В Україні досі діють понад 8 тисяч проросійських церков: Дніпропетровщина на другому місці

Олександра Зоз 12:04, 7 Травня 2024
ПЦУ
ПЦУ/ фото Єдина Православна церква України

На початку повномасштабного вторгнення в Україні діяло 8 782 церков Московського патріархату. З них лише 685 перейшли до Православної Церкви України.

Про це йдеться на сторінці Опендатабот. 

ПЦУ у регіонах

На Дніпропетровщині лише одна церква перейшла до ПЦУ. В області й надалі діють 526 церков країни-агресорки. 

Таким чином, Дніпропетровська область розділяє друге місце за кількістю церков Московського патріархату з Вінницькою областю. Проте найбільше таких релігійних установ на Донеччині — 683.

Загалом в Україні досі діють 8 097 проросійських церков.

Церкви
Області, де найбільше проросійських церков/ скріншот сайту Опендатабот

Відомо, що пік переходів до Православної Церкви України відбувся у 2023 році — тоді до ПЦУ навернулося 386 громад. Проте з грудня минулого року по квітень 2024 їх кількість зросла всього на 96 церков.

Найбільше установ змінили своє релігійне спрямування у Київській області — 164, а також Хмельницькій — 155 та Вінницькій — 75.

Церкви перейшли до ПЦУ
Області, де церкви перейшли до ПЦУ/ скріншот сайту Опендатабот

За даними Опендатабот, попри таку велику кількість діючих проросійських церков лише 22 з них вказують приналежність до Московського патріархату у своєму найменуванні.

Варто зазначити, що 19 жовтня 2023 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт 8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресором. Нині він готується до другого читання.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 21 Листопада 2024
росіяни вдарили по Кривому Рогу
постраждалі від удару / фото ДСНС

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з них вже госпіталізували.

Про це повідомляє голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул.

Очільник Ради оборони міста підкреслив, що в адміністративну будівлю влучила ракета. Аварійно-рятувальна операція триває.

У місті, окрім адмінбудівлі, пошкоджені 10 багатоквартирних будинків, 2 мікроавтобуси, легковик.

“Штаб допомоги людям розгортається. Людям постраждалих будинків видаватимуться необхідні будматеріали, комунальні бригади. Якщо необхідно – допомога з розселенням, приймаються заяви на матеріальну допомогу від міста”, – розповів Олександр Вілкул.

Внаслідок того, що росіяни вдарили по місту, 10 травмованих госпіталізовано до лікарні. Медики надають всю необхідну допомогу. Серед пацієнтів – жінка у «важкому» стані. У неї різані рани голови.

На місці працюють всі необхідні служби, зокрема психологи ДСНС надають постраждалим необхідну допомогу та підтримку.

Читайте також:

Підписуйтесь

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 12:30, 21 Листопада 2024
Богдан Бучковський / фото Kamenskoe.city

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та його пошуки нової візуальної мови.

Про це повідомляє видання Kamenskoe.city

Богдан Бучковський акцентує увагу на ручній праці, застосовуючи такі техніки, як вишивка, вибійка, колажі та вирізання елементів із дерева. Серія «Павло, попаси корову» створена без попередніх ескізів — безпосередньо на полотні, а назви картин митець залишав незмінними, прагнучи зберегти їхню простоту та теплоту.

У своїй роботі художник експериментував із різними матеріалами: вирізаним полотном («Човни»), фанерою («Вікно»), палітрою («Голос землі») та картоном («Дім»). Важливим відкриттям для нього стала поезія Михайля Семенка, зокрема поезомалярство — синтез візуальної та вербальної мов, який ліг в основу його творчості.

“Вірш Семенка «Павло, попаси короову!» став кредо художника, нагадуванням діяти попри все”, — зазначила кураторка виставки Олександра Шовкун.

Виставку можна відвідати в галереї «Артсвіт» у Дніпрі за адресою: Крутогірний узвіз, 21а. Роботи будуть представлені до 11 січня 2025 року.

Життєвий шлях митця

Богдан Бучковський родом із Кам’янського, де народився у 1990 році. Він здобув освіту в Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури. Нині митець працює у жанрі фігуративного живопису, досліджуючи автентичні образи рідного краю. Сьогодні Богдан Бучковський живе і творить у Дніпрі.

Читайте також:

Підписуйтесь

Росіяни вдарили по Кривому Рогу: що відомо про наслідки та травмованих

Вдень росіяни вдарили по Кривому Рогу. Внаслідок атаки пошкоджено адміністративну будівлю та житлові будинки. Наразі відомо про 17 постраждалих, серед яких 2 дітей. Десятеро з […]

15:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

«Павло, попаси короову»: перша виставка художника з Кам’янського у Дніпрі

Виставка «Павло, попаси короову» Богдана Бучковського проходить у дніпровській галереї «Артсвіт» і представляє роботи, створені після початку війни. Вона висвітлює процес відновлення творчості митця та […]

12:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ексгравець “Дніпра-1” може продовжити кар’єру в іспанській “Жироні”

Український воротар Владислав Крапивцов, який раніше грав за СК Дніпро-1, може продовжити свою кар’єру в іспанській «Жироні». 19-річний футболіст наразі проходить перегляд у команді, до […]

11:00, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Ранковий ракетний удар по Дніпропетровщині: є влучання та збиття

Сьогодні вперше російські війська завдали удару міжконтинентальною балістичною ракетою по Дніпру (поки що невідомого зразка) з району Астраханської області. Ворог завдав удару в промислове підприємство […]

09:30, 21.11.2024 Бойцун Дмитро

Помста обернулась кримінальною відповідальністю та строком до 10 років

Слідчі Кам’янського відділення поліції повідомили про підозру 35-річній жінці, яка підпалила автомобіль свого знайомого. Таким чином вона намагалася помститися чоловікові після словесної суперечки, причини якої […]