запитом про тарифи. Однак підприємство відповіло, що не є розпорядником цієї інформації.
Відповідь КП “УК “Жилкомсервіс” на запит Вільногірськ IN.UA / фото Вільногірськ IN.UA
Після цього редакція звернулася до Виконавчого комітету Вільногірської міської ради. Там відповіли, що направляють копію звернення назад до “Жилкомсервісу”.
І лише після повторного запиту комунальне підприємство таки надало запитувану інформацію на адресу Виконавчого комітету міської ради, і наша Редакція теж змогла отримати отримати відповідь.
Відповідь Виконавчого комітету міської ради на запит Вільногірськ IN.UA / фото Вільногірськ IN.UA
Згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації”, КП “Жилкомсервіс” є підприємством з домінуючим становищем на ринку послуг з управління багатоквартирними будинками. Відповідно, воно зобов’язане надавати інформацію, що становить суспільний інтерес.
Скільки платять мешканці?
Тариф на послуги з управління багатоквартирними будинками у Вільногірську залежить від конкретної адреси та характеристик будинку. У середньому мешканці сплачують від 4,9 до 5,2 гривень за кожен квадратний метр загальної площі квартири.
Тарифи по кожному будинку / фото Вільногірськ IN.UA
Тарифи по кожному будинку / фото Вільногірськ IN.UA
Тарифи по кожному будинку / фото Вільногірськ IN.UA
Тарифи по кожному будинку / фото Вільногірськ IN.UA
Наприклад, у деяких будинках по вулицях Центральна, Молодіжна, Бульвар Миру тариф становить 4,98–5,28 гривень/м². Водночас у будинках, де немає ліфтів або інших додаткових витрат, тариф може бути нижчим.
Щоб зрозуміти, яка це сума у платіжках, розглянемо двокімнатну (45 м²) та трикімнатну (65 м²) квартири.
Скільки платять мешканці двокімнатної квартири (45 м²)?
Якщо тариф мінімальний 4,9 гривень/м², щомісячна плата буде:
45 × 4, 9 = 220, 5 гривень/місяць
Якщо тариф максимальний 5,2 гривень/м²:
45 × 5,2 = 234 гривень/місяць
За рік мешканці такої квартири сплачують:
від 2646 грн (при тарифі 4,9 гривень/м²)
до 2808 грн (при тарифі 5,2 гривень/м²)
Скільки платять мешканці трикімнатної квартири (65 м²)?
65 × 4,9 = 318, 5 гривень/місяць
65 × 5, 2 = 338 гривень/місяць
За рік мешканці трикімнатної квартири сплачують:
від 3822 грн (при тарифі 4,9 гривень/м²)
до 4056 грн (при тарифі 5,2 гривень/м²)
Журналісти зробили ці розрахунки, виходячи з мінімальної та максимальної ціни, і ці розрахунки є приблизними. Розмір плати залежить не лише від тарифу, а й від площі квартири. Чим більше квадратних метрів — тим вищий рахунок. Для двокімнатної квартири сума коливається в межах 220–234 гривень на місяць, а для трикімнатної — 318–338 гривень.
Таким чином, мешканці Вільногірська в середньому сплачують за рік від 2600 до 4000 гривень лише за управління будинком.
Що входить у тариф?
Важливо розуміти, на що конкретно витрачаються сплачені кошти. Тариф на управління включає такі послуги:
Прибирання прибудинкової території (щоденне або за графіком);
Ремонт та обслуговування будинку (технічне обслуговування, дрібні ремонти спільного майна);
Оплата електроенергії для освітлення місць загального користування;
Обслуговування ліфтів (для будинків, обладнаних ліфтами);
Аварійно-диспетчерська служба, яка має реагувати на термінові виклики;
Видалення сміття, листя, гілок з території біля будинку;
Дератизація та дезінсекція (обробка від гризунів і комах).
Однак важливо зазначити, що обсяг і частота надання цих послуг можуть відрізнятися залежно від конкретного будинку та умов договору. Ми не отримали детальної розшифровки тарифу, яка б дозволила побачити, яка частина коштів спрямовується на кожну з зазначених послуг.
Перелік та вимоги до якості послуг управління будинком / фото Вільногірськ IN.UA
Чи можна змінити тариф?
Оскільки тарифи затверджені ще у 2019 році, вони не враховують інфляцію та зростання вартості комунальних послуг. Це означає, що “Жилкомсервіс” не може ініціювати їхнє підвищення.
Втім, мешканці мають можливість вплинути на тарифи та умови управління своїм будинком:
Створити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) та самостійно визначати перелік послуг і їхню вартість;
Змінити управителя, якщо вважають, що послуги надаються неякісно або за завищеною ціною. Проте наразі у Вільногірську немає альтернативних компаній, які можуть надавати ці послуги;
Звернутися до міської ради або “Жилкомсервісу” із вимогою переглянути складові тарифу.
Чи є претензії до якості послуг?
Жителі міста нерідко скаржаться на неналежне прибирання територій, проблеми з ремонтом дахів, несправність ліфтів та довгу чергу на ремонт під’їзду.
Контроль за якістю наданих послуг залежить і від самих мешканців. Якщо послуги надаються неналежним чином, варто звертатися зі скаргами до “Жилкомсервісу” та контролюючих органів.
Відгуки мешканців / фото Вільногірськ IN.UA
Відгуки мешканців / фото Вільногірськ IN.UA
Відгуки мешканців / фото Вільногірськ IN.UA
Як “Жилкомсервіс” став управителем?
У травні 2019 року переможцем конкурсу на управителя багатоквартирних будинків було обрано КП “Жилкомсервіс”. Варто зазначити, що на конкурс подалося лише це підприємство.
Рішення про встановлення тарифів було закріплене Протоколом № 2 засідання конкурсної комісії від 2 травня 2019 року та затверджено виконкомом Вільногірської міської ради 7 травня 2019 року. Оскільки це підприємство є монополістом в місті, вплинути на тариф через зміну підрядника мешканці не можуть
З початку 2025 року Держпродспоживслужба провела 36 позапланових перевірок підприємств, що надають житлово-комунальні послуги. У 32 випадках (88,9%) були виявлені порушення. Про це йдеться на […]
Жителі Вільногірська щомісяця сплачують кошти за послуги з управління багатоквартирними будинками за тарифами, встановленими ще у 2019 році. Однак не всі мешканці знають, як саме […]
У Кам’янському двох місцевих жителів звинувачують у незаконному обігу наркотиків. Правоохоронці вилучили у них марихуану та метамфетамін. Про це повідомлило Кам’янське районне управління поліції у […]
Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]
Вранці, 28 березня, на узбіччі дороги поблизу Кам’янського поліцейські виявили тіло чоловіка з численними вогнепальними пораненнями. Наступного дня підозрюваного затримали у Львівській області. Про це […]