Вільногірська ОТГ без шкільних автобусів: як сусідні громади вирішують проблему перевезень

Наталія Москаленко 17:15, 18 Жовтня 2024
Шкільний автобус у Вільногірську
Шкільний автобус у Вільногірську / фото Вільногірськ IN.UA

Учні з п’яти сіл Вільногірської ОТГ — Дмитрівки, Мар’янівки, Доброгірського, Мотронівки та Дідового — змушені самостійно добиратися до школи. Попри те, що міська рада компенсує витрати на проїзд, батьки висловлюють обурення. Ми звернулися до Вільногірської міської ради з запитом, щоб дізнатися, чи планується забезпечення шкільним автобусом для учнів. Крім того, ми дослідили досвід перевезень в інших громадах, щоб знайти ефективні рішення. 

Докладніше читайте на Вільногірськ IN.UA.

Початок проблеми

До початку процесу децентралізації, у 2020 році, підвозом дітей до закладів освіти опікувався голова Дмитрівської сільської ради Верхньодніпровського району Олександр Костюков. Він укладав угоду з перевізником і орендував два автобуси, які щодня курсували за встановленим графіком протягом чотирьох годин. Завдяки цьому учні мали можливість вчасно добиратися до Андріївської та Вільногірських шкіл.

Наразі ж 43 школярі з навколишніх сіл змушені самостійно добиратися до школи. Найчастіше вони користуються місцевими автобусами, а за їхньої відсутності намагаються зловити попутний транспорт.

“Коли своїм транспортом, коли міською маршруткою. Дитина прокидається о пів на шосту, аби встигнути на 6:45 на маршрутку. А зі школи тоді маршруткою з Лихівки, яка їде 14:45 і три кілометри пішки, щоб дійти додому, – мама одного зі школярів із села Доброгірське.

Питання щодо підвозу дітей з сіл до Вільногірська обговорювалося на черговій 51-й сесії міської ради, що відбулася 24 серпня 2024 року. До сесійної зали прийшли батьки, які прагнуть, щоб їхні діти мали можливість відвідувати школу, і звертаються до чиновників з проханням про забезпечення шкільного автобуса. У департаменті освіти назвали дві основні причини відсутності транспорту.

“32 дитини з сіл. Зараз триває дистанційне навчання. Є обов’язки ще й батьків, а не тільки органів місцевого самоврядування. Щодо автобусів, то зараз надається перевага тим громадам, у яких були вилучені шкільні автобуси на потреби ЗСУ. Навіть, ті громади не отримали. Закон порушувати ми не будемо. З Божою поміччю возити дітей і нести за них відповідальність, коли немає укриттів під час тривоги, ми не будемо”, – відповіла батькам начальник відділу освіти ДСГП Вільногірської міської ради Ірина Бойко. 

У той час інші громади отримують шкільні автобуси від Дніпропетровської обласної військової адміністрації. Автобуси були направлені до Божедарівської, Софіївської, Богданівської, Юрʼївської, Миколаївської, Новоолександрівської та Троїцької громад. Крім того, деякі об’єднані територіальні громади отримали кілька одиниць транспорту, що суттєво полегшує підвіз учнів до шкіл.

Що говорить місцева влада

На запит журналістів Вільногірськ IN.UA у відділі освіти повідомили, що на 2024 рік договори про організацію перевезень дітей не укладалися. Крім того, автотранспортні засоби не залучалися і не закуповувалися. 

“Договори про закупівлю шкільних автобусів за період 2023-2024 роки, а також номери закупівель (ідентифікатори закупівель) в системі Prozzoro не укладалися. Станом на 1.10.24 року 39 учнів Вільногірських ліцеїв №2, №3, №4, №5 Вільногірської міської ради потребують підвезення”, – йдеться у відповіді на запит журналістів Вільногірськ IN.UA. 

Досвід сусідніх громад у перевезенні учнів

Поки у міській раді Вільногірська не укладають договори та не обговорюють необхідні перевезення, сусідні громади активно вживають заходів. Шкільні автобуси Божедарівської громади за день намотують понад кілька сотень кілометрів, обслуговуючи кілька закладів освіти. У їхньому автопарку налічується шість автобусів, що значно полегшує підвіз учнів.

“Минулого року міжнародні партнери надали нам два автобуси у якості гуманітарної допомоги. Інші автобуси були придбані за кошти місцевого та державного бюджетів, — повідомили у відділі освіти Божедарівської громаді. 

Також було розроблено план дій на випадок тривоги. Якщо сигнал тривоги спіймає дітей перед вирушенням у дорогу, вони залишаються в укритті. Якщо ж тривога виникає під час поїздки, водій має зібрати всіх учнів і доставити їх до найближчого укриття.

У Саксаганській громаді ситуація дещо інша. Тут обов’язково присутній вихователь під час підвозу, і в разі сигналу “Тривога” автобус не виїжджає, а чекає закінчення тривоги. У школах цієї громади навчається майже 700 учнів, і в наявності є шість шкільних автобусів.

“Вартість автобусів різна. Наприклад, останній отриманий Еталон обійшовся в 1 335 000 гривень. Батьки можуть звертатися до директора школи або до відділу освіти з будь-якими питаннями чи пропозиціями, які ми обов’язково розглянемо”, — зазначили у відділі освіти Саксаганської громади.

Представники інших громад наголошують, що підвіз учнів має бути забезпечений незалежно від кількості дітей, адже це, перш за все, питання безпеки.

Читайте також:

Підписуйтесь

Унаслідок вибуху автомобіля в Дніпрі загинув посадовець: слідчі кваліфікують подію як теракт

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 15:18, 4 Квітня 2025
Місце події / фото Національна поліція

Вранці, 4 квітня, у місті Дніпро стався вибух автомобіля, внаслідок якого поранення отримали місцевий посадовець та його дружина. Згодом чоловік помер у лікарні. Подію кваліфіковано як терористичний акт.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

Інформація про вибух надійшла до поліції близько 7:40 ранку. На місце події прибули правоохоронці, працівники СБУ, прокуратури, а також Перший заступник Голови Національної поліції — начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

Після первинного огляду місця вибуху та збору речових доказів слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 258 Кримінального кодексу України — терористичний акт. Для всебічного розслідування інциденту створено спільну слідчу комісію за участі всіх правоохоронних структур.

Під час оперативної наради правоохоронці окреслили три основні версії злочину:

  • спланований злочин спецслужб рф з метою дестабілізації ситуації в країні;
  • особисті неприязні стосунки потерпілого з імовірним злочинцем;
  • професійна діяльність загиблого посадовця.

Розслідування триває.

Читайте також:

Підписуйтесь

Чим володіє та скільки заробляє секретар Вільногірської міської ради?

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 14:07, 4 Квітня 2025
Секретар Вільногірської міської ради Антон Боклаг / фото Вільногірська міська рада

Редакція Вільногірськ IN.UA продовжує серію публікацій про майно та доходи посадовців Вільногірської міської ради. 

У цьому матеріалі журналісти зібрали інформацію про майно та доходи секретаря Вільногірської міської ради Антона Боклага.

Статки Антона Боклага

Як відомо з декларації оприлюдненої Антоном Боклагом на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) його основний дохід, у 2024 році, надійшов у вигляді заробітної плати на посаді начальника відділу комунікацій, інформаційних технологій та внутрішньої політики департаменту соціально-гуманітарної політики, на загальну суму у 202,3 тисячі гривень. Цю суму він отримав за період січень-жовтень 2024 року, або приблизно 20 тисяч гривень на місяць.

Вже на посаді секретаря Вільногірської міської ради, за 2 місяці після обрання 31 жовтня, Антон Боклаг отримав заробітну плату на загальну суму 129 063 гривень або приблизно 64,5 тисячі гривень на місяць.

Варто зазначити, що крім посади секретаря Вільногірської міської ради, Антон Боклаг є членом благодійної організації “Благодійний фонд “Вільногірськ”.

Крім заробітної плати Антон Боклаг задекларував 1000 гривень отриманих від “Зимової єПідтримки” та 785 гривень отриманих від Приватбанку, вказаних як “інші доходи”.

Марина Боклаг, дружина Антона Боклага, працює у Комунальній установі “Інклюзивно-ресурсний центр” Вільногірської міської ради Дніпропетровської області. Однак вона не надала інформацію про доходи.

Майно Антона Боклага

Крім того, Антон Боклаг задекларувала квартиру площею 47,3 метра квадратних та легковий автомобіль GEELY. Квартира перебуває у його власності з 2017 року, а вказана вартість житла складає 91141 гривні. Автомобіль марки GEELY, 2011 року випуску, секретар міської ради придбав у 2024 році. Вказана вартість автівки складає 50 тисяч гривень. 

Нагадаємо, що заступниця міського голови Вільногірська Інна Петруша отримала 652,2 тисячі гривень заробітної плати у 2024 році, що становить приблизно 54,3 тисячі гривень на місяць. 

Тим часом у 2024 році, дружина міського голови Вільногірська Ольга Василенко придбала квартиру вартістю 760 тисяч гривень у лютому 2024 року, яку вказав у свої декларації Володимир Василенко.

Примітка. Відповідно до статті 45 Закону України “Про запобігання корупції” представники місцевого самоврядування зобов’язані щорічно подавати декларації про свої доходи та майно.

Читайте також:

Підписуйтесь

Унаслідок вибуху автомобіля в Дніпрі загинув посадовець: слідчі кваліфікують подію як теракт

Вранці, 4 квітня, у місті Дніпро стався вибух автомобіля, внаслідок якого поранення отримали місцевий посадовець та його дружина. Згодом чоловік помер у лікарні. Подію кваліфіковано […]

15:18, 04.04.2025 Дмитро Бойцун
Актуальні новини

Чим володіє та скільки заробляє секретар Вільногірської міської ради?

Редакція Вільногірськ IN.UA продовжує серію публікацій про майно та доходи посадовців Вільногірської міської ради.  У цьому матеріалі журналісти зібрали інформацію про майно та доходи секретаря […]

14:07, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

На Дніпропетровщині затримали жінку за підозрою в підготовці теракту

Контррозвідка Служби безпеки затримала у Камʼянському жінку, яку підозрюють у підготовці вибухівки. Про це повідомляє Служба безпеки України. За матеріалами справи, жінка отримала завдання від […]

12:58, 04.04.2025 Дмитро Бойцун

Які події відбулися у Вільногірську: дайджест новин з 31 брезня по 4 квітня

У Вільногірську за деякими адресами не було електроенергії через ремонтні роботи. Заступниця міського голови Вільногірська Інна Петруша оприлюднила декларацію про доходи. Де у Вільногірську військові […]

На Дніпропетровщині неповнолітні пограбували кур’єра, який привіз їм замовлення

У Самарівському районі троє підлітків напали на кур’єра служби доставки. Вони застосували балончик дратівливої дії та відібрали їжу. Про це повідомляє Головне управління Національної поліції […]

10:37, 04.04.2025 Дмитро Бойцун