Весна, сонце та чистота: як у Вільногірську пройшла екологічна акція

Катерина Тесленко 18:00, 21 Березня 2025
Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

У пʼятницю, 21 березня,  у Вільногірську відбулася екологічна акція, приурочена до Всесвітнього дня водних ресурсів. Захід організувала благодійна організація «Карітас Кам’янське» за підтримки ГО “Масштабуємо добро”, міської влади, студентів, волонтерів і місцевих мешканців. Метою заходу стало очищення парку та привернення уваги до екологічних питань.

Наша Редакція Вільногірськ IN.UA також брала участь у цій екологічній акції та прибирала парк разом з іншими. А журналістка тим часом поспілкувалася з головною організаторкою цієї події Світланою Волошина та з іншими учасниками, що долучилися до акції.

Мета акції: згуртування громади для благоустрою парку

Головна організаторка акції Світлана Волошина розповіла, чому було вирішено організувати прибирання парку до Всесвітнього дня водних ресурсів. За її словами, у Вільногірську немає великих водойм, однак екологічні цінності важливі для кожного.

Редакція Вільногірськ IN.UA взяла участь у прибиранні парку, допомагаючи збирати листя Світлані Волошині / фото Вільногірськ IN.UA

“22 березня – Всесвітній день водних ресурсів. У Вільногірську немає великих водойм, лише невеличкі ставки, але екологія важлива для всіх. Парк – це місце відпочинку для містян, а регулярного догляду за ним немає. Тому ми вирішили його прибрати, щоб зробити місто чистішим,” — зазначила Світлана.

Ангеліна, представниця «Карітас Кам’янське», додала, що мета заходу — створити затишний простір для відвідувачів парку, особливо у весняний період.

“Прибираємо парк, тому що дуже багато людей ходить сюди, а тут немає озеленювача території, прибральників. Тому, щоб людям було приємно тут знаходитися вже по весні, коли сонечко гріє, ми вирішили допомогти Вільногірську,” — сказала вона.

Роль ГО “Масштабуємо добро” та міської влади

ГО “Масштабуємо добро” надала підтримку акції, координуючи участь волонтерів та внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Представниця ГО Лілія Хрустальова розповіла, як організація сприяла проведенню заходу. Вона зазначила, що їхня команда допомагала організовувати логістику та частування для учасників, що стало важливим елементом акції.

ГО “Масштабуємо Добро” підготовує частування для присутніх / фото Вільногірськ IN.UA

“Пиріжки з картоплею, куліш, печиво — все повністю ми підготували і принесли, щоб підтримати акцію. Завдяки співпраці з міським головою, частину коштів було виділено міськрадою та “Карітас Кам’янське”, а інше ми забезпечили самостійно,” — сказала Лілія.

Міська влада Вільногірська також підтримала екологічну акцію. Вони надали інвентар для прибирання, а також сприяли інформаційному розголосу серед громадськості та допомогли.

“Коли я привезла лист до міського голови  Володимира Василенка, він з одразу підтримав нашу ініціативу. Вони самостійно вирішили всі організаційні питання, залучили поліцію та інші установи. Я дуже вдячна за їхню підтримку,” — поділилася Світлана.

Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Активність молоді: внесок студентів

До акції долучилися понад 60 студентів із Вільногірського фахового коледжу та Західно-Дніпровського центру професійно-технічної освіти. Молодь активно працювала, принісши власний інвентар і показавши готовність до співпраці.

Студенти беруть участь у прибиранні парку / фото Вільногірськ IN.UA

Ангеліна високо оцінила внесок молоді у проведення заходу. Вона розповіла, що студенти відразу долучилися до роботи, показуючи справжній ентузіазм.

“Мене здивувало те, що прийшли діти і їм навіть не треба було говорити, показувати, не треба було тикати пальцями. Вони стали, вони долучилися. Я бачу, що вони цим горять, вони хотіли допомогти, доєднатися, долучитися,” — зазначила Ангеліна.

Студенти беруть участь у прибиранні парку / фото Вільногірськ IN.UA

Громадська активність: думки учасників

Окрім студентів, у акції взяли участь місцеві мешканці та ВПО. Володимир, один із учасників, пояснив, що для нього такі заходи — це спосіб зробити спільну справу на благо громади.

“Сонце, весна, і парк треба прибирати. Це наша спільна справа. Ми всі любимо проводити тут час, тому це наш обов’язок — дбати про чистоту,” — сказав він.

Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Лариса, яка також долучилася до заходу, зазначила, що акції такого формату допомагають виховувати культуру відповідальності.

“Такі акції потрібні й мають проводитися частіше. Це не лише про прибирання, а й про виховання культури та відповідальності за наше довкілля,” — зазначила вона.

Юля, учасниця акції, яка вперше долучилася до такого заходу, поділилася своїм досвідом: 

“Я тут недавно живу, і це моя перша участь у такій акції. Я зрозуміла, що треба діяти самостійно, а не чекати, що хтось інший прибере. Ми всі мешканці цього міста, і це наш обов’язок.”

Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Завершення із частуванням

Наприкінці заходу учасники мали змогу перепочити та насолодитися частуванням, яке було організоване волонтерами. Для них приготували гарячий куліш, пиріжки, кашу, печиво, чай та каву.

“Частування — це наш спосіб сказати ‘дякую’ всім, хто долучився. Це створює теплу атмосферу та підкреслює, що ми робимо це разом,” — сказала Ангеліна.

Екологічна акція у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Підписуйтесь

Велика субота 2025: традиції та заборони

Єва Буянова 11:00, 19 Квітня 2025
Велика субота/ фото ілюстративне, Freepik

Велика субота — день тиші, молитви й останніх приготувань перед Великоднем. Це особливий час, коли віряни згадують страждання Ісуса Христа, дотримуються суворого посту, відвідують храм і завершують усі справи, щоби з чистим серцем зустріти Світле Воскресіння.

Детальніше про традиції та заборони у цей день – читайте на Вільногірськ IN.UA 

Велика субота 2025

Страсна, або Велика субота — це останній день перед Великоднем, сповнений скорботи за Ісусом Христом, який був розіп’ятий у п’ятницю. У цей день віряни традиційно відвідують храм, моляться та завершують приготування до Світлого Воскресіння. Цього року цей день припадає на 19 квітня. 

Що можна робити

У суботу тривають фінальні приготування до Великодня: господині печуть паски, фарбують яйця. У цей день також заведено ділитися милостинею та підтримувати тих, хто потребує. Це слушний час для добрих справ без очікування винагороди, для вибачень перед рідними та прощення образ. Також це останній день Великого посту, особливо суворий. Навіть святкові страви, як-от паски та крашанки, готують, але не куштують до завершення нічного богослужіння.

Прикмети

  • сміятися у Велику суботу – до сліз протягом всього року; 
  • розлилося багато води – до хорошого річного сінокосу та багатого врожаю; 
  • ясна погода у цей день – до теплого та сонячного літа; 
  • кинути освячене яйце до води і вмитися нею – до здоровʼя та подовження молодості. 

Заборони

• не вживають їжу, приготовану з термічною обробкою;

• не п’ють спиртне;

• не розговляються з третьої години ночі до ранку неділі;

• не займаються рукоділлям;

• не працюють у саду;

• не ходять на риболовлю;

• не ображають тварин;

• не купаються;

• не влаштовують вечірок, не танцюють і не співають;

• не відвідують кладовище;

• не сваряться, не б’ються, не лаються й не зловтішаються;

• не відмовляють у допомозі тим, хто просить;

• не віддають нічого з дому;

• не позичають гроші.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Анастасія Гришкова 16:00, 18 Квітня 2025
Ексклюзивні новини / фото, Вільногірськ IN.UA

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі.

У Вільногірську провели прибирання території біля Палацу культури та спорту. Роботи тривали чотири дні й виконувалися без залучення бюджетних коштів.

Прибирання біля Палацу культури та спорту / фото Вільногірськ IN.UA

У Вільногірську невідомі викрали частину великодньої експозиції, встановленої місцевою громадською організацією “Бахмутська фортеця” спільно з майстринею Світланою Борщ.

З галереї викрали експонати / фото, Вільногірськ.IN.UA.

Директор вільногірського КП “Управляюча компанія “Жилкомсервіс” Іван Буряк подав оновлену декларацію, в якій зазначив нові об’єкти нерухомості та доходи за 2024 рік. Зокрема у минулому році Буряк придбав земельну ділянку вартістю понад 100 тисяч гривень.

Буряк є керівником підприємства, що фінансується з бюджету, а також чинним депутатом міської ради, якого судять за підозрою у тяжкому злочині, але він продовжує впливати на ухвалення рішень у місті Вільногірськ.

У понеділок, 14 квітня, близько 10:00, до поліції надійшла інформація про ймовірне замінування будівлі суду у Вільногірську. Про це журналістам Вільногірськ IN.UA повідомили у пресслужбі поліції Кам’янського району.

У центрі Вільногірська облаштовують Площу Героїв, тут з’явиться місце, де вшануватимуть полеглих військових. Окрім цього у місті також планують ще встановити меморіал на честь загиблих військовослужбовців.

Площа Героїв / фото Вільноногірськ IN.UA

Учень 10-Б класу Вільногірського ліцею №4 Єгор Цівка здобув перемогу в олімпіаді з інформаційних технологій, що стала для нього не лише інтелектуальним викликом, а й можливістю для особистого розвитку та нових вражень.

Підписуйтесь

Ексклюзивні новини від Вільноногірськ IN.UA: цікаве за тиждень

Головне з життя Вільногірська за останній тиждень — від гучних подій до важливих рішень у місті. Вільногірськ IN.UA зібрав усе найцікавіше в одному матеріалі. У […]

Чи відпочиватимуть українці після Великодня у 2025?

У перший робочий понеділок після Великодня українці завжди мали додатковий вихідний. Про те з оголошенням воєнного стану ця тенденція змінилася. Чи матимуть українці додатковий вихідний […]

Нерухомість та земельні ділянки: що відомо про майно та доходи директора КП “Жилсервіс”

Директор комунального підприємства “Жилсервіс” Вільногірської міської ради Олександр Лукінов задекларував низку об’єктів нерухомості, зокрема житлові будинки та земельні ділянки. Відповідна інформація міститься в його декларації […]

Ветерани та їхні родини можуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на власну справу: стартував конкурс “Варто діяти”

Учасники конкурсу можуть отримати фінансування на реалізацію бізнес-ідеї – від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень. До участі запрошуються ветеранів, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, […]