
правничої допомоги”
Наша редакція звернулася до Вільногірського бюро правничої допомоги за роз’ясненням щодо перерахунку пенсій за віком, щоб дізнатися, хто має на нього право та як часто може проводитися така процедура
Пояснення для редакції Вільногірськ IN.UA надала Наталія Чернявська, завідувачка сектора Вільногірського бюро правничої допомоги.
Перерахунок пенсії за віком: хто має право
Як наголошує фахівчиня, на перерахунок пенсії в Україні, відповідно до статті 42 Закону № 1058-IV, мають право пенсіонери та пенсіонерки, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії
продовжували працювати та набули:
- не менше 24 місяців страхового стажу — пенсія перераховується обов’язково;
- менш ніж 24 місяці страхового стажу — за бажанням пенсіонера/ки (за його заявою).
Тобто, якщо після призначення пенсії ви працювали офіційно й сплачували страхові внески, то пенсія може бути перерахована з урахуванням набутого додаткового стажу.
Зверніть увагу, що пенсіонери/ки, які не працюють або не набули нового стажу, перерахунок за
цією підставою не отримують.
Як часто може проводитися перерахунок пенсії та за яких підстав?
Переховувати пенсію можуть не частіше ніж раз на два роки після призначення або попереднього перерахунку. Якщо людина набрала хоча б 24 місяці нового стажу або має довідки про вигідніший заробіток, то можна звернутися раніше. Є кілька підстав, на основі яких, ви можете звернутися за перерахунком:
- набуття нового страхового стажу після виходу на пенсію;
- подання довідок про заробіток за будь-які 60 місяців підряд до 01.07.2000 року (довідки мають охоплювати будь-які 60 місяців підряд і підтверджуватися первинними документами роботодавця або архіву);
- законодавчо встановлене підвищення мінімальних пенсій або прожиткового мінімуму (автоматично).
Перерахунок проводить Пенсійний фонд України за місцем отримання пенсії. Важливо, що страховий стаж після 1 січня 2004 року враховується за даними персоніфікованого обліку.
Коли виплачують перераховану пенсію?
Кошти виплачують після першого числа місяця, що настає після подання заяви, але якщо перерахунок автоматичний, то після дати, коли людина набрала 24 місяці страхового стажу.
Читайте також:
- Пенсійні зміни з 1 січня: зросте вимога до стажу для пенсії
- Як перерахують пенсії працюючим пенсіонерам: хто отримуватиме більші виплати
Підписуйтесь