Верховна Рада пішла на «канікули»: Стефанчук спростував поширену інформацію

Олександра Зоз 15:37, 24 Липня 2024
Верховна Рада України/ фото ВРУ
Верховна Рада України/ фото ВРУ

23 липня Верховна Рада оголосила перерву у своїй роботі до серпня. Ця заява викликала обурення у користувачів мережі Інтернет. Вони назвали це «канікулами» під час війни. 

Деталі — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Що відбулося у ВРУ

Вчора, 23 липня 2024 року, Верховна Рада мала розглядати законопроєкт про заборону московської церкви. Натомість деякі депутати були проти винесення цього питання на розгляд, у відповідь — піднявся бунт. Власне це могло стати причиною перенесення засідання парламенту, припускають нардепи.

«Під шум про заборону московської церкви вирішили відкласти засідання. Точніше, скасувати їх в липні та перенести вже на серпень. Рішення обумовлене неначе блокуванням трибуни, неначе зривом роботи через законопроєкт про московську церкву. Але насправді воно прийняте для того, щоб відстрочити звільнення Шмигаля та інших міністрів», — пише на своїй сторінці у телеграм нардеп Олексій Гончаренко.

Перерву у своїй роботі Рада оголосила до серпня. За даними Гончаренка, перше засідання у серпні планувалося на 20 число. Проте, пише нардеп, ця дата умовна. 

Рада пішла на «канікули» 

Те, що ВРУ оголосила перерву до серпня, обурило користувачів Інтернет. У своїх соцмережах люди почали використовувати термін «канікули». 

Вислів користувача Інтернет/ скріншот facebook
Вислів користувача Інтернет/ скріншот facebook
Вислів користувача Інтернет/ скріншот Х
Вислів користувача Інтернет/ скріншот Х
Вислів користувача Інтернет/ скріншот Х
Вислів користувача Інтернет/ скріншот Х

Сьогодні, 24 липня, поширену інформацію про «канікули» Ради спростував голова ВРУ Руслан Стефанчук. На своїй сторінці у фейсбук він зазначив: широко розтиражована заява не відповідає дійсності. 

Політик наголосив, що з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, парламент працює у режимі єдиного засідання. 

«За цей час жоден народний депутат України не отримав щорічної оплачуваної відпустки, оскільки під час воєнного стану Верховна Рада України не може мати «канікули», щорічні відпустки чи інші технічні перерви у своїй роботі. На жодні «канікули» з моменту повномасштабного вторгнення Верховна Рада України не ходила та не піде», — пише Стефанчук.

Читайте також:

Підписуйтесь

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Анастасія Гришкова 11:57, 3 Липня 2025
фінансова допомога / ілюстративне фото, Rexels

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Хто може отримати допомогу

Родини загиблих та постраждалих від злочинів ворога — цивільні працівники, енергетики, комунальники, працівники органів місцевого самоврядування, лікарі та усі, хто виконував свою роботу під обстрілами, ризикуючи життям.

Ті, хто отримав поранення, каліцтво чи захворювання внаслідок бойових дій, обстрілів, а також родини загиблих, мають право на одноразову грошову допомогу.

Розмір виплат

  • 1 мільйон гривень — у разі загибелі людини;
  • 800 тисяч гривень — для тих, хто отримав інвалідність I групи;
  • 500 тисяч гривень— для тих, хто отримав інвалідність II групи;
  • 200 тисяч гривень— для тих, хто отримав інвалідність III групи.

Подати заяву можна через ПФУ — особисто або онлайн.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

Анастасія Гришкова 18:00, 2 Липня 2025
Власна справа / фото, Мінветеранів

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. Учасники мають змогу отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Хто може взяти участь у конкурсі

  • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
  • дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
  • юридичні особи (крім громадських та благодійних організацій), зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки на участь у конкурсному відборі, серед засновників яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих)

Для участі в програмі необхідно до 20 липня надіслати перелік документів через сайт Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

До пакета документів входять

  1. Проєктна заявка.
  2. Кошторис.
  3. Термін реалізації.
  4. Рішення керівних органів про участь у конкурсному відборі проєктів (якщо статутом юридичної особи передбачено, що такі рішення приймаються вищими органами управління).
  5. Гарантійний лист про відсутність фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.
  6. Гарантійний лист від особи (осіб), яка (які) має (мають) намір здійснити часткове фінансування (співфінансування).

Підписуйтесь

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль. Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради. Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ “У своїй […]

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальної допомоги

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]