Значення домашніх тварин в різних культурах

Єва Буянова 11:05, 30 Листопада 2024
Значення домашніх тварин в різних культурах/ фото Freepik

Домашні тварини здавна відігравали важливу роль у житті людей, але їх значення суттєво відрізняється залежно від культурних традицій. У той час як в одних країнах тварин вважають членами родини, в інших — вони виконують суто практичні функції або ж наділяються священним статусом.

Коти 

У Стародавньому Єгипті їх шанували як священних тварин, вважаючи втіленням богині Бастет — символу захисту та родинного затишку.

 У Японії манекі-неко, фігурка кішки з піднятою лапкою, вважається оберегом, який приносить удачу і процвітання. 

У європейському Середньовіччі коти, навпаки, асоціювалися з чаклунством і нещастям, що призвело до масових переслідувань.

 Сьогодні ж у більшості культур коти символізують незалежність, мудрість та домашній комфорт.

Собака

У грецькій міфології собака — це атрибут Гермеса, посланника богів, покровителя мандрівників, провідника душ померлих.

У давньоіндійській міфології собака відігравала важливу роль як супутник богів. Сарама, собака царя богів Індри, допомагала йому у пошуках зниклих корів, а її нащадки — два пси Шарбари — охороняли царство Ями, бога смерті. Вони виступали стражами й вісниками, які супроводжували душі померлих до потойбічного світу.

У давньоіранській міфології священний пес Сенмувр, покровитель зародків і рослинності, сидить на Древі Усього Насіння. Він символізує панування над трьома стихіями — повітрям, землею та водою. Злітаючи, Сенмувр примножує життя, вирощуючи тисячу нових гілок, а при поверненні розсіює їхнє насіння, забезпечуючи відродження та родючість.

У символізмі християнства собака означає вірність, пильність, охорону, а іноді стає алегорією священика, «доброго пастиря».

Папуга

В Індії птах означав оратора, який безглуздо балакає. 

У Китаї папуга був символом любʼязної балакучої публічної жінки. У китайських народних казках папуги повідомляють чоловікам про зради їхніх дружин. 

Кролик

У китайській традиції кролик асоціюється з богинею Чан’е та вважається мешканцем Місяця, де він готує еліксир безсмертя. 

У міфах корінних народів Північної Америки кролик постає як хитрий герой-трикстер, що обманює сильніших ворогів.

У кельтській міфології він уособлює зв’язок з потойбічним світом, будучи провісником змін.

У християнській культурі кролик став символом Великодня, уособлюючи відродження та нове життя.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

Анастасія Гришкова 18:00, 2 Липня 2025
Власна справа / фото, Мінветеранів

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. Учасники мають змогу отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Хто може взяти участь у конкурсі

  • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
  • дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
  • юридичні особи (крім громадських та благодійних організацій), зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки на участь у конкурсному відборі, серед засновників яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих)

Для участі в програмі необхідно до 20 липня надіслати перелік документів через сайт Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

До пакета документів входять

  1. Проєктна заявка.
  2. Кошторис.
  3. Термін реалізації.
  4. Рішення керівних органів про участь у конкурсному відборі проєктів (якщо статутом юридичної особи передбачено, що такі рішення приймаються вищими органами управління).
  5. Гарантійний лист про відсутність фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.
  6. Гарантійний лист від особи (осіб), яка (які) має (мають) намір здійснити часткове фінансування (співфінансування).

Підписуйтесь

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

Анастасія Гришкова 17:00, 2 Липня 2025
Сплатили податків на 22 мільярди гривень / ілюстративне фото, Rexels

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів.

Про це повідомила начальниця Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Теодозія Чернецька.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на понад 5,6 мільярда гривень, або на 34,4%.

“Ми працюємо для того, щоб суб’єкти господарювання могли здійснювати свою діяльність без порушень законодавства. Податкова служба створює всі необхідні умови для своєчасної сплати податків і подання звітності. Адже наше спільне завдання — стабільне наповнення бюджетів”, — зазначила Теодозія Чернецька.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

Платники податків Дніпропетровщини поповнили держбюджет на понад 22 мільярди гривень з початку року

З початку 2025 року платники податків Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету майже 22,2 мільярда гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Про це […]

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль. Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради. Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ “У своїй […]

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальних допомог

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]

Як ветеранам отримати слуховий апарат: інструкція

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, можуть безоплатно отримати слухові апарати, навіть якщо їм не встановлено інвалідність. Україна вже закупила понад […]