Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розширює експериментальний проєкт з дистанційного обстеження зруйнованого житла. Раніше обстеження пошкодженого житла вимагало фізичної присутності комісій. Тобто люди з окупованих територій не мали можливості подати заявку на компенсацію. Завдяки новій системі дистанційного обстеження за допомогою аерозйомки, облік руйнувань здійснюється швидше та ефективніше, що дозволяє оперативно реагувати на потреби постраждалих громадян.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції ТОТ.
Експериментальний проєкт дозволяє використовувати аерозйомку, щоб підтвердити руйнування житла на тимчасово окупованих територіях та територіях бойових дій. Це необхідно для того, щоб внести дані про руйнування до Державного реєстру нерухомості для подальшої виплати компенсацій власникам.
Раніше власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях не мали можливості офіційно підтвердити факт руйнації. Адже процедура обстеження житла вимагала фізичної присутності Комісії. Відповідно, люди не могли подати заявку на компенсацію від держави. Проєкт від Мінреінтеграції може розв’язати цю проблему. Спочатку нову процедуру із використанням аеророзвідки випробували в Мелітополі. Тепер влада планує розширити його на інші тимчасово окуповані території. Вносити дані до Реєстру будуть Комісії, які створені при виконавчих органах місцевих рад та при обласних військових адміністраціях.
Така Постанова вже знаходиться на стадії погодження центральними органами виконавчої влади. Проєкт сприяє швидшому та ефективнішому збору даних про пошкодження, що зменшує бюрократичні бар’єри та підвищує прозорість процесу. Цей проєкт Міністерство реінтеграції ТОТ реалізовує спільно з Міністерством цифрової трансформації.
«Дуже добре, що напрацьовано рішення, яке дозволить масштабувати цей експериментальний проєкт. Адже наразі головним є зафіксувати численні руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини. Зібрана доказова база зможе бути використана у Міжнародному Реєстрі збитків для їх відшкодування», — зазначила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.
Читайте також:
Підписуйтесь