
Вода, яку подають у квартири Вільногірська, відповідає всім нормам, крім мутності. На сьогодні відповідальність за якість води лежить на постачальнику – цеху водопостачання філії «Вільногірський ГМК». Нагадаємо, цех водопостачання планують передати на баланс громади.
Наразі міськрада не може впливати на якість води, бо не є постачальником, але питання подачі чистої води вирішує шляхом облаштування бюветів.
Більше про бювети та ситуацію з водою редакція Вільногірськ IN.UA дізнавалася у міського голови Вільногірська Володимира Василенко.
Якість води у Вільногірську
«Вода з крана тече мутна. Для їжі не використовуємо, постійно набираємо в бюветах. Там смачна і добра вода», — розповіла Вільногірськ IN.UA місцева жителька Марина.
Жителі Вільногірська відмічають погану якість води.
«На тиждень я використовую до 50 літрів води, яку постійно замовляю з доставкою. Також син набирає з бювету, що поряд з четвертим ліцеєм. На жаль, там постійно немає води. Не розумію, по якому графіку працює той бювет. Тож, як пощастить. З крана вода жовтуватого кольору, іноді навіть не зовсім приємний запах від неї», — розповіла Вільногірськ IN.UA жителька Вільногірська Світлана.
«Схема очищення цієї води створювалася у 1960 роки при будівництві комбінату. Тоді вона будувалася враховуючи стан річки Дніпро. А після того річка вже змінила свій склад і значно погіршилася вода. Ймовірно, схема очищення води, яка є у цеху водопостачання, не в змозі доочистити воду до ідеальних показників.», — каже мер.
Запровадити нові схеми очищення води можливо, але це суттєво вплине на тариф для населення. Охочі, можуть встановити додаткову фільтрацію у своїй квартирі або будинку.
А щоб містяни могли набирати чисту питну воду, у Вільногірську побудували бювети.
«Коли я починав свою діяльність, жодного бювету у місті не було. Я розумів тоді, що вода — стратегічний продукт для міста. На сьогодні це дуже важлива складова для життя міста. Чотири бювети ми побудували. Населення користується водою і, я думаю, задоволені, що можна користуватися цією водою і це безоплатно», — розповідає Володимир Василенко.
Читайте також:
- У Вільногірську планують створити нове комунальне підприємство централізованого водопостачання та водовідведення
- На Дніпропетровщині планують створити кластерні полігони: один з них може бути поряд з Вільногірськом
Підписуйтесь