Як працює народний депутат від Вільногірська Дмитро Чорний

Марія Макарович 15:40, 2 Липня 2024
Народний депутат від Вільногірська Дмитро Чорний
Народний депутат від Вільногірська Дмитро Чорний/ фото фейсбук Дмитро Чорний

У березні 2024 року в Україні розгорівся скандал після матеріалу Української правди, в якому джерело з Верховної Ради України повідомило, що народні депутати втрачають мотивацію та втомилися від війни. Ці вислови активно обговорювалися у медіапросторі. Той факт, що народні депутати працюють від імені українського народу та за податки українців тільки сприяв активній реакції суспільства. Через повномасштабне вторгнення росії, теперішня каденція депутатів затягнеться на невизначений строк. Такі норми диктує Конституція країні та безпекова ситуація. Тому, народні депутати продовжують виконувати свої обов’язки та формувати внутрішні та зовнішні політики країни. Водночас це значить, що народу варто продовжувати моніторити якість та ефективність виконання депутатами обов’язків, які були на них покладені їх виборцями. 

Більше про депутата від Вільногірська — у матеріалі Вільногірськ IN.UA

Народний депутат від Вільногірська

Під час позачергових виборів до Верховної Ради України у 2019 році мешканці Вільногірська, разом із мешканцями Жовтих Вод, Верхньодніпровського, П’ятихатського і Царичанського районів, обрали свого народного депутата. Ним став Дмитро Чорний. Це була його третя спроба потрапити до парламенту, але перша успішна. У 2012 та 2014 роках він балотувався від партії «Україна Майбутнього», яка наразі змінила назву на «За майбутнє». Місце у Парламенті не є першим досвідом Дмитра на виборній посаді. Після невдач на виборах у Верховну раду він успішно обрався депутатом Жовтоводської міської ради у 2013 році, а після пройшов до Дніпропетровської обласної ради 7-го скликання у 2015 році від партії «УКРОП». Варто зазначити, що обидві партії, «УКРОП» та «За майбутнє» мають у своїй історії низку скандалів та розслідувань, а аналітики та розслідувачі пов’язують їх з Ігорем Коломойським. У 2019 році Дмитро Чорний був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії «Слуга Народу» за виборчим округом №34. Депутат у ВРУ є головою підкомітету з питань державної служби Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. 

Скандали, пов’язані з депутатом до 24 лютого 2022 року

До початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Дмитро Чорний часто фігурував у різних розслідуваннях українських медіа, але не в якості їх головно героя. Тут далася в знаки його партійна приналежність та політична діяльність у ВРУ. Національні ЗМІ про нього згадували, як про учасника так званої «групи Коломойського» у Раді. Тобто, групи народних депутатів, які систематично подають, підтримують або не підтримують законодавчі ініціативи, які напряму чи опосередковано можуть бути вигідні українському олігарху. 

Особливу увагу Дмитро Чорний здобув у квітня 2020 року, після процесу подання правок на Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (№2571-д). Це той самий «антиколомойський закон», який гарантував неповернення до Ігоря Коломойського «ПриватБанку». Крім того, від прийняття цього законопроєкту в той час залежала подальша підтримка України з боку Міжнародного Валютного Фонду, а в часи пандемії та жорстких карантинних обмежень, країна потребувала нового траншу. 

Дмитро Чорний
Нардеп Дмитро Чорний/ фото фейсбук Дмитро Чорний

Рекордна кількість правок до законопроєктів

Тоді, у квітні 2020 року, Дмитро Чорний подав 1781 правку до цього законопроєкту. Важливо згадати, що подання великої кількості правок на законопроєкти — часта практика в українському Парламенті, яка призначення для гальмування прийняття конкретної законодавчої ініціативи. Адже за процедурою ВРУ має розглянути кожну з них. Тому такі дії розцінюються як депутатське шкідництво. Кількість правок, які були подані Чорним перевищувала кількість правок одіозного Олександра Дубінського на понад 500 штук. Це забезпечило нардепу від Вільногірська трете місце у рейтингу за кількістю правок до цього законопроєкту. 

Депутат фігурував у ще одному розслідувані, яке пов’язане із компенсацією нардепам від держави за оренду житла. В Україні, народні депутати, які обралися з округів поза межами Києва та не мають житла у місті мають можливість отримати виплату від держави, яка б компенсувала ці витрати. Отже, розслідувачі виявили, що Д. Чорний отримав 195 тис. грн за оренду житла, де офіційний представник орендодавця пов’язаний із фірмою у Жовтих Водах, яка робила внесок у його передвиборчу кампанію. 

Робота у Верховній Раді України

Народний депутат є досить активним у Парламенті. З початку своєї каденції депутат підписав до подання 139 законопроєктів, з яких ініціював самостійно близько 20. Втім, жодна законодавча ініціатива, яка була ініційована саме Дмитром Чорним, не стала законом. 

Депутат має історію голосувань за важливі для України законопроєкти. Наприклад, вже після початку повномасштабного вторгнення він голосував за заборону релігійних установ, пов’язаних з росією. Тобто за законопроєкт, який мав на меті зменшити вплив УПЦ МП в Україні. Також він підтримав легалізацію медичного канабісу, який необхідний для зменшення болі та лікування серйозних травм та захворювань. Аналітики Лабораторії законодавчих ініціатив сформували список найважливіших законів, які ВРУ прийняла за 2023 рік. Чорний голосував «За» за всі ці законопроєкти у Раді. Втім, одним з цих документів є закон про відновлення декларування. При одному з розглядів цього нормативно-правового акту, Дмитро вирішив не голосувати за критичну поправку, яка б передбачала негайне відкриття декларацій разом із багатьма іншими депутатами. Такі дії представників народу у Раді спричинили серйозний резонанс у суспільстві. 

Чорний на засіданні Парламенту
Чорний на засіданні Парламенту/ фото фейсбук Дмитро Чорний

Чорний бере участь у підписанні документів

Крім того, на рахунку Чорного 44 депутатські запити, більшість з яких була ініційована ним, а частина підписана спільно з іншими депутатами. Переважно Дмитро долучається до підписання таких документів, які стосуються економічної, податкової, правової, соціальної політик. Втім, є виключення. Наприклад, восени 2021 року він був співавтором звернення, яке сформував його колега по партії «Слуга Народу». Воно стосувалося припинення фінансування з державного бюджету фільму «Мій юний принц». Група депутатів-підписантів аргументувала цей крок тим, що фільм, який демонструє представників ЛГБТ+ спільноти, ображає почуття віруючих та спотворюють моральні цінності українців. 

Вже після початку повномасштабної війни Дмитро Чорний потрапив у ще один скандал, пов’язаний з його роботою у ВРУ. Він став співавтором та у грудні 2022 року голосував за законопроєкт №5655, який стосується містобудівної реформи. Цей документ спроєктований таким чином, що забудовники отримають найбільшу вигоду та владу. Водночас органи місцевого самоврядування та громадськість не буде мати впливу на забудову на їх же територіях. Хоч законопроєкт було прийнято голосуванням у ВРУ, через суспільний резонанс та критику експертів Президент досі його не підписав. Тобто, закон досі не є чинним.  

Виконання обіцянок

За даними порталу, який аналізує рівень виконання депутатами своїх обіцянок, народний депутат Дмитро Чорний з 33 обіцянок за свою каденцію виконав сім, чотири не виконав, а 22 знаходяться у процесі виконання. 

Останнім часом згадок про Чорного у медіа стало менше. Депутат має свою сторінку на Facebook, де активно постить інформацію. Втім, більшість з цих постів за останні кілька місяців є перепостами з інших сторінок. Тому складно чітко зрозуміти, яку діяльність, крім безпосередньої роботи у Парламенті, здійснює нардеп. 

фото фейсбук Дмитро Чорний
Депутат у ВРУ/ фото фейсбук Дмитро Чорний

Читайте також:

Підписуйтесь

Як зменшити ризик захворювань восени: поради

Наталія Москаленко 16:30, 7 Вересня 2024
Поради для імунітету
Поради / фото getty images

Осінь приносить не лише красиві пейзажі, але й підвищений ризик захворювань через прохолодну погоду та зміну кліматичних умов. Прості, але ефективні поради допоможуть уникнути неприємних осінніх хвороб і насолоджуватися золотими днями без турбот

Як зменшити ризик захворювань восени більше на Вільногірськ IN.UA.  

Збалансоване харчування 

Для зміцнення імунітету потрібно включити більше овочів та фруктів, наприклад: вітамін С – цитрусові, гранати, солодкий перець, авокадо тощо; також корисно вживати м’ясо та рибу (які містять в собі багато корисних елементів, зокрема, цинк і залізо). Споживати достатню кількість води в день – це гарантія правильного обміну речовин. В холодні та похмурі осінні дні допоможуть розслабитись трав’яні чаї – м’ята, ромашка, меліса тощо.

Фізична активність 

Регулярні фізичні вправи зміцнюють імунну систему та підтримують організм у тонусі. Восени корисні прогулянки на свіжому повітрі. Це не лише допомагає зміцнити імунну систему, але й покращує сон та зменшує рівень стресу. ВООЗ радить дорослим(18-64 роки) щонайменше 150 хвилин фізичної активності на тиждень.

Здоровий сон

Спіть 7-9 годин на добу, оскільки недостатній сон ослаблює імунітет і збільшує ризик інфекцій.

Уникнення стресу

Під час стресу організм виділяє гормони, такі як кортизол та адреналін. Кортизол може пригнічувати роботу імунної системи, знижуючи виробництво лімфоцитів — клітин, які борються з інфекціями та вірусами.

Дотримання гігієни 

•Мийте руки теплою водою з милом не менше 20 секунд після вулиці, контакту з поверхнями у громадських місцях, перед їжею та після кашлю або чхання. Використовуйте антисептик, якщо немає можливості помити руки;

•Уникайте дотиків до обличчя: віруси можуть потрапити в організм через очі, ніс і рот. Намагайтеся не торкатися обличчя немитими руками;

•Регулярне провітрювання приміщень: холодні осінні місяці можуть спонукати закривати вікна, але важливо провітрювати приміщення для циркуляції свіжого повітря та зниження концентрації вірусів;

•Дезінфекція поверхонь: регулярно очищуйте та дезінфікуйте часто використовувані предмети та поверхні, такі як телефони, дверні ручки, клавіатури та поручні;

•Особиста гігієна: регулярний душ допомагає змити мікроби, які можуть накопичуватися на шкірі та одязі протягом дня. Восени важливо зберігати шкіру чистою і сухою, щоб уникнути надмірного охолодження.

Дотримання цих простих правил  восени допоможе знизити ризик інфекційних захворювань і зберегти здоров’я.

Читайте також:

Підписуйтесь

Другу добу Павлоград оговтується після російського обстрілу

Наталія Москаленко 15:56, 7 Вересня 2024
Павлоград
Павлоград після прильоту / Дніпропетровська ОВА

Вже минуло більше доби після обстрілу Павлограду, що на Дніпропетровщині. На Павлоград росіяни випустили п’ять ракет типу “Іскандерів”. Станом на зараз відомо про 82 травмованих містян. 

Про це повідомив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 

На стаціонарному лікуванні залишається 60 травмованих. У важкому стані 69-річний чоловік. У нього черепно-мозкова травма та осколкове поранення. Інші пацієнти з середніми та легкими травмами. 

Серед поранених є і діти. Медики роблять все, аби їх врятувати. 

Нагадаємо, вибух стався вчора зранку. У місті сталося декілька займань. В одній з багатоповерхівок горіла квартира. Вогонь надзвичайники приборкали та врятували п’ятьох людей.

Крім того, у місті побита інфраструктура. Пошкоджені 2 оселі місцевих і одна зайнялася. Понівечені 2 торговельні павільйони, господарська споруда.  

Читайте також:

Підписуйтесь

Як зменшити ризик захворювань восени: поради

Осінь приносить не лише красиві пейзажі, але й підвищений ризик захворювань через прохолодну погоду та зміну кліматичних умов. Прості, але ефективні поради допоможуть уникнути неприємних […]

Другу добу Павлоград оговтується після російського обстрілу

Вже минуло більше доби після обстрілу Павлограду, що на Дніпропетровщині. На Павлоград росіяни випустили п’ять ракет типу “Іскандерів”. Станом на зараз відомо про 82 травмованих […]

Службова недбалість зі збитками майже 3 мільйони гривень: подробиці

Начальницю відділу освіти виконкому райради м. Кривого Рогу підозрюють у службовій недбалості під час закупівлі електроенергії. Недбалість призвела до збитків майже 3 мільйони гривень під […]

Фільми для створення осіннього настрою: підбірка

Осінь — це час, коли природа огортається в теплі кольори, а вдома хочеться затишку і тепла. Створити справжню осінню атмосферу допоможуть фільми, сповнені золотавого листя, […]

Палац Культури та спорту у Вільногірську подарував школярам виставу

Палац спорту та культури «Металург» у місті Вільногірськ привітав школярів і подарував їм неймовірне свято. В програму входила новостворена вистава «Пригоди у школі магії та […]