Акціонерне товариство «ОГХК» є важливим платником податків. Якщо новий власник вирішить оптимізувати виробництво або скоротити персонал, це може призвести до збільшення безробіття у Вільногірську, зменшення купівельної спроможності населення та зниження надходжень до місцевого бюджету. Це питання потребує термінового вирішення, щоб уникнути соціальних і економічних проблем у регіоні.
Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, який входить до складу «ОГХК», є одним зі стратегічних підприємств Дніпропетровської області.
“Особисто я підтримую велику приватизацію, вона спрямована на залучення ефективного власника, інвестицій для модернізації основних засобів, звільнення держави від витрат на їхнє утримання та отримання доходів у бюджет. Однак залишаються відкриті питання – як це вплине на економіку країни та Дніпропетровщини в цілому?” – розповів голова ДОР Микола Лукашук.
Ризики пов’язані з новим власником «ОГХК»
Слід зазначити, що Вільногірський гірничо-металургійний комбінат – один з найбільших підприємств за кількістю робочих місць Камʼянському районі нашого регіону.
“«ОГХК» є найбільшим виробником титанової сировини в Україні. Від приватизації держава отримала 3,94 мільярда гривень. Фактично це другий в історії країни випадок продажу великого промислового підприємства на відкритих торгах після Криворіжсталі у 2005 році. 90% всієї продукції «ОГХК» йде на експорт.”, – зазначив голова ДОР Микола Лукашук.
Держава не може, наразі, модернізувати комбінат через брак коштів у бюджеті. За умовами продажу, новий власник не має права звільняти працівників впродовж пів року після покупки компанії. Також покупець має модернізувати виробництво на 400 млн грн (не менше 50 млн грн щороку), законсервувати та рекультивувати шламонакопичувач в балці «Моргунка» на Дніпропетровщині, погасити кредиторську заборгованість та впродовж 2025-2027 років провести реконструкцію очисних споруд Вільногірського комбінату.
Тож, чого очікувати у разі оптимізації або скороченням персоналу новим керівництвом? Чи будуть робочі місця? І чи вплинуть такі зміни на життя жителів Вільногірська? Ці питання залишаються відкритими.
Ризики, пов’язані з контролем над таким важливим ресурсом як титанова сировина, його використанням та потенційною залежністю від іноземних рішень у стратегічно важливих питань.
Титан – це стратегічний ресурс, який перейшов до бізнесу з іноземним капіталом.
Це несе певні ризики, враховуючи, що підприємства, подібні до «ОГХК», мають стратегічне значення для національної економіки та безпеки.
Приватизація «ОГХК» принесла державі необхідні зараз кошти, які підуть на критичні потреби під час війни. Проте, за словами Миколи Лукашука, вона викликає серйозні питання щодо довгострокових наслідків.
Раніше, ми писали про те, що Об’єднану гірничо-хімічну компанію продали за 3, 94 мільярди. Заявку подав один учасник — ТОВ «Цемін Україна». Його цінова пропозиція склала на 39 млн грн більше за стартову ціну.
Читайте також:
- Україна здатна прожити зиму без відключень електроенергії
- Військовий збір 5%: кого не торкнуться нові зміни
Підписуйтесь