Вільногірськ моє друге рідне місто: історія переселенця з Херсонщини

Марія Макарович 19:30, 3 Липня 2024
Андрій Підмогильний з командою Червоного Хреста: історія переселенця
Андрій Підмогильний з командою Червоного Хреста: історія переселенця/ фото архів Андрія Підмогильного

Вільногірськ, як і багато інших міст в Україні, з початку повномасштабного вторгнення став другим домом для людей, які вимушені були покинути свої домівки через війну. Ці люди привезли з собою свій життєвий досвід, свої ідеї та, часто, бажання робити позитивні зміни на новому місці. Одним з таких людей став Андрій Підмогильний, який вимушений був виїхати з рідного Бериславу, що на Херсонщині, та знайшов свій другий дім у Вільногірську. 

Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Історія переселенця з Херсонщини

Місто Берислав для Андрія Підмогильного та його сім’ї було домом, він народився там, здобув освіту, працював та проходив сходинки кар’єрної драбини на Бериславському машинобудівному заводі. Втім, повномасштабна війна та її наслідки не обійшли родину чоловіка стороною. Вони мали виїхати зі свого дому та шукати прихистку в іншому місці. 

«Повномасштабне вторгнення я зустрів у відряджені. Потім вже я знаходився із сім’єю у Бериславі. Але так сталося, що мій син потребував термінової медичної допомоги. На той час ми у місті не могли її отримати. Тому довелося евакуюватися. По роботі я об’їздив всю Україну, був у багатьох містах. Але у Вільногірську у мене був товариш. Тому так склалося, що приїхав сюди. І тут залишився. Мені зустрілися добрі люди, які помогли», — розповідає Андрій.

На новому місці Андрій не зміг сидіти склавши руки. Чоловік розповідає, що до Вільногірська тоді приїжджало багато людей, які тікали від війни. Хтось планував залишитися, а хтось був лише проїздом. Виїжджати з дому за таких обставин та їхати в пошуках безпечного місця це великий стрес. Тож багато людей потребували підтримки. З бажання допомогти переселенцям почалася волонтерська діяльність Андрія. На початку, він це робив власними силами, але згодом ця діяльність стала розростатися.

«Ці люди, які приїжджали сюди спочатку, тікали від російської агресії. Коли я їх побачив, побачив дітей та їх очі, які вперше за кілька місяців вийшли з підвалів та побачили небо без снарядів. Тоді я почав допомагати. Спочатку я допомагав людям шукати квартири, зустрічав їх, забирав, відвозив», — згадує чоловік.

Волонтер Андрій працює з дітьми
Волонтер Андрій працює з дітьми/ фото архів Андрія Підмогильного

Волонтерська діяльність

Згодом така активна діяльність призвела до того, що Андрію запропонували стати офіційним волонтером у Червоному Хресті. Він погодився та продовжив допомагати людям вже у складі організації, що робить і до тепер. У чоловіка є багато планів та ідей щодо теперішніх та майбутніх активностей, які вин реалізовує разом з іншими волонтерами. Їх кількість постійно розширяється, залучає до себе переселенців та місцевих мешканців. Чим більше існує активностей, тим більше говорять про Андрія та його команду. А така відомість спонукає й інших людей стати частиною цього процесу. 

«Поки ми є частиною Кам’янської організації Червоного Хреста, але працюємо над тим, щоб створити осередок у Вільногірську. Також хочемо зробити тут волонтерський молодіжний центр для дітей, щоб їм було чим зайнятися. Поки літо ми займаємося спортивними активностями. На базі 3-ї школи у нас є баскетбол, волейбол, бадмінтон, футбол тощо. Всі охочі можуть доєднатися до цього, це абсолютно безплатно», — поділився Підмогильний.

Крім постійних активностей, волонтери також влаштовують заходи для містян на гостей міста. Наприклад, два роки підряд вони готували свято на День захисту дітей. Там були естафети, конкурси та подарунки. Чоловік пояснює, що вони готували це свято таким чином, щоб всі отримали задоволення. Якісь активності вдається реалізувати власними силами, з якимись допомагають донори або місцеві мешканці. 

«Зараз ми знаходимося на базі 15 Бульвару. Дякую міській раді, яка нам допомагає, також отцю Вадиму. Частина нашої площі розташована у Церкві, нам її безплатно надали. Ми там відкрили соціальний гардероб. Люди, які мають потребу в одягу, можуть прийти та безплатно отримати його у нас. Там є все, від народження та до будь-якого віку, на всі потреби. Зараз набираємо ще штат волонтерів, які зможуть там частіше працювати», — розповів Андрій.

Потребуючі допомоги можуть звертатися до Червоного Хреста

Андрій наголошує, що люди, які потребують допомоги, можуть звертатися до його команди. Адже вони працюють над тим, щоб зробити Вільногірськ кращим для всіх та підтримати тих, хто потрапив у складні життєві ситуації. Волонтерство може бути складною задачею, особливо, якщо робити це протягом довгого періоду часу. Але також це те, що необхідно людям. 

«Волонтерство це є безкорисна допомога. Волонтери віддають частину себе та частину свого життя та присвячують його допомозі іншим. Людям треба бути трошки добрішими та намагатися допомагати іншим за можливості. Якщо є у вас якісь 20, 30 хвилин або година, ви можете їх витратити на допомогу тим, хто цього потребують, зробіть це», — ділиться волонтер.

Крім планів щодо відкриття осередку Червоного Хреста та молодіжного центру у Вільногірську, чоловік також хоче проводити більше активностей для дітей та їх родин. Наприклад, однією з ідей є проведення безплатних кіносеансів для мешканців та гостей міста. Андрій розповідає, що хоче й надалі працювати над тим, щоб зробити місто кращим. Адже воно стало не просто тимчасовим прихистком для його родини, а другим домом. 

Активності для дітей
Активності для дітей/ фото архів Андрія Підмогильного

«Вільногірськ став для моєї сім’ї другим рідним містом, воно прихистило мене та мою родину в той час, коли ми цього дуже потребували. Я вже став частинкою нашого міста. Я навіть кажу вже не цього, а нашого. Я працюю та роблю все, щоб воно було краще зараз й у майбутньому. Хочу працювати ще більше для цього. Дуже хочу, та думаю, що  в мене вийде. Будемо старатися та розвивати нашу організацію», — каже Андрій Підмогильний.

Читайте також:

Підписуйтесь

З Вільногірська на світову арену: Тимофій Костюк та його перемога!

Наталія Філоненко 16:10, 9 Жовтня 2024
Вихованець "Файтер" на світовій арені
Вихованець “Файтер” на світовій арені / Фото Олімпіади Костюк

Тимофій Костюк виборов перемогу та отримав пояс на Чемпіонаті світу WFMC у Німеччині. Вихованець БК «Файтер» успішно представляв Україну в розділах лайт-контакт, лоу-кік, к-1 та бокс.

Більше на Вільногірськ IN.UA

Світові змагання для вихованця БК «Файтер»

У Німеччині нещодавно відбулися змагання «ULTIMATE WORLD CHAMPIONSHIPS 2024 RÜSSELSHEIM AM MAIN GERMANY», які стали успішними для вільногірця Тимофія Костюка.

Варто зазначити, що Україну на Чемпіонаті світу представляли лише двоє спортсменів. Тимофій змагався у ваговій категорії 45+ проти вихованців з Франції, Португалії, Вірменії та Німеччини. Загалом на Чемпіонаті були представлені понад 15 країн.

Тимофій Костюк виборов медалі:

  • 1 золото
  • 1 срібло
  • 2 бронзи

Також став володарем поясу переможця в розділі лоу-кік. 

«Це неймовірний результат! Ми пишаємося тобою, Тимофію! Тримали за тебе кулачки і ти не підвів», – прокоментувала прессекретарка клубу «Файтер» та заступниця голови правління Вільногірської федерації кікбоксингу Ольга Левковець.

Велику підготовку провели тренери Тимофія, Микола Білецький та Валерія Худякова.

«На змаганнях була велика конкуренція. Тимофій впевнено йшов до  абсолютної перемоги. Іноді ставалися перепони. Загалом, боєць гідно показав свою підготовку за що я дякую Валерії Худяковій. Дякую тим, хто фінансово підтримав участь спортсмена на світових поєдинках. Батькам, які завжди вірять у свого сина», – прокоментував тренер Микола Білецький.

Команда Тимофія Костюка дякує захисникам України за можливість привезти перемогу в рідну нескорену країну. Вона також висловлює вдячність усім, хто щиро підтримує спортсмена з Вільногірська, адже ця перемога є здобутком для всієї країни.

Читайте також:

Підписуйтесь

Екологічні ініціативи та фінансова грамотність: Вільногірська педагогиня вчить бути успішними

Наталія Філоненко 13:19, 9 Жовтня 2024
Вільногірська педагогиня
Вільногірська педагогиня / Фото Оксана Соха

Оксана Соха, викладачка економічних дисциплін у Вільногірському фаховому коледжі, вже 24 роки формує у студентів фінансову грамотність та активно залучає їх до екологічних ініціатив. Вона не лише навчає, а й надихає молодь відповідально ставитися до навколишнього середовища, сприяючи їхньому розвитку як свідомих громадян, готових змінювати своє місто на краще.

Більше на  Вільногірськ IN.UA

Педагогиня Вільногірська Оксана Соха

Оксана Соха давно визначилася з професією — ще зі шкільних років вона мріяла викладати. У її родині педагогічною діяльністю займаються тітка, сестра, а її донька вже мріє стати викладачем.

Після закінчення Запорізької академії Оксана працювала за фахом інженеркою-економісткою та бухгалтеркою. Згодом, за пропозицією директорки, вона стала викладачем у коледжі, де наразі має вищу категорію.

«До роботи спонукає молодь. Ми з ними рухаємося вперед і не стоїмо на місці. Вони нас навчають бути креативними, надають нам натхнення. Їх улюблене гасло: «Двіж» – це наше основне, тому і ми під них підлаштовуємося, стаємо прогресивними щодня», – ділиться викладачка економіки Оксана Соха.

Викладачка регулярно відвідує з учнями тематичні виставки, музеї та екскурсії. Разом вони готують новорічні свята та святкування студентського дня.

«З теплом згадую студентів, моїх випускників.  Їх багато було з 4 ліцею. Група була в нас дружня. Один одному завжди допомагали», – згадує викладачка.

З першого вересня Оксана Соха стала класною керівницею першокурсників, допомагаючи їм адаптуватися до студентського життя. Її учні вже взяли участь у змаганнях між групами коледжу «Козацькі забави», де читали вірші, співали пісні та змагалися за звання найсильнішої групи.

«Така активна молодь – це наше майбутнє. В них є розуміння, для чого вони вчаться. Що від них залежить майбутнє країни. В наших дітях немає байдужості в душах, а в очах я бачу їх перемогу, і вже хтось складає план для відбудови країни», – ділиться класна керівниця Оксана. 

Фінансова грамотність для студентів

Кожен перший урок педагогиня Оксана Соха починає з пояснення, навіщо в житті потрібна економіка. Вона викладає в групах електриків, механіків, металургів та автоматизації.

«Я завжди розповідаю життєві приклади. Кожен з нас повинен бути економічно підкованим. Знати, як проводиться нарахування вашої заробітної плати. Які податки та збори ми сплачуємо. Дуже багато студентів вже мають стипендію, тому вчу їх планувати свої витрати», – поділилася жінка.

За свою педагогічну діяльність у фаховому коледжі Оксана Соха випустила понад сім випускних груп. Вона радить батькам майбутніх студентів прислухатися до бажань своїх дітей і завжди бути підтримкою, незалежно від обраного напрямку.

«Молодь – це наше майбутнє! Я горджуся, що працюю з молодим поколінням, у нашому найкращому Вільногірську. Я вірю, що наше місто буде: гарним, креативним, неповторним, перспективним,  завдяки нашому молодому поколінню»,  – з вірою каже Оксана Соха. 

Плани на майбутнє

Студенти першого курсу разом із викладачкою планують взяти участь у проєкті «Екологія очима майбутніх спеціалістів». У листопаді вони також братимуть участь у щорічній конференції з економіки.

Студенти першокурсники
Студенти першокурсники / Фото Оксана Соха

«Студенти навчатимуться складати бізнес-план по економічному розвитку регіону.  Складатимуть план для покращення нашого міста. Багато пропозицій вже є від студентів стосовно перероблення сміття. Тому будемо наполегливо працювати саме в цьому напрямку»,  – каже освітянка.

Оксана Соха разом із першокурсниками також бере участь в акції «Принеси кришечку — отримаєш цукерку». Зібраний пластик буде переданий до волонтерських центрів.

Крім того, триває розробка проєкту «Крафт пакети», над яким студенти спільно з викладачкою працюють над бізнес-планом. Його планують подати на міську раду до кінця року для реалізації.

«За пропозицією регіонального методичного центру я зі студентами обрала саме цю тему для покращення екологічного стану нашого міста. Тепер маємо отримати підтримку від міськради»,  – коментує викладачка економічних дисциплін.

Читайте також:

Підписуйтесь

Вихованець "Файтер" на світовій арені

З Вільногірська на світову арену: Тимофій Костюк та його перемога!

Тимофій Костюк виборов перемогу та отримав пояс на Чемпіонаті світу WFMC у Німеччині. Вихованець БК «Файтер» успішно представляв Україну в розділах лайт-контакт, лоу-кік, к-1 та […]

Вільногірська педагогиня

Екологічні ініціативи та фінансова грамотність: Вільногірська педагогиня вчить бути успішними

Оксана Соха, викладачка економічних дисциплін у Вільногірському фаховому коледжі, вже 24 роки формує у студентів фінансову грамотність та активно залучає їх до екологічних ініціатив. Вона […]

Анна Кравцова

«Серце, що не втрачає доброти»: історія Анни Кравцової, яка знаходить красу в кожному дні

Анна Кравцова — продавчиня місцевого магазину, яка не лише обслуговує клієнтів, а й створює красу через свої вірші та фотографії.  Журналісти Вільногірськ IN.UA вирішили дізнатися […]

Бійцівський клуб "Файтер" на змаганнях з козацького двобою

Кубок Дніпропетровської області: Бійцівський клуб «Файтер» продемонстрував вражаючі результати

Бійцівський клуб взяв участь у змаганнях Кубка Дніпропетровської області з козацького двобою. 16 спортсменів, серед яких одна дівчинка, боролися на татамі з представниками клубів Запорізької, […]

Вчителька Сєда Варданян

Сучасний вчитель у TikTok: Як Сєда Варданян з Вільногірська формує майбутнє своїх учнів

23-річна Сєда Варданян викладає вже п’ятий рік у Вільногірському 3-му ліцеї і вважає свою діяльність справою всього життя. Класна керівниця 4-Б класу вже понад рік […]