
До Вільногірська вдруге завітала команда ветеринарів від благодійної організації Sterilization UA, яка проводить стерилізацію котів і собак по всій Україні. Процедури відбулися 15 березня за адресою вул. ім. Ю. Устенка, 31 і об’єднали зусилля волонтерів, місцевих мешканців та фахівців.
Журналістка Вільногірськ IN.UA поспілкувалася з однією із організаторок, волонтеркою Ольгою Роговенко, та дізналася подробиці.
“Це важливо для зменшення кількості безпритульних”
За словами Ольги Роговенко, ця благодійна організація, “Sterilization UA”, вже вдруге завітали до Вільногірська з цією ініціативою. Незадовго як приїхати сюди, вони були у Верхньодніпровську, де за один день стерилізували понад 70 котів. У Вільногірську кількість прооперованих тварин теж була значною. На жаль, поспілкуватися із самими ветеринарами нам не вдалося, так як вони були зайняті пацієнтами.
До команди організаторів стерилізації долучилася і волонтерка Ольга Роговенко — власниця притулку “Пухнастий батальйон”. За її словами, ідея провести стерилізацію в місті виникла після того, як вона влітку повезла тварин до Верхньодніпровська й побачила високу якість операцій, які там проводили.
“Якість операцій дуже гарна, і це стало великим полегшенням для тваринок, і для волонтерів також”, — Ольга Роговенко.
Фінансування ініціативи здійснювалося через збори в соціальних мережах, а сам процес організації взяли на себе чотири місцеві активістки: сама Ольга Роговенко, власниця собачого притулку Вікторія Кукса, волонтерка Інна Середа та Анастасія Бондар. Під час акції стерилізували як безпритульних, так і домашніх тварин — реєстрація була відкритою для всіх.

Допомагали зловити тварин для стерилізації місцеві зоозахисниці Вікторія Кукса та Ольга Роговенко. Жінки опікуються притулками і часто організовують збори на ветеринарні послуги. Вони годують тварин у дворах, аби ті довіряли й підходили — це полегшує відлов. Також цим займаються і деякі місцеві, що дуже допомагає волонтерам.
“Це все робиться на волонтерських засадах, за свій кошт. Ми не отримуємо за це ані копійки”, — пояснює Ольга Роговенко.
“Люди самі оплачують ліки”
Безкоштовною ця процедура не була: стерилізація котів і собак оплачувалася власниками або волонтерами. Наприклад, стерилізація киці коштувала 300 гривень, кота — 400, собаки — від 500 до 1000 гривень, залежно від статі та ваги.
“Ціни формуються з розрахунку на вартість ліків, зокрема — анестезії. Лікарі не беруть за свою роботу грошей — лише за препарати”, — кажуть організатори.
Запис відбувався заздалегідь — кожну людину вписували на певний час, щоб уникнути черг і забезпечити безпеку тварин.

Процедура й відновлення
За словами Ольги Роговенко, стерилізація проходить під загальним наркозом — це повноцінна операція. Оптимальний вік для кицьок — від 8 місяців. У разі, якщо тварина худа або хвора, їй відмовляють і рекомендують спочатку пролікувати.
Відновлення у кожної тварини різне — зазвичай це займає від 1 до 3 діб. У випадку ускладнень ветеринари призначають антибіотики або знеболювальні. Проте, за словами організаторів, серйозні проблеми виникають рідко.

Не лише про зручність, а й про відповідальність
Як кажуть місцеві волонтери, стерилізація — не просто спосіб зупинити розмноження. Вона має низку переваг для здоров’я тварини: знижується ризик виникнення гінекологічних хвороб, не потрібно давати гормональні препарати, які можуть зашкодити, тощо.
“Це зменшує кількість блукаючих тварин, знижує рівень конфліктів у місті і покращує добробут самих тварин”, — пояснює Ольга Роговенко.
Читайте також:
- Благодійність для тварин: притулок “Добрі лапи” отримав допомогу від волонтерів
- Як котячий притулок у Вільногірську готується до зими
Підписуйтесь