Зміни у процедурі обстеження зруйнованого житла на ТОТ: що відомо

Марія Макарович 15:40, 26 Червня 2024
Зруйноване житло на Донеччині
Зруйноване житло на Донеччині/ фото istock

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розширює експериментальний проєкт з дистанційного обстеження зруйнованого житла. Раніше обстеження пошкодженого житла вимагало фізичної присутності комісій. Тобто люди з окупованих територій не мали можливості подати заявку на компенсацію. Завдяки новій системі дистанційного обстеження за допомогою аерозйомки, облік руйнувань здійснюється швидше та ефективніше, що дозволяє оперативно реагувати на потреби постраждалих громадян.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції ТОТ.

Експериментальний проєкт дозволяє використовувати аерозйомку, щоб підтвердити руйнування житла на тимчасово окупованих територіях та територіях бойових дій. Це необхідно для того, щоб внести дані про руйнування до Державного реєстру нерухомості для подальшої виплати компенсацій власникам.

Раніше власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях не мали можливості офіційно підтвердити факт руйнації. Адже процедура обстеження житла вимагала фізичної присутності Комісії. Відповідно, люди не могли подати заявку на компенсацію від держави. Проєкт від Мінреінтеграції може розв’язати цю проблему. Спочатку нову процедуру із використанням аеророзвідки випробували в Мелітополі. Тепер влада планує розширити його на інші тимчасово окуповані території. Вносити дані до Реєстру будуть Комісії, які створені при виконавчих органах місцевих рад та при обласних військових адміністраціях.

Така Постанова вже знаходиться на стадії погодження центральними органами виконавчої влади. Проєкт сприяє швидшому та ефективнішому збору даних про пошкодження, що зменшує бюрократичні бар’єри та підвищує прозорість процесу. Цей проєкт Міністерство реінтеграції ТОТ реалізовує спільно з Міністерством цифрової трансформації.

«Дуже добре, що напрацьовано рішення, яке дозволить масштабувати цей експериментальний проєкт. Адже наразі головним є зафіксувати численні руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини. Зібрана доказова база зможе бути використана у Міжнародному Реєстрі збитків для їх відшкодування», — зазначила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 13:15, 2 Квітня 2025
Обмін досвідом між молоддю / фото ілюстративне, Pexels

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між урядами України та Литви про створення Комітету Ради обмінів молоддю.

Про це повідомляє Міністерство молоді та спорту України.

Програма обміну

Головною метою обміну є активізація співпраці між молоддю обох країн задля зміцнення дружніх відносин. До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації, що працюють з молоддю, серед яких:

  • інститути громадянського суспільства;
  • заклади освіти;
  • комунальні установи.

Один проєкт може тривати не менше п’яти та не більше десяти календарних днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту.

Участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років. Кількість учасників проєкту має становити не менше 10 та не більше 15 осіб з кожної країни, у тому числі принаймні один супроводжуючий чи керівник групи.

Заявки приймаються до 20 квітня 2025 року. Детальна інформація про умови конкурсу доступна за посиланням. Додаткові питання можна поставити, звернувшись до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за телефоном: 044 246 62 36.

Читайте також:

Підписуйтесь

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Дмитро Бойцун Дмитро Бойцун 10:45, 2 Квітня 2025
обмеження
Переказ коштів / фото ілюстративне, Pexels

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначили в НБУ, ці обмеження стимулювали роботу над комплексними рішеннями, які були спрямовані на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності. За час дії обмежень:

  • зменшилась кількість підозрілих переказів ;
  • банки приділили більшу увагу до проблеми так званих “дропів” — людей, які за гроші дозволяють використовувати свої рахунки для сумнівних операцій;
  • банки створили власні правила безпеки.

“Минулого року ми фіксували аномальний сплеск обсягу переказів між рахунками фізосіб, який наразі знизився внаслідок введення регуляторних обмежень, комунікації НБУ, що звернула увагу ринку на проблему дропів, та впровадження Меморандуму”, – зазначили фахівці НБУ.

Читайте також:

Підписуйтесь

Українська молодь може взяти участь у програмі обміну з Литвою

Міністерство молоді та спорту України розпочало прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у межах українсько-литовського молодіжного обміну. Програма обміну реалізується відповідно до Угоди між […]

13:15, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

НБУ скасовує ліміт у 150 тисяч гривень на перекази “з картки на картку”

Національний банк України вирішив не продовжувати обмеження в 150 тисяч гривень на місяць для вихідних переказів між фізичними особами в межах одного банку. Про це […]

10:45, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Україна отримала €3,5 млрд від ЄС у рамках “Ukraine Facility”: на що підуть гроші?

Україна отримала 3,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах інструменту “Ukraine Facility”. Транш складається з пільгового фінансування у розмірі 3,1 мільярда євро та грантової […]

09:30, 02.04.2025 Дмитро Бойцун

Зростання ВВП України у 2024 році: які галузі стали рушійною силою економіки

За підсумками 2024 року валовий внутрішній продукт (ВВП) України зріс на 2,9% порівняно з попереднім роком. Номінальний ВВП за рік склав 7658,7 мільярда гривень. Про це повідомляє […]

10:39, 01.04.2025 Дмитро Бойцун
Погода

Перші дні квітня: якою буде погода у Вільногірську цього тижня

Згідно з прогнозом погоди у Вільногірську, протягом тижня з 31 березня до 6 квітня, погода обіцяє бути хмарною, з частими опадами. Температура протягом тижня коливатиметься […]

09:30, 31.03.2025 Дмитро Бойцун