«Українській мові мене навчили російські ракети»: як вільногірка Неля Фурман стала волонтеркою

Олександра Зоз 09:05, 2 Березня 2024
Неля Фурман
Волонтерка з українським прапором/ фото архів Неля Фурман

Перейшла на українську та почала шити балаклави для військових. Жителька Вільногірська Неля Фурман займається волонтерством від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Тоді відчула, що має зробити усе можливе для наближення перемоги.

Свою історію волонтерства Неля Фурман розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Волонтерка шиє балаклави для військових

Вільногірка Неля Фурман за фахом швея. Жінка розповідає, день початку повномасштабного вторгнення пам’ятає в деталях. Тоді її охопила паніка та нерозуміння, що робити далі. Проте про виїзд з рідного міста Неля не замислювалася. 

«Навіть на секунду не допускала такої думки. Чоловік наполягав, щоб я разом з дітьми евакуювалась в одне з безпечних міст Європи. Я відповідала, що нікуди не поїду, бо це мій дім. Через декілька днів мені подзвонила знайома, яка постійно тримала зв’язок з військовими ще до повномасштабного вторгнення і спокійним голосом сказала: «Неля, зберись, хлопцям потрібні балаклави», — згадує Фурман.

Саме з цієї миті жінка почала займатися волонтерством — шила балаклави для військовослужбовців.

«На тканину не було коштів, тому ми оголосили перший збір у соцмережах. Я щохвилини отримувала повідомлення з банку про надходження грошей на мій рахунок і плакала від щедрості та щирості наших людей. Саме тоді я одночасно пізнала два справжніх почуття: ненависть до ворога і гордість за нашу націю», — говорить волонтерка.

Кошти на тканину зібрали, проте з’явилась проблема із закупкою, розповідає Неля. Тоді вільногірці почали приносити флісову тканину у волонтерський центр, який утворився на базі центру дитячої творчості. 

«Згодом на зв’язок зі мною повиходили власники магазинів тканин і почалась масова закупка. Я розуміла, що одна з таким об’ємом замовлень я просто не впораюсь. Вдома у мене розкроювали тканину і чоловік, і діти. До роботи долучились дівчата, у яких вдома були машинки для шиття. Викрійки та тканина розлетілась по всьому місту. Так ми почали забезпечувати фронт, ТРО і поліцію теплими балаклавами», — розповідає Неля.

Виробництво балаклав

Наразі Нелі Фурман вдалось налагодити безперебійний процес пошиття балаклав. Жінка каже, після 2500 штук перестала рахувати їх кількість. Неля веде гурток «Майстерня стилю», а після основної роботи береться за балаклави та удосконалює знання української мови.

«Раніше я була російськомовна. Не можу пояснити чому, але тоді я не надавала особливого значення рідній мові. Як виявилось, кращим вчителем української мови для мене стали російські ракети, які руйнують наші міста і вбивають мій народ», — каже Фурман.

військові
Військові у балаклавах виготовлених волонтеркою/ фото архів Неля Фурман

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegram, Instagram

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

Анастасія Гришкова 09:00, 11 Червня 2025
Кінний спорт / ілюстративне фото, Kharkiv sport

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Кінний спорт для ветеранів

Міністерство у справах ветеранів України підписало Меморандум про співпрацю з державним підприємством “Конярство України”.

Що передбачає співпраця:

  • запуск програм з іпотерапії для ветеранів та ветеранок, їхніх родин та сімей загиблих;
  • організація спільних заходів, тренінгів і реабілітаційних сесій у громадах;
  • реалізація спільних проектів у сфері інформування ветеранів та ветеранок, членів їх сімей;
  • спільна участь у створенні та впровадженні нових підходів до адаптації через спорт ветеранів війни.

“Іпотерапія — це не просто прогулянка на коні. Це потужна форма фізичної і психологічної реабілітації. Кінь реагує на людину в моменті: без осуду, без вимог, без тиску. І саме ця взаємодія — жива, відчутна, тиха — допомагає ветеранкам і ветеранам упоратись із тривожністю, порушеннями руху та мови, відновлювати внутрішню рівновагу й впевненість”, — йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Анастасія Гришкова 11:00, 29 Травня 2025
Дитина / ілюстративне фото, Rexels

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії закладу випадок народження дитини, зачатої посмертно.

Про це повідомили на сторінці Рівненського обласного перинатального центру.

Хлопчик народився після смерті батька

Мама хлопчика, Наталя, втратила чоловіка — військовослужбовця Юрія — 21 травня 2024 року. Він загинув, захищаючи Україну на фронті.

Ще за життя подружжя стикнулося з проблемами репродуктивного характеру, тому Юрій здав біоматеріал на зберігання.

“Ми з чоловіком йшли до цієї вагітності понад рік. Боролися, здавали аналізи, поїхали в центр “Благодар”. Він здав біологічний матеріал – сказали через три дні прийти, скажуть результати. Це був березень. А він в березні вже поїхав на “нуль”. Все нормально було, поки той травень не прийшов. 21 травня мені дзвонять і кажуть, що його немає. Я до останнього не вірила, що він загинув, поки не побачила”, – розповідає Наталя.

Через рік після його загибелі Наталя наважилася на ЕКЗ — і згодом з’явився на світ Юрчик. Його назвали на честь батька. Як розповідають медики, зовнішністю хлопчик дуже схожий на тата.

Читайте також:

Підписуйтесь

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя. Про це повідомляє Мінветеранів. Кінний спорт для […]

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії […]

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]

13:15, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил […]

16:30, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун