У Вільногірську вшанували памʼять Героїв Небесної Сотні

Катерина Тесленко 16:37, 20 Лютого 2025
День Героїв Небесної Сотні / фото Вільногірськ IN.UA

У четвер, 20 лютого, о 10:00 у Вільногірську відбувся захід, присвячений до Дня Героїв Небесної Сотні. Подія проходила в міському парку, на площі біля памʼятника воїнам Антитерористичної операції. У цей засніжений день мешканці міста зібралися, щоб вшанувати памʼять загиблих Героїв та віддати їм шану.

Журналістка Вільногірськ IN.UA також була присутня на цьому заході.

Захід на площі

День Героїв Небесної Сотні / фото Вільногірськ IN.UA

На заході були присутні представники установ, підприємств і організацій.Також були присутні міський голова Володимир Василенко та секретар міської ради Антон Боклаг. Вони згадували події 2014 року та віддавали шану тим, хто виступив за гідне життя, зміни в суспільстві, ідеали демократії та європейське майбутнє України.

Наприкінці заходу присутні поклали квіти до памʼятника воїнам Антитерористичної операції.

Герої Небесної Сотні

Небесна Сотня – це 107 людей, які загинули під час Революції Гідності та навесні 2014 року на початку російської агресії на сході України.

Небесну Сотню можна назвати першими учасниками сучасної російсько-української війни. У лютому 2014 року розпочалася збройна агресія проти громадян України. Перший бій у Києві продемонстрував дії росії в Україні сьогодні

Назва “Небесна Сотня” виникла від структурних одиниць Самооборони Майдану – сотень. Вперше її використали під час прощання із загиблими на майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року. 21 лютого поетеси Людмила Максимлюк і Тетяна Домашенко написали вірші, де вперше згадується “Небесна Сотня”. Наступного дня це словосполучення використовували на сцені Майдану і в інтернеті. На Урядовому порталі згадка про Героїв Небесної Сотні з’явилася 28 лютого 2014 року.

До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віку, віросповідань та освіти. Серед них були громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, а найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.

Ці люди залишили помітний слід у новітній історії України. Їхні імена згадують під час заходів, присвячених Революції Гідності, і в різних куточках країни встановлені пам’ятники та меморіальні дошки на їхню честь.

Читайте також:

Підписуйтесь

Коли в Україні відзначають День вишиванки

Анастасія Гришкова 10:00, 10 Травня 2025
Вишиванка / ілюстративне фото, freepik

Щороку в третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки — свято національної єдності та культурної спадщини.

Коли святкують День вишиванки у 2025 році читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA.

День вишиванки

У 2025 році День вишиванки припадає на 15 травня.

Цього дня українці одягають вишиванки, щоб підкреслити свою ідентичність, повагу до традицій та підтримку один одного.Свято започаткували у 2006 році студенти Чернівецького національного університету, а з часом воно набуло всеукраїнського та міжнародного масштабу.

У День вишиванки проходять тематичні флешмоби, виставки, концерти та патріотичні акції. Це неофіційне, але надзвичайно важливе свято, яке об’єднує українців у різних куточках світу.

Читайте також:

Підписуйтесь

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Анастасія Гришкова 16:00, 9 Травня 2025
Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та приурочена до Дня Вишиванки, який традиційно відзначають у третій четвер травня.

Як вільногірські майстрині долучилися до акції

Майстрині з Вільногірська стали частиною всеукраїнського волонтерського руху, який щороку об’єднує людей навколо створення національного одягу для малюків. Вони зазначають, що така робота – це не просто рукоділля, а спосіб зберегти культуру та підтримати українські сім’ї у складні часи.

Серед тих, хто працював над вишиванками у Вільногірську, були Борщ Світлана, Овчаренко Олена, Дудник Наталя, Мусієнко Оксана, Єщенко Алла. Також є ті, хто не вишивав, а в’язав, це Марчук Світлана та Гречко Вікторія.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Одна з учасниць акції Світлана Борщ розповіла, що дізналася про акцію ще минулого року та охоче долучилася до процесу.

“Я питала, чого ніхто цього року не вишиває? Виявилося, що вишивають, і повинні передати роботи у Дніпро. Дізналася, скільки залишилося льоль, і взяла сім для вишивання,” — розповіла Світлана.

За її словами, вона вишивала приблизно одну льолю на день, тож весь процес зайняв близько тижня.

Світлана Борщ зазначила, що її надихнула ця акція, адже вона б раділа, якби подібний подарунок отримали її діти.

“Мені було б приємно, якби хтось подарував моїм дітям вишиту сорочечку, коли вони народилися,” — сказала вона.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

“Народжені у вишиванках Непереможні!” – збереження традицій через волонтерство

Ініціатива має на меті не лише підтримку немовлят у їхні перші дні життя, а й популяризацію традиції вишиванки як символу української культури. У межах акції майстрині з різних міст об’єднуються для створення вишитих сорочечок, які дарують новонародженим.

До Дня Вишиванки волонтери особливо активно працюють над виготовленням льоль, щоб кожен малюк міг отримати свій перший національний символ ще в пологовому будинку.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Вишиванка – символ спадковості та єдності

Традиція вишиванки передається з покоління в покоління, символізуючи родинний зв’язок, добробут і захист. У давнину вишиті сорочечки для немовлят створювали з особливою увагою, адже вони мали оберегову функцію.

Кожен орнамент, що з’являється на льолях, має своє значення. Вишиті символи можуть уособлювати добру долю, захист або зв’язок поколінь.

Вільногірські майстрині вклали у свою роботу любов та майстерність, щоб кожна дитина отримала часточку національної спадщини.

Майстрині передали вишиванки у пологовий Дніпра

Спільна мета – збереження традицій та єднання українців

Організатори наголошують, що вони прагнуть зробити акцію ще масштабнішою, щоб у кожному місті, селі чи містечку знаходилися майстрині, які готуватимуть сорочечки для немовлят.

“Наша мета – не тільки подарувати вишиванку новонародженим, а й зберегти традиції, нагадати про силу українського духу та підтримати нашу культуру,” — зазначають організатори.

Підписуйтесь

Коли в Україні відзначають День вишиванки

Щороку в третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки — свято національної єдності та культурної спадщини. Коли святкують День вишиванки у 2025 році читайте […]

Турбота, що зігріває з перших днів життя: вільногірки передали вишиванки до пологового будинку Дніпра

Упологовий будинок Дніпра було передано вишиті сорочки, створені майстринями з Вільногірська в рамках волонтерської акції “Народжені у вишиванках Непереможні!”. Ця акція організована “Розмовним клубом “Файно”та […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]

На Дніпропетровщині під час пожежі врятували цуценя

У селі Мала Долина Криворізького району виникла пожежа в господарчій будівлі, внаслідок якої згоріли близько 2 тонн пшениці. Пожежа охопила всю споруду, утворивши густе задимлення. […]

На підвезення піску для дитячих майданчиків у Вільногірську виділили 45 тисяч гривень

Фінансування програми благоустрою збільшили майже на 200 тисяч гривень. Із них 45 тисяч спрямують на підвезення піску на дитячі майданчики. Раніше КП просило на це […]