Вільногірська ОТГ без шкільних автобусів: як сусідні громади вирішують проблему перевезень

Наталія Москаленко 17:15, 18 Жовтня 2024
Шкільний автобус у Вільногірську
Шкільний автобус у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Учні з п’яти сіл Вільногірської ОТГ — Дмитрівки, Мар’янівки, Доброгірського, Мотронівки та Дідового — змушені самостійно добиратися до школи. Попри те, що міська рада компенсує витрати на проїзд, батьки висловлюють обурення. Ми звернулися до Вільногірської міської ради з запитом, щоб дізнатися, чи планується забезпечення шкільним автобусом для учнів. Крім того, ми дослідили досвід перевезень в інших громадах, щоб знайти ефективні рішення. 

Докладніше читайте на Вільногірськ IN.UA.

Початок проблеми

До початку процесу децентралізації, у 2020 році, підвозом дітей до закладів освіти опікувався голова Дмитрівської сільської ради Верхньодніпровського району Олександр Костюков. Він укладав угоду з перевізником і орендував два автобуси, які щодня курсували за встановленим графіком протягом чотирьох годин. Завдяки цьому учні мали можливість вчасно добиратися до Андріївської та Вільногірських шкіл.

Наразі ж 43 школярі з навколишніх сіл змушені самостійно добиратися до школи. Найчастіше вони користуються місцевими автобусами, а за їхньої відсутності намагаються зловити попутний транспорт.

“Коли своїм транспортом, коли міською маршруткою. Дитина прокидається о пів на шосту, аби встигнути на 6:45 на маршрутку. А зі школи тоді маршруткою з Лихівки, яка їде 14:45 і три кілометри пішки, щоб дійти додому, – мама одного зі школярів із села Доброгірське.

Питання щодо підвозу дітей з сіл до Вільногірська обговорювалося на черговій 51-й сесії міської ради, що відбулася 24 серпня 2024 року. До сесійної зали прийшли батьки, які прагнуть, щоб їхні діти мали можливість відвідувати школу, і звертаються до чиновників з проханням про забезпечення шкільного автобуса. У департаменті освіти назвали дві основні причини відсутності транспорту.

“32 дитини з сіл. Зараз триває дистанційне навчання. Є обов’язки ще й батьків, а не тільки органів місцевого самоврядування. Щодо автобусів, то зараз надається перевага тим громадам, у яких були вилучені шкільні автобуси на потреби ЗСУ. Навіть, ті громади не отримали. Закон порушувати ми не будемо. З Божою поміччю возити дітей і нести за них відповідальність, коли немає укриттів під час тривоги, ми не будемо”, – відповіла батькам начальник відділу освіти ДСГП Вільногірської міської ради Ірина Бойко. 

У той час інші громади отримують шкільні автобуси від Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Автобуси були направлені до Божедарівської, Софіївської, Богданівської, Юрʼївської, Миколаївської, Новоолександрівської та Троїцької громад. Крім того, деякі об’єднані територіальні громади отримали кілька одиниць транспорту, що суттєво полегшує підвіз учнів до шкіл.

Що говорить місцева влада

На запит журналістів Вільногірськ IN.UA у відділі освіти повідомили, що на 2024 рік договори про організацію перевезень дітей не укладалися. Крім того, автотранспортні засоби не залучалися і не закуповувалися. 

“Договори про закупівлю шкільних автобусів за період 2023-2024 роки, а також номери закупівель (ідентифікатори закупівель) в системі Prozzoro не укладалися. Станом на 1.10.24 року 39 учнів Вільногірських ліцеїв №2, №3, №4, №5 Вільногірської міської ради потребують підвезення”, – йдеться у відповіді на запит журналістів Вільногірськ IN.UA. 

Досвід сусідніх громад у перевезенні учнів

Поки у міській раді Вільногірська не укладають договори та не обговорюють необхідні перевезення, сусідні громади активно вживають заходів. Шкільні автобуси Божедарівської громади за день намотують понад кілька сотень кілометрів, обслуговуючи кілька закладів освіти. У їхньому автопарку налічується шість автобусів, що значно полегшує підвіз учнів.

“Минулого року міжнародні партнери надали нам два автобуси у якості гуманітарної допомоги. Інші автобуси були придбані за кошти місцевого та державного бюджетів, — повідомили у відділі освіти Божедарівської громаді. 

Також було розроблено план дій на випадок тривоги. Якщо сигнал тривоги спіймає дітей перед вирушенням у дорогу, вони залишаються в укритті. Якщо ж тривога виникає під час поїздки, водій має зібрати всіх учнів і доставити їх до найближчого укриття.

У Саксаганській громаді ситуація дещо інша. Тут обов’язково присутній вихователь під час підвозу, і в разі сигналу “Тривога” автобус не виїжджає, а чекає закінчення тривоги. У школах цієї громади навчається майже 700 учнів, і в наявності є шість шкільних автобусів.

“Вартість автобусів різна. Наприклад, останній отриманий Еталон обійшовся в 1 335 000 гривень. Батьки можуть звертатися до директора школи або до відділу освіти з будь-якими питаннями чи пропозиціями, які ми обов’язково розглянемо”, — зазначили у відділі освіти Саксаганської громади.

Представники інших громад наголошують, що підвіз учнів має бути забезпечений незалежно від кількості дітей, адже це, перш за все, питання безпеки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Буянова Єва 11:05, 23 Листопада 2024
Обговорення повернення ядерної зброї Україні/ фото Hannah McKay, Reuters

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки.

Про це повідомляє The New York Times

Дональд Трамп рішуче налаштований покласти край війні. У звʼязку з цим тривають активні дискусії щодо гарантій безпеки для Києва. Один з варіантів – повернення Україні ядерного статусу. 

“Єдина гарантія безпеки, якої бажає Київ – це запрошення до НАТО. Але українці не отримали його за Байдена, і вкрай малоймовірно, що отримають при Трампі. Тому американські та європейські чиновники обговорюють інші варіанти стримування Росії”, – йдеться у статті. 

Також зазначається, що Байден міг би повернути Україні ядерну зброю. Таке рішення стало б миттєвим стримуючим фактором для Путіна. Але такий сценарій малоймовірний, оскільки має серйозні наслідки. 

Читайте також: 

Підписуйтесь

Новини Вільногірська: актуальне з 18 по 22 листопада 

Наталія Москаленко 08:56, 23 Листопада 2024
Подробиці
Подробиці / фото Вільногірськ IN.UA

1000 днів спротиву, виплати ВПО, студенти на виробничих підприємствах, загроза сказу у Вільногірську, ситуація з туберкульозом, благодійний ярмарок та історія вільногірської боксерки – подробиці у матеріалах Вільногірськ IN.UA

НОВИНИ ВІЛЬНОГІРСЬКА 

У Вільногірську на площі біля пам’ятника воїнам АТО зібралися десятки людей, щоб вшанувати пам’ять тих, хто загинув, борючись за свободу України. 

У жовтні 2024 року деякі внутрішньо переміщені особи (ВПО), які проживають у Вільногірську, залишилися без державних виплат через вересневу верифікацію отримувачів соціальної допомоги.

У Вільногірську місцеві мешканці занепокоєні через лисиць, які вільно пересуваються містом і не бояться контакту з людьми. Нещодавно одна з них підійшла до дітей, що викликало хвилю обговорень у соціальних мережах.

У Вільногірському фаховому коледжі Українського державного університету науки та технологій відновили практику екскурсій на підприємства, яку не проводили з початку повномасштабного вторгнення. 

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 випадок, з яких 16 — серед дітей. Наша редакція звернулась до Сергія Карповича, директора центру первинної медико-санітарної допомоги Вільногірська, за коментарем щодо ситуації з туберкульозом в місті.

22 листопада у Вільногірську відбувся благодійний ярмарок «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Мешканці міста та гості зібралися на площі перед спортивним комплексом «Авангард», щоб долучитися до збору коштів для українських військових, підтримати захисників та зробити свій вклад у спільну перемогу. 

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий боксер». Як їй вдалося досягти успіху — читайте далі на Вільногірськ IN.UA.

СПОРТ:

У Дніпрі відбулися змагання Кубка Дніпропетровщини з кікбоксингу за версією WTKA. Вільногірський клуб «Файтер» під керівництвом тренерки Валерії Худякової став справжньою сенсацією турніру

Місто Вільногірськ гідно представила команда КДЮСШ “Авангард” під керівництвом тренерки Наталії Зінчук. Спортсмени продемонстрували чудові результати, вкотре підтвердивши свою майстерність.

ДНІПРОПЕТРОВЩИНА

Росіяни вперше вдарили міжконтинентальною зброєю по Україні. Головне управління розвідки зазначило, що окупанти випустили по Дніпру балістичну ракету, ймовірно, використавши комплекс “Кєдр”.

СпільноHUB – це сучасний багатофункціональний центр, який об’єднує різні зони. Серед них — IT-зона з інтерактивним екраном, віртуальні шоломи та геймерський комп’ютер, Makerspace для творчих занять, а також сімейний простір.

Щоб допомогти мешканцям краще планувати свій день, енергетики впровадили оновлену систему інформування про графіки відключень. Тепер кожен житель області зможе заздалегідь дізнатися, коли в його домі буде світло, а коли – ні.

ПОГОДА У ВІЛЬНОГІРСЬКУ

Сьогодні, 23 листопада, температура повітря у місті сягатиме до +12. Хмарна погода протримається у Вільногірську увесь день. Вранішній сильний дощ поступово перейде у дрібний дощ зі снігом, який ввечері зміниться дрібним снігом.
24 листопада температура повітря коливатиметься до +3. Від хмар, що з’являться до світанку, вже вранці не залишиться й згадки – до самого вечора у Вільногірську буде триматися ясна погода. Без опадів.

Підписуйтесь

Обговорення повернення ядерної зброї Україні

Обговорення повернення ядерної зброї Україні: деталі

Обговорення повернення ядерної зброї Україні відбувається напередодні приходу до влади Трампа у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє The New York Times.  Дональд Трамп рішуче […]

11:05, 23.11.2024 Буянова Єва
Актуальні новини

Новини Вільногірська: актуальне з 18 по 22 листопада 

1000 днів спротиву, виплати ВПО, студенти на виробничих підприємствах, загроза сказу у Вільногірську, ситуація з туберкульозом, благодійний ярмарок та історія вільногірської боксерки – подробиці у […]

Історія боксерки з Вільногірська: як Мирослава Кирилюк прийшла до спорту та здобула першу перемогу

Нещодавно 16-річна Мирослава Кирилюк стала переможницею Чемпіонату Дніпропетровської області з боксу серед молоді та жінок. У ваговій категорії до 63 кг вона отримала звання «Кращий […]

Вільногірці зібрали на ярмарку понад 200 тисяч гривень в допомогу ЗСУ

22 листопада у Вільногірську відбувся благодійний ярмарок «Вільногірськ – це Україна! Переможемо разом!». Мешканці міста та гості зібралися на площі перед спортивним комплексом «Авангард», щоб […]

У Жовтих Водах зростає кількість хворих на туберкульоз: яка ситуація в Вільногірську?

У Жовтих Водах за 10 місяців 2024 року зафіксовано значне зростання захворюваності на туберкульоз — на 2,5 раза більше випадків, ніж торік. Загалом зареєстровано 41 […]

15:17, 22.11.2024 Бойцун Дмитро