Як працює проєкт “Гроші ходять за людиною”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:35, 27 Березня 2025
Підтримка людей з інвалідністю / фото ілюстративне, Pexels

Кабінет Міністрів України у серпні 2024 року затвердив ініціативу, спрямовану на покращення умов життя для людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Експериментальний проєкт під назвою “Гроші ходять за людиною” має на меті сприяти переходу від інституційного догляду до надання підтримки в громаді.

Про це повідомляє Вільногірська міська рада.

“Гроші ходять за людиною”

Ця ініціатива є частиною загальнодержавної стратегії реформування психоневрологічних інтернатів та закладів догляду, що відповідає європейським стандартам та зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

Проєкт передбачає відхід від традиційної системи інтернатів до надання підтримки безпосередньо в громадах. Фахівці вважають, що це сприятиме формуванню суспільства рівних можливостей, де кожна людина матиме змогу жити гідно та розвивати свій потенціал.

Проєкт “Гроші ходять за людиною” спрямований на розширення мережі надавачів соціальних послуг стаціонарного догляду та підтриманого проживання.

Люди похилого віку, які втратили здатність до самообслуговування, люди з інвалідністю, які потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та в яких немає протипоказань до стаціонарного догляду можуть отримати повноцінний догляд від громадських організацій та комунальних установ. Своєю чергою держава сплатить до 16 185,15 гривні на місяць на отримання людиною таких послуг.

Хто може взяти участь у програмі?

Люди похилого віку, повнолітні особи з інвалідністю, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування можуть отримати місце проживання та необхідну допомогу від громадських організацій та комунальних установ. Своєю чергою держава сплатить до 9 945,75 гривні на місяць на отримання людиною таких послуг.

Варто зазначити, що на період отримання стаціонарного догляду виплата допомоги на проживання ВПО призупиняється, але пенсійні та інші соціальні виплати зберігаються.

У Дніпропетровській області такі послуги надає громадська організація “Справжня надія”.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном (044) 289-40-25.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Анастасія Гришкова 17:00, 16 Травня 2025
Нежитлове приміщення / ілюстративне фото, Дніпропетровська ОВА

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі.

Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія у Fecebook.

Заявку можна подати в Дія

У застосунку та на порталі “Дія” запрацювала нова послуга — подання заяви А3.2 “Пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна”.

Йдеться про гаражі, склади, прибудинкові споруди та інші об’єкти нежитлової нерухомості.

“Навіть якщо ваше майно розташоване в зоні бойових дій або ви не маєте всіх документів — варто подати заяву. Кожен зафіксований випадок посилює позиції України на міжнародному рівні й наближає майбутні компенсації”, — йдеться в повідомленні.

Подати заяву можна за посиланням.

Читайте також:

Підписуйтесь

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Анастасія Гришкова 13:04, 9 Травня 2025
Податки / ілюстративне фото, Rexels

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, вона розцінюється як підприємницька, а отже, вимагає реєстрації як суб’єкта господарювання.

Про це повідомили на сторінці Вільногірської міської ради.

У яких випадках треба реєструватися як ФОП

Зазначається, що важливо розрізняти поодинокий продаж вживаних речей, який не є об’єктом податкового контролю, та регулярну торгівлю однорідним асортиментом товарів через платформи на кшталт OLX, Prom.ua або соціальні мережі.

У разі здійснення підприємницької діяльності, громадяни зобов’язані:

  • зареєструватися як ФОП;
  • використовувати зареєстровані РРО/ПРРО для розрахунків;
  • дотримуватись вимог податкового законодавства.

Підписуйтесь

Українці можуть подати заявку до Реєстру збитків про втрату нежитлової нерухомості

Відтепер українці, чиє нежитлове майно постраждало внаслідок збройної агресії рф, можуть офіційно зафіксувати збитки в міжнародному Реєстрі. Про це повідомили на сторінці державних послуг Дія […]

Україців, які продають товари через інтернет можуть змусити платити податки

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує громадян, що продаж товарів через інтернет із метою отримання прибутку підлягає оподаткуванню. Якщо така діяльність носить системний характер, […]

Переробні підприємства можуть отримти грант на суму 8 мільйонів гривень

Мінекономіки схвалило нову хвилю фінансування в межах програми “Гранти для переробних підприємств”. Гранти загальною сумою понад 100 мільйонів гривень отримають 21 компанія, яка працює або […]

Травень у винограднику: як правильно доглядати за лозою, щоб зібрати щедрий врожай

Травень — один із найважливіших місяців для догляду за виноградом. Саме в цей період формується основа майбутнього врожаю: рослина активно нарощує зелену масу, закладає суцвіття […]

Коли садити полуницю навесні для врожаю

З приходом весни тисячі українців вирушають на дачі й городи, аби розпочати новий сезон вирощування ягід, овочів і зелені. Як правильно обрати час для весняної […]