Вдруге став на захист країни: вільногірський лікар добровільно пішов до лав ЗСУ

Олександра Зоз 08:00, 5 Березня 2024
Подружжя
Подружжя Трофіменків/ фото архів Марина Трофіменко

Марина Трофіменко вдруге чекає чоловіка з війни. Перший раз Олег брав участь в АТО, а з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, добровільно пішов на фронт.

Про військовий шлях свого чоловіка жінка розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Вільногірський лікар несе службу у ЗСУ

Подружжя Трофіменків разом вже понад 30 років. Марина – лікарка-невропатолог, Олег – завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вільногірської центральної лікарні. Навесні 2014 року лікар став військовим в АТО на сході України.

«Першого квітня в нашу лікарню прийшло дві повістки, одна була на ім’я мого чоловіка. Пам’ятаю, колектив лікарні шуткував з цього приводу, що це жарт на день сміху. А третього квітня Олег вже був у складі 93 бригади», — розповідає Марина Трофіменко.

Олег був у Пісках та брав участь у боях за Донецький аеропорт. Жінка каже: саме тоді вперше злякалася за життя свого чоловіка.

«Це був вересень 2014. Пізно ввечері я отримала від нього повідомлення: «Якщо ми не отримаємо допомогу, ми звідси не вийдемо живими». У хлопців закінчились боєприпаси і їм не було чим оборонятись. За ту ніч я згадала всі молитви, які тільки знала», — згадує Марина.

На ранок, об’єднавшись з дружинами інших військових, жінка поїхала у військову частину просити врятувати бійців.

«Я назавжди запам’ятала танкіста з позивним «Адам», він єдиний захотів допомогти моєму чоловікові та його побратимам у пеклі Донецького аеропорту», — каже Марина.

У 2015 році Олег Трофіменко демобілізувався. Тоді у Вільногірську чоловік заснував спілку ветеранів АТО, члени якої займались патріотичним вихованням молоді, юридичною підтримкою військовослужбовців та волонтерською діяльністю. 

У лютому 2022 року Олег добровольцем пішов на фронт. Одразу долучився до 60 бригади, у складі якої були вільногірські ветерани. Військові захищали Херсонщину, Донеччину та Харківщину. Марина розповідає, її чоловік став військовим лікарем. Так під Херсоном Олег провів хірургічну операцію під світлом окопних свічок. Чоловіку вдалося врятувати життя важкопораненого військового. 

«Мій чоловік не чекав повістки, він зібрав необхідні речі та вдруге став на захист країни. На той час офіцерської посади у бригаді не було, тому він виконував обов’язки сержанта. Для нього це не принципово», — каже Марина. 

Лікар в ЗСУ
Олег Трофіменко несе службу у ЗСУ/ фото архів Марина Трофіменко

Бути дружиною військового нелегко

За час повномасштабного вторгнення рф в Україну подружжя бачилось лише 6 разів. Марина розповідає, від поганих думок рятується роботою та волонтерством. 

«Коли ти себе завантажуєш роботою, то час летить швидше, а в голову не лізуть зайві думки. Мені так легше чекати коханого з війни. Літом, поки інші відпочивають на пляжах місцевих ставків, я ходжу по полях, що поряд з ними, та збираю чебрець».

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

Анастасія Гришкова 09:00, 11 Червня 2025
Кінний спорт / ілюстративне фото, Kharkiv sport

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя.

Про це повідомляє Мінветеранів.

Кінний спорт для ветеранів

Міністерство у справах ветеранів України підписало Меморандум про співпрацю з державним підприємством “Конярство України”.

Що передбачає співпраця:

  • запуск програм з іпотерапії для ветеранів та ветеранок, їхніх родин та сімей загиблих;
  • організація спільних заходів, тренінгів і реабілітаційних сесій у громадах;
  • реалізація спільних проектів у сфері інформування ветеранів та ветеранок, членів їх сімей;
  • спільна участь у створенні та впровадженні нових підходів до адаптації через спорт ветеранів війни.

“Іпотерапія — це не просто прогулянка на коні. Це потужна форма фізичної і психологічної реабілітації. Кінь реагує на людину в моменті: без осуду, без вимог, без тиску. І саме ця взаємодія — жива, відчутна, тиха — допомагає ветеранкам і ветеранам упоратись із тривожністю, порушеннями руху та мови, відновлювати внутрішню рівновагу й впевненість”, — йдеться в повідомленні.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Анастасія Гришкова 11:00, 29 Травня 2025
Дитина / ілюстративне фото, Rexels

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії закладу випадок народження дитини, зачатої посмертно.

Про це повідомили на сторінці Рівненського обласного перинатального центру.

Хлопчик народився після смерті батька

Мама хлопчика, Наталя, втратила чоловіка — військовослужбовця Юрія — 21 травня 2024 року. Він загинув, захищаючи Україну на фронті.

Ще за життя подружжя стикнулося з проблемами репродуктивного характеру, тому Юрій здав біоматеріал на зберігання.

“Ми з чоловіком йшли до цієї вагітності понад рік. Боролися, здавали аналізи, поїхали в центр “Благодар”. Він здав біологічний матеріал – сказали через три дні прийти, скажуть результати. Це був березень. А він в березні вже поїхав на “нуль”. Все нормально було, поки той травень не прийшов. 21 травня мені дзвонять і кажуть, що його немає. Я до останнього не вірила, що він загинув, поки не побачила”, – розповідає Наталя.

Через рік після його загибелі Наталя наважилася на ЕКЗ — і згодом з’явився на світ Юрчик. Його назвали на честь батька. Як розповідають медики, зовнішністю хлопчик дуже схожий на тата.

Читайте також:

Підписуйтесь

Кінний спорт для відновлення захисників: в Україні запрацює нова програма

В Україні запрацює програма іпотерапії та кінного спорту для відновлення захисників та захисниць, які повертаються до цивільного життя. Про це повідомляє Мінветеранів. Кінний спорт для […]

В Україні народився хлопчик, зачатий після загибелі батька-військового

Хлопчик народився у Рівному 20 травня 2025 року в перинатальному центрі “Благодар”, зачатий за допомогою екстракорпорального запліднення після загибелі його батька. Це перший в історії […]

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень отримають 200 прифронтових громад

Допомогу у розмірі 2 мільярди гривень з резервного фонду державного бюджету спрямують на підтримку 200 прифронтових громад, зокрема й на Дніпропетровщині. Про це повідомляє віцепрем’єр-міністр […]

13:15, 07.04.2025 Дмитро Бойцун

Кабмін виділив 128 мільйонів гривень Міноборони для формування нових армійських корпусів у ЗСУ

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення 128 мільйонів гривень Міністерству оборони з метою реалізації заходів, пов’язаних із формуванням армійських корпусів у складі Збройних сил […]

16:30, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

У боях за Україну загинув захисник з Вільногірська

Під час виконання бойового завдання, 10 лютого 2025 року, в районі населеного пункту Піщане Куп’янського району Харківської області загинув уродженець Вільногірська, військовослужбовець Збройних Сил України […]

13:16, 10.03.2025 Дмитро Бойцун