Вільногірська ОТГ без шкільних автобусів: як сусідні громади вирішують проблему перевезень

Наталія Москаленко 17:15, 18 Жовтня 2024
Шкільний автобус у Вільногірську
Шкільний автобус у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Учні з п’яти сіл Вільногірської ОТГ — Дмитрівки, Мар’янівки, Доброгірського, Мотронівки та Дідового — змушені самостійно добиратися до школи. Попри те, що міська рада компенсує витрати на проїзд, батьки висловлюють обурення. Ми звернулися до Вільногірської міської ради з запитом, щоб дізнатися, чи планується забезпечення шкільним автобусом для учнів. Крім того, ми дослідили досвід перевезень в інших громадах, щоб знайти ефективні рішення. 

Докладніше читайте на Вільногірськ IN.UA.

Початок проблеми

До початку процесу децентралізації, у 2020 році, підвозом дітей до закладів освіти опікувався голова Дмитрівської сільської ради Верхньодніпровського району Олександр Костюков. Він укладав угоду з перевізником і орендував два автобуси, які щодня курсували за встановленим графіком протягом чотирьох годин. Завдяки цьому учні мали можливість вчасно добиратися до Андріївської та Вільногірських шкіл.

Наразі ж 43 школярі з навколишніх сіл змушені самостійно добиратися до школи. Найчастіше вони користуються місцевими автобусами, а за їхньої відсутності намагаються зловити попутний транспорт.

“Коли своїм транспортом, коли міською маршруткою. Дитина прокидається о пів на шосту, аби встигнути на 6:45 на маршрутку. А зі школи тоді маршруткою з Лихівки, яка їде 14:45 і три кілометри пішки, щоб дійти додому, – мама одного зі школярів із села Доброгірське.

Питання щодо підвозу дітей з сіл до Вільногірська обговорювалося на черговій 51-й сесії міської ради, що відбулася 24 серпня 2024 року. До сесійної зали прийшли батьки, які прагнуть, щоб їхні діти мали можливість відвідувати школу, і звертаються до чиновників з проханням про забезпечення шкільного автобуса. У департаменті освіти назвали дві основні причини відсутності транспорту.

“32 дитини з сіл. Зараз триває дистанційне навчання. Є обов’язки ще й батьків, а не тільки органів місцевого самоврядування. Щодо автобусів, то зараз надається перевага тим громадам, у яких були вилучені шкільні автобуси на потреби ЗСУ. Навіть, ті громади не отримали. Закон порушувати ми не будемо. З Божою поміччю возити дітей і нести за них відповідальність, коли немає укриттів під час тривоги, ми не будемо”, – відповіла батькам начальник відділу освіти ДСГП Вільногірської міської ради Ірина Бойко. 

У той час інші громади отримують шкільні автобуси від Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Автобуси були направлені до Божедарівської, Софіївської, Богданівської, Юрʼївської, Миколаївської, Новоолександрівської та Троїцької громад. Крім того, деякі об’єднані територіальні громади отримали кілька одиниць транспорту, що суттєво полегшує підвіз учнів до шкіл.

Що говорить місцева влада

На запит журналістів Вільногірськ IN.UA у відділі освіти повідомили, що на 2024 рік договори про організацію перевезень дітей не укладалися. Крім того, автотранспортні засоби не залучалися і не закуповувалися. 

“Договори про закупівлю шкільних автобусів за період 2023-2024 роки, а також номери закупівель (ідентифікатори закупівель) в системі Prozzoro не укладалися. Станом на 1.10.24 року 39 учнів Вільногірських ліцеїв №2, №3, №4, №5 Вільногірської міської ради потребують підвезення”, – йдеться у відповіді на запит журналістів Вільногірськ IN.UA. 

Досвід сусідніх громад у перевезенні учнів

Поки у міській раді Вільногірська не укладають договори та не обговорюють необхідні перевезення, сусідні громади активно вживають заходів. Шкільні автобуси Божедарівської громади за день намотують понад кілька сотень кілометрів, обслуговуючи кілька закладів освіти. У їхньому автопарку налічується шість автобусів, що значно полегшує підвіз учнів.

“Минулого року міжнародні партнери надали нам два автобуси у якості гуманітарної допомоги. Інші автобуси були придбані за кошти місцевого та державного бюджетів, — повідомили у відділі освіти Божедарівської громаді. 

Також було розроблено план дій на випадок тривоги. Якщо сигнал тривоги спіймає дітей перед вирушенням у дорогу, вони залишаються в укритті. Якщо ж тривога виникає під час поїздки, водій має зібрати всіх учнів і доставити їх до найближчого укриття.

У Саксаганській громаді ситуація дещо інша. Тут обов’язково присутній вихователь під час підвозу, і в разі сигналу “Тривога” автобус не виїжджає, а чекає закінчення тривоги. У школах цієї громади навчається майже 700 учнів, і в наявності є шість шкільних автобусів.

“Вартість автобусів різна. Наприклад, останній отриманий Еталон обійшовся в 1 335 000 гривень. Батьки можуть звертатися до директора школи або до відділу освіти з будь-якими питаннями чи пропозиціями, які ми обов’язково розглянемо”, — зазначили у відділі освіти Саксаганської громади.

Представники інших громад наголошують, що підвіз учнів має бути забезпечений незалежно від кількості дітей, адже це, перш за все, питання безпеки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Новий маркетплейс від monobank: коли відкриття

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 18 Жовтня 2024
платіжна картка / фото Monobank

Запуск маркетплейсу під назвою “Market by mono” запланований на 21 жовтня. На старті проєкту там будуть представлені три категорії: ґаджети, смартелектроніка та компʼютерна техніка.

Про це розповів бізнесмен та співзасновник monobank Олег Гороховський.

За словами Гороховського, клієнти зможуть придбати техніку без переплат та прихованих тарифів за програмою «Покупка частинами». Маркетплейс обіцяє покупцям те, що вони очікують від сервісу – простоту, впевненість, економію часу та гарне ставлення до себе.

Для партнерів маркетплейсу підготовлені особливі тарифи, як заявив бізнесмен, які в 3-5 разів нижчі ніж в конкурентів, а рівень співпраці та підтримки має бути простим та без зайвих комунікацій.⠀

“Market by mono, так він називається, це наша спроба зробити щось особливе в e-commerce. Судити його суворо відразу, звичайно, не варто – він ще зовсім малюк і попереду довгий, складний шлях. Ми хочемо дати клієнтам те, що вони очікують від сервісу – простоту, впевненість, економію часу та гарне ставлення до себе”, – розповів бізнесмен та співзасновник monobank Олег Гороховський.

Нагадаємо, що monobank – це мобільний застосунок та спільний банкінг-проєкт Універсал Банку Сергія Тігіпка та IT-компанії Fintech Band. Повноцінно запущений у листопаді 2017-го. Позиціонує себе як перший мобільний банк в Україні без відділень.

Fintech заснували колишні топменеджери ПриватБанку, зокрема ексголова правління банку Олександр Дубілет і його син Дмитро. У серпні 2021 року Олег Гороховський заявив, що вартість monobank перевищила позначку понад $1 мільярд.

Читайте також:

Підписуйтесь

Новий цифровий центр запрацював у Вільногірську: подробиці

Наталія Москаленко 14:07, 18 Жовтня 2024
Освітній центр у Вільногірському ліцеї №4
Освітній центр у Вільногірському ліцеї №4 / фото Вільногірська міська рада

Освітній центр відкрився у Вільногірському ліцеї №4 завдяки підтримці міжнародних партнерів з Японії. Він створений для вивчення сучасних технологій і розвитку навичок, які є популярними у XXI столітті. Центр оснащений сучасною технікою, що дозволяє учням займатися робототехнікою, використовувати штучний інтелект і реалізовувати різноманітні проєкти.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

У новому освітньому центрі в Вільногірському ліцеї №4 учні можуть здобувати знання та навички, які мають великий попит у XXI столітті. Тут вони можуть надолужувати освітні втрати, займатися робототехнікою, проводити дозвілля з користю, спілкуватися, міркувати, створювати нові проєкти та використовувати штучний інтелект.

Центр оснащено сучасними технологіями: планшетами, ноутбуками, 3D-принтером, наборами для робототехніки та інтерактивною панеллю. Також він забезпечений генератором і портативною зарядною станцією. Ремонт приміщення був проведений за кошти міського бюджету.

“Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської висловлю слова вдячності Японському агенству міжнародного співробітництва, Дніпропетровській обласній військовій адміністрації та Вільногірській міській раді Дніпропетровської області за створення сучасного цифрового освітнього центру”, – повідомили у Вільногірській міській раді.

Читайте також:

Підписуйтесь

Новий маркетплейс від monobank: коли відкриття

Запуск маркетплейсу під назвою “Market by mono” запланований на 21 жовтня. На старті проєкту там будуть представлені три категорії: ґаджети, смартелектроніка та компʼютерна техніка. Про […]

15:30, 18.10.2024 Бойцун Дмитро

Новий цифровий центр запрацював у Вільногірську: подробиці

Освітній центр відкрився у Вільногірському ліцеї №4 завдяки підтримці міжнародних партнерів з Японії. Він створений для вивчення сучасних технологій і розвитку навичок, які є популярними […]

Дніпропетровський фермер виростив гігантський гарбуз і встановив національний рекорд

Після офіційної реєстрації рекорду, гігантський гарбуз буде виставлений на аукціон. Кошти, отримані від продажу, будуть передані на потреби Збройних Сил України. Про це повідомляє керівниця […]

12:30, 18.10.2024 Бойцун Дмитро

Пожежі у Камʼянському та Нікополі цієї ночі: деталі

В Камʼянському загорілась квартира на п’ятому поверсі в дев’ятиповерховому житловому будинку. Із задимленого під’їзду рятівники вивели чотирьох мешканців. Про це повідомляє головне управління ДСНС Дніпропетровської […]

11:00, 18.10.2024 Бойцун Дмитро

В Україні 50 та 200 гривень зникнуть з обігу: деталі

З 1 листопада в Україні почнуть замінювати банкноти старого зразка на нові. Поступово вилучатимуть банкноти номіналом 50 та 200 гривень зразків 2003 – 2007 років. […]

09:27, 18.10.2024 Бойцун Дмитро