«Часто роблю напис «я завжди поруч»: як змінилася тематика татуювань через війну

Наталія Філоненко 14:57, 9 Квітня 2024
Тату
Анастасія Михайлова робить тату/ фото Анастасія Михайлова

25 річна художниця-графістка Анастасія Михайлова вже понад шести років працює тату майстринею. Дівчина у 19 років відтворила свою першу роботу на тілі подруги, це були симетричні написи на щиколотках. Війна вплинула й на тематику татуювань, наразі до майстрині звертаються вільногірці з проханням зробити національні символи України та напис почерком близької людини «я завжди поруч». 

Більше про мистецтво татуювання журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла майстриня Анастасія Михайлова.

Символічні тату робить жителька Вільногірська

Захоплення до тату з’явилося після переглядів фільмів, де американські підлітки робили свої перші тату, про які їх батьки не знали.

«Фільми надихнули. До того ж одна моя знайома сказала мені, що сам факт того, що я малюю – це унікально, але якщо мій талант буде обмежений малюнками на стінах моєї кімнати, то розвиток цим і обмежиться. Треба робити те, що люди забажають купувати. Мабуть, саме тоді я і загорілася цією ідеєю стати тату майстринею», — ділиться художниця-графістка Анастасія Михайлова.

Першою клієнткою майстрині початківиці стала шкільна подруга. У 2018 році  студентки спробували вивести невдале тату. На той час в Анастасії вже було необхідне обладнання.

«На той час я навчалася лише на штучній шкірі, моя подруга захотіла тату саме від мене і сказала, що довіряє мені. Саме тоді я спробувала це вперше на людині. Це були симетричні написи на щиколотках, вона з ними ходить досі», — ділиться майстриня тату.

Згодом Анастасія переїхала до Литви, де пів року працювала у студії. Там вона отримала практичні навички майстрині.

«Теоретичну частину я черпала з інтернету, а от досвіду я набрала саме в Литві. У студії, де я працювала, були класні колеги, вони мені все підказували. Так, мені пощастило, я отримала свій перший неоціненний досвід роботи у колективі та прокачала свої навички до гідного рівня», — розповідає Анастасія.

За шість років  художниця-графістка зробила понад 2 тисячі татуювань. Частіше звертаються  чоловіки.

Чоловіче татуювання майстрині
Чоловіче татуювання / фото Анастасія Михайлова

«На мою думку, через те, що саме чоловіки бажають виглядати більш мужньо. У них немає заборон зі сторони сім’ї. До речі, чоловіки простіше  обирають ескіз», — ділиться майстриня.

Жінки більш терпимі до фізичного болю, вони менші за чоловіків, тому робота на одному і тому самому місці у жінок займає менше часу, ніж у чоловіків. Проте жінки більш мінливі, тому часто обирають дрібні роботи. Також багато дівчат не мають змоги зробити тату, бо чоловік чи хлопець забороняє, зауважила Анастасія Михайлова.

Тату з національними символами: витвір мистецтва

У своїй роботі  Михайлова використовує техніку віпшейдінг — спосіб внесення фарби під шкіру, коли голка залишає після себе пікселі і виходить наче дрібнодисперсні точки, які на відстані 1-2 міліметрів виглядають, як цільні тіні, але при цьому зблизька видно хід голки.

Анастасія каже, що це схоже на штрихування у малюнку.

Фарби майстриня використовує сертифіковані, спеціальні для тату. Фаворитом для майстрині серед чорного кольору є Dynamic Triple Black. 

«Ця фарба дуже концентрована, тому вноситься у шкіру дуже швидко, але з нею треба працювати дуже обережно, щоб на роботі не було синього відтінку. Як і в операційній, у мене немає нічого стерильного, але як і там, я використовую барʼєрний захист для частин обладнання, які не піддаються стерилізації це обмотка на проводах, спрей-батлі, столі, машинці. Використовую одноразові предмети: голки, капси для фарби та термічну стерилізацію для знімних частин машинки», — розповідає тату майстриня.

Найскладнішими, а натомість найцікавішим роботами Анастасія вважає перекриття старих або невдалих робіт. Вони вимагають нестандартного підходу до підбору ескізу, а також теоретичних знань, щодо накладання фарб одна на іншу і як це буде виглядати загоєним. Тривалість одного сеансу в середньому три години.

«Я можу зробити тату за 10 хвилин. Але є такі випадки, коли ми дуже обмежені у часі, наприклад із військовими. Клієнт хоче зробити масштаб, тоді я звісно йду йому назустріч та ми працюємо до упору, зазвичай це близько 10 годин чистої роботи», — говорить художниця. 

Анастасія більшість часу живе та працює у Вільногірську. Також кожні два тижні їздить до Харкова робити татуювання. Каже, тематика тату через війну змінилась. 

«Я зробила велику кількість національних символів: герб, прапор, калина, бавовна, козаки, битви, вперше робила вишивку, часто роблю тату почерком близької людини для клієнта, як, наприклад, напис «я завжди поруч». Обставини, в яких ми живемо, дуже вплинули на тату культуру та її розвиток. Українське татуювання набуло автентичних та виражених елементів та образів», — ділиться художниця-графістка Анастасія Михайлова.

Татуювальниця
Татуювальниця/ фото Анастасія Михайлова

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Подружжя з Вільногрська розводить бджіл: десятирічна мрія здійснилася

Наталія Філоненко 18:01, 15 Травня 2024
Бджолярі
Бджолярство: родинна справа/ фото Вільногірськ IN.UA

Випадковості посприяли здійсненню мрії вільногірки Людмили Штан. Згодом захоплення бджолярством розділив з жінкою і її чоловік. Наразі подружжя має 10 вуликів, проте запашний мед збирають не на продаж.

Про мрію та пасіку Людмила Штан розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA

Бджолярство: родинна справа сім’ї з Вільногірська

Понад чотирьох років родина Людмили та Володимира Штан займається бджолярством. Жінка розповідає: про пасіку мріяла 10 років, а от чоловік не розділяв її захоплення. 

«Був випадок, коли бджола ганяла мого чоловіка по всьому городу. Картинка була не з веселих. Тоді я зрозуміла, що чоловік ніколи не погодиться займатися ремеслом бджолярства», — пригадує Людмила Штан.

Людмила та Володимир чи не все життя були підприємцями. Вирощували городину, мали худобу. Про бджолярство замислилися, коли чоловіка на роботі пригостили стільниками дикого меду. 

«Все склалося так, щоб мрія почала свою реалізацію. Ми спробували мед. Він настільки був солодкий, ніжний. Такого ми ще не куштували. Тому це була доля й підказка, що час спробувати зайнятися бджолярством. Ще й сусід, в якого вимерли всі бджоли, розпродував свої вулики та лежаки», — розповідає Людмила.

Бджоли
Бджоли/ фото Вільногірськ IN.UA

Придбавши у сусіда три лежаки та сім очеретяних вуликів, родина почала розводити бджіл. 

«Коли ми придбали вулики, нам тоді ніхто не порадив, що початківець має починати хоча б з трьох. Якщо раніше ми займалися господарством і там ми знавці на рівні школи, то бджолярство — це академія. Навчатися маємо все життя. Щоб сім’ї бджіл не вимерли й могли давати мед», — розповідає жінка. 

Подружжя Штан збирають травневий та соняшниковий мед. Людмила каже: вперше викачали близько сорока літрів меду, вже вдруге — 80. Але його не продають, залишають для родини та бджіл.

Соняшник
Бджола на соняшнику / фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Підписуйтесь

У Вільногірському «Авангарді» проведуть концерт до Дня матері

Вікторія Вікторія Пасайлюк 10:22, 12 Травня 2024
Концерт до Дня матері / Фото Олег Ярошенко

Сьогодні, 12 травня, у Вільногірську відбудеться благодійний концерт до Дня матері під назвою «Все починається з мами». Організаторами заходу стала зразкова студія Олега Ярошенка.

Благодійний концерт до Дня матері

Загалом заплановано 40 номерів. Перед гостями заходу виступатимуть 11 солістів, зокрема Рената Дробаха, Аміна Литвиненко, Марія Перепєчкіна, Михайло Чергінець, Вікторія Кушнаренко, Ілона Мовсісян, Мирослава Ярошенко, Тетяна та Людмила Дрозд. Виконавці готують патріотичний репертуар та класичної французької музики.

Організовують захід за підтримки міського голови Вільногірська Володимира Василенка, ГО «Об’єднання учасників АТО Вільногірська» на чолі з Олегом Трофименком та Військової адміністрації Кам’янського району. Охочі можуть залишити донат на потреби ЗСУ. 

На гостей чекає живий звук.

«Ми проводимо благодійний концерт, в першу чергу, щоб підтримати наших військових. Також висловити вдячність військовослужбовцям нашого міста, які наразі захищають Україну», – розповів Вільногірськ IN.UA керівник студії естрадного співу Олег Ярошенко.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Бджолярі

Подружжя з Вільногрська розводить бджіл: десятирічна мрія здійснилася

Випадковості посприяли здійсненню мрії вільногірки Людмили Штан. Згодом захоплення бджолярством розділив з жінкою і її чоловік. Наразі подружжя має 10 вуликів, проте запашний мед збирають […]

У Вільногірському «Авангарді» проведуть концерт до Дня матері

Сьогодні, 12 травня, у Вільногірську відбудеться благодійний концерт до Дня матері під назвою «Все починається з мами». Організаторами заходу стала зразкова студія Олега Ярошенка. Благодійний […]

Співачка

Співає французькою: вільногірка отримала п’ять Гран-прі за творчий рік

Одинадцятирічна учасниця міжнародних фестивалів та конкурсів Марія Перепечкіна отримала п’ять найвищих нагород у пісенних конкурсах естрадного співу. Дівчина — солістка студії естрадного співу Олега Ярошенка. […]

Вільногірець посів друге місце в Чемпіонаті області з легкої атлетики

Легкоатлет спорткомплексу «Авангард» Ярослав Галанд змагався на Чемпіонаті області у Дніпрі. Посів друге місце серед молоді та четверте  серед дорослих. Проходили змагання 7 та 8 […]

Ярошенко

Студія естрадного співу Вільногірська відсвяткувала ювілей

Студії Олега Ярошенка виповнилося 30 років. Ювілейний концерт святкували у місцевому палаці культури.  Більше у матеріалі Вільногірськ IN.UA Керівник студії Олег Ярошенко понад сорока років […]