У Вільногірську вшанували памʼять Героїв Небесної Сотні

Катерина Тесленко 16:37, 20 Лютого 2025
День Героїв Небесної Сотні / фото Вільногірськ IN.UA

У четвер, 20 лютого, о 10:00 у Вільногірську відбувся захід, присвячений до Дня Героїв Небесної Сотні. Подія проходила в міському парку, на площі біля памʼятника воїнам Антитерористичної операції. У цей засніжений день мешканці міста зібралися, щоб вшанувати памʼять загиблих Героїв та віддати їм шану.

Журналістка Вільногірськ IN.UA також була присутня на цьому заході.

Захід на площі

День Героїв Небесної Сотні / фото Вільногірськ IN.UA

На заході були присутні представники установ, підприємств і організацій.Також були присутні міський голова Володимир Василенко та секретар міської ради Антон Боклаг. Вони згадували події 2014 року та віддавали шану тим, хто виступив за гідне життя, зміни в суспільстві, ідеали демократії та європейське майбутнє України.

Наприкінці заходу присутні поклали квіти до памʼятника воїнам Антитерористичної операції.

Герої Небесної Сотні

Небесна Сотня – це 107 людей, які загинули під час Революції Гідності та навесні 2014 року на початку російської агресії на сході України.

Небесну Сотню можна назвати першими учасниками сучасної російсько-української війни. У лютому 2014 року розпочалася збройна агресія проти громадян України. Перший бій у Києві продемонстрував дії росії в Україні сьогодні

Назва “Небесна Сотня” виникла від структурних одиниць Самооборони Майдану – сотень. Вперше її використали під час прощання із загиблими на майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року. 21 лютого поетеси Людмила Максимлюк і Тетяна Домашенко написали вірші, де вперше згадується “Небесна Сотня”. Наступного дня це словосполучення використовували на сцені Майдану і в інтернеті. На Урядовому порталі згадка про Героїв Небесної Сотні з’явилася 28 лютого 2014 року.

До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віку, віросповідань та освіти. Серед них були громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, а найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

Ці люди залишили помітний слід у новітній історії України. Їхні імена згадують під час заходів, присвячених Революції Гідності, і в різних куточках країни встановлені пам’ятники та меморіальні дошки на їхню честь.

Читайте також:

Підписуйтесь

КП “Жилкомсервіс” у Вільногірську витратить понад 1,4 мільйона гривень на обслуговування модульних котелень

Анастасія Гришкова 15:00, 4 Липня 2025
Модульна котельня / ілюстративне фото, Rexels

У Вільногірську комунальне підприємство “Жилкомсервіс” планує витратити 1 477 416 гривень на обслуговування обладнання в модульних котельнях.

Про це стало відомо системи публічних закупівель Prozorro.

Що планують придбати

Йдеться про технічну підтримку автоматичних систем, які керують роботою модульних котелень.

Послуга, яку планує придбати КП “Жилкомсервіс”, термін виконання до 31 грудня поточного року.

послуги з обслуговування котелень / скріншот з тендерної документації

Нагадаємо, у Вільногірську Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства (УАКБ) оголосило тендер на покіс трави на загальну суму 1 мільйон гривень. Траву мають скосити до 30 вересня.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

Анастасія Гришкова 12:00, 4 Липня 2025
Паспорт / ілюстративне фото, Rexels

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Як змінити ім’я

Для того щоб змінити ім’я треба звернутися до відділу ДРАЦС, підготувати необхідні документи й дочекатися розгляду заяви. З 14 до 16 років ім’я можна змінити за письмовою згодою батьків або піклувальника. З 16 років згода батьків не потрібна.

Які потрібні документи

  • перелік необхідних документів;
  • заява про зміну імені;
  • свідоцтво про народження заявника;
  • свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);
  • свідоцтва про народження дітей (у випадку, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
  • фотокартка заявника;
  • квитанція про сплату державного мита.

Зміна імені проводиться після сплати заявником державного мита.

Читайте також:

Підписуйтесь

КП “Жилкомсервіс” у Вільногірську витратить понад 1,4 мільйона гривень на обслуговування модульних котелень

У Вільногірську комунальне підприємство “Жилкомсервіс” планує витратити 1 477 416 гривень на обслуговування обладнання в модульних котельнях. Про це стало відомо системи публічних закупівель Prozorro. […]

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків. Про це повідомляє Міністерство юстиції України. […]

З наступного тижня частина Вільногірська залишиться без електроенергії

У Вільногірську з 7 по 10 липня заплановано проведення технічних робіт на електромережах. У зв’язку з цим за деякими адресами тимчасово буде припинене електропостачання. Про […]

Антон Боклаг залишає посаду секретаря Вільногірської міськради

У Вільногірську готуються до кадрових змін — секретар міської ради Антон Боклаг вирішив піти з посади за власним бажанням. Відповідну заяву він написав 2 липня. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]