Як доглядати за фікусом: ТОП-5 основних порад 

Єва Буянова 16:00, 2 Лютого 2025
Як доглядати за фікусом/ фото ілюстративне, Freepik

Фікус – популярна домашня рослина. Вона не є вибагливою, але чутлива до умов. Редакція зібрала основні поради по догляду за фікусом, які будуть корисні як для новачків, так і для людей, які вже мають фікус. 

Як доглядати за фікусом – читайте на Вільногірськ.IN.UA

Освітленість

Більшість фікусів мають великі листя з насиченим забарвленням, і для їхнього здорового росту необхідне яскраве освітлення. Однак варто уникати прямих сонячних променів — найкраще розмістити рослину в місці з розсіяним світлом біля вікна. Якщо фікусу не вистачатиме світла, він може почати втрачати листя та блякнути. Тому найкраще місце для фікуса – біля східного або західного вікна. Там достатньо світла, але не має палючого сонця. 

Температура

Оптимальна температура для фікуса становить +17–20 °C. У літній період рослина добре почувається при +25–30 °C, а взимку її варто утримувати при температурі не нижче +12 °C. Фікус також варто тримати подалі від протягів та різких перепадів температур. Не можна ставити рослину біля відкритих вікон, кондиціонерів та батарей. 

Полив 

  • Частота поливу: Поливайте фікус, коли верхній шар ґрунту (1–2 см) підсохне. Для більших рослин допустимо просихання на глибину 6–7 см. 
  • Вода: Використовуйте теплу, відстояну воду.
  • Зимовий період: Взимку полив скорочують, оскільки надмірна вологість може призвести до загнивання коренів. 
  • Вологість повітря: Фікуси родом з тропіків, тому вологе повітря їм життєво необхідне. Догляд за фікусом в домашніх умовах припускає обов’язкове обприскування. Слідкуйте, щоб вода була теплою і м’якою (відстояною).  

Обрізка

Фікус слід періодично підрізати, щоб сформувати гарну крону, обмежити ріст у висоту та стимулювати розгалуження. Оптимально проводити обрізку раз на 2–3 роки, коли рослина досягне бажаної висоти.

Пересадження 

Фікуси, яким понад чотири роки, слід пересаджувати раз на 2–3 роки. Новий горщик має бути приблизно на 4 см більший за попередній. Якщо рослина занадто велика й пересадка складна, достатньо періодично оновлювати верхній шар ґрунту.

Читайте також: 

Підписуйтесь

Як внутрішнім переселенцям вирахувати суму субсидії на оренду житла

Анастасія Гришкова 10:00, 9 Липня 2025
Субсидія на оренду житла / ілюстративне фото, Rexels

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які орендують житло, можуть самостійно дізнатися, на яку суму субсидії можуть розраховувати від держави. Мінсоцполітики запустило два онлайн-калькулятори, що дозволяють швидко й зручно зробити орієнтовний розрахунок.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Як вирахувати суму субсидії на оренду житла

  1. Калькулятор від UNHCR та БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” скористатися калькулятором можна за посиланням
  2. 2.Калькулятор у співпраці з платформою ЛУН за посиланням.

Наприклад, родина з 2 осіб, яка орендує квартиру в місті Дніпро за 9 500 гривень і має сукупний дохід 17 000 гривень, може претендувати на орієнтовну субсидію в розмірі 5 097 гривень. Тобто сплачуватимуть лише 4 402 гривень.

В Мінсоцполітики наголошують, що калькулятори — лише для попереднього розрахунку. Остаточне рішення щодо надання субсидії ухвалює Пенсійний фонд України після подання всіх необхідних документів.

Підписуйтесь

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

Анастасія Гришкова 12:00, 4 Липня 2025
Паспорт / ілюстративне фото, Rexels

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Як змінити ім’я

Для того щоб змінити ім’я треба звернутися до відділу ДРАЦС, підготувати необхідні документи й дочекатися розгляду заяви. З 14 до 16 років ім’я можна змінити за письмовою згодою батьків або піклувальника. З 16 років згода батьків не потрібна.

Які потрібні документи

  • перелік необхідних документів;
  • заява про зміну імені;
  • свідоцтво про народження заявника;
  • свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);
  • свідоцтва про народження дітей (у випадку, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
  • фотокартка заявника;
  • квитанція про сплату державного мита.

Зміна імені проводиться після сплати заявником державного мита.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як внутрішнім переселенцям вирахувати суму субсидії на оренду житла

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які орендують житло, можуть самостійно дізнатися, на яку суму субсидії можуть розраховувати від держави. Мінсоцполітики запустило два онлайн-калькулятори, що дозволяють швидко […]

Як українці можуть змінити ім’я та прізвище: деталі

В Україні діє чіткий порядок зміни прізвища, імені чи по батькові — як для дорослих, так і для підлітків. Про це повідомляє Міністерство юстиції України. […]

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]