28 квітня віряни відзначають Вербну неділю: у Вільногірську проведуть богослужіння

Наталія Філоненко 18:04, 26 Квітня 2024
Гілочки верби
Символ Вербної неділи – гілля верби/ Фото Вільногірськ IN.UA

Свято Вербної неділі православні християни відзначають за тиждень до Великодня. Цьогоріч воно припадає на 28 квітня. Головним атрибутом свята є гілочки верби, які освячують у церкві. Відомо, що від 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар, через що дати більшості церковних свят змінилися. Проте перехід не вплинув на Великдень та ті свята, що пов’язані з його датою святкування.

Деталі підготували журналісти Вільногірськ IN.UA

Вербна неділя 2024: що цікаво знати

Вербну неділю раніше називали Вербицею. Це було народне язичницьке свято, яке, з приходом християнства на територію сучасної України, злилося із важливою християнською подією — входом Господнім до Єрусалима.

Часто люди думають, що Хреста розіп’яли насильно, що Христос не переміг, а його перемогли. Насправді ж він пішов добровільно на свої страждання. Коли Христос заходив в Єрусалим, його вітали пальмовим віттям. У давнину пальмове віття було символом перемоги та урочистості.

отець Вадим // священник храму Святої Трійці у Вільногірську

У Вербну неділю віряни йдуть до церкви на богослужіння, освячують гілочки верби, які потім висаджують. Традиційно говорять: «Не я б’ю — верба б’є, за тиждень — Великдень», при цьому ляскаючи гіллям верби по плечу. Вважається, що легке побиття вербою повинно передати всі її властивості людині — дитина швидко виросте, як верба, і буде здоровою, а дорослий стане сильним, продуктивним та бадьорим.

Храм Святої Трійці
Храм Святої Трійці у Вільногірську/ фото facebook Vadim Dobrogorskiy

У народі існують різні інтерпретації вислову: «Верба б’є — не заб’є», які переформулювали у наші часи залежно від ситуації в країні. Наприклад, під час коронавірусу можна було почути таке: «Не я б’ю — верба б’є, за тиждень Пасха — де твоя маска». Під час війни: «Не я б’ю — Байрактар б’є», маючи на увазі ракетний комплекс. 

У Вербну неділю не можна:

  • сваритися;
  • шити;
  • займатися важкою працею;
  • влаштовувати пишні святкування через тривалість Великого посту. 

Після Вербної неділі починається страсний тиждень, розповідає священнослужитель.

Страсний тиждень — це час посиленої духовної зосередженості. На цьому тижні читають Євангеліє про «страсті» Хрестові. Також на цьому тижні згадують таємну вечерю, де Господь своїм учням заповідав святе причастя творити. Де він сповіщає про свої страждання.

отець Вадим //

Де святкувати Вербну неділю у Вільногірську

У Вільногірську 28 квітня у Храмі Святої Трійці проведуть божественну літургію. Вона почнеться о 9:00 годині. Об 11:00 священник окропить свяченою водою вербу. Долучитися до богослужіння можна за адресою Бульвар Миру 15. 

«Я бажаю всім миру в душі. Нам цього всім не вистачає, бо люди завжди метушаться, завжди за щось хвилюються. Є незгоди ззовні, але пам’ятайте слова Хрестові: «Кожного, хто кличе мене, я не вижену геть». Це означає, що Бог з нами є завжди й ми можемо до нього звертатися», —  ділиться отець Вадим.

Храм у Вільногірську
Храм у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – Facebook, Telegram, Instagram

Майстрині з Кам’янського допомагають військовим

Наталія Філоненко 19:05, 16 Травня 2024
Плетіння сіток
Плетіння сіток/ фото громадської організації «Бджола»

Представники ГО «Бджола» 15 травня завітали до майстринь міського волонтерського об’єднання «Жіноча сотня «З любов’ю». Щоб передати чергову партію тканини для плетіння маскувальних сіток.

Про це йдеться на сторінці ГО «Бджола».

Майстрині волонтерського об’єднання «Жіноча сотня «З любов’ю», що у Кам’янському традиційно плетуть маскувальні сітки (спанбонди). 

Наразі вони виконують чергове замовлення від активістів ГО «Бджола».

«Від початку російської агресії «Бджола» та «Жіноча сотня «З любов’ю» активно співпрацюють, адже головна мета – забезпечити наших військових усім необхідним на фронті», – зазначають представники «Бджоли».

Читайте також:

Підписуйтесь

З кранів у Вільногірську тече мутна вода, проте відповідає технічним показникам 

Олександра Зоз 18:00, 16 Травня 2024
Якість води у Вільногірську
Якість води у Вільногірську/ фото Вільногірськ IN.UA

Вода, яку подають у квартири Вільногірська, відповідає всім нормам для її технічного використання, крім мутності.

Про це Вільногірськ IN.UA розповів міський голова Вільногірська Володимир Василенко.

Якість води у Вільногірську

«Вода з крана тече мутна. Для їжі не використовуємо, постійно натираємо в бюветах. Там смачна і добра вода», — розповіла Вільногірськ IN.UA місцева жителька Марина.

Жителі Вільногірська відмічають погану якість води.

«На тиждень я використовую до 50 літрів води, яку постійно замовляю з доставкою. Також син набирає з бювету, що поряд з четвертим ліцеєм. На жаль, там постійно немає води. Не розумію, по якому графіку працює той бювет. Тож, як пощастить. З крана вода жовтуватого кольору, іноді навіть не зовсім приємний запах від неї», — розповіла Вільногірськ IN.UA жителька Вільногірська Світлана. 

«Схема очищення цієї води створювалася у 1960 роки при будівництві комбінату. Тоді вона будувалася враховуючи стан річки Дніпро. А після того річка вже змінила свій склад і значно погіршилася вода. Ймовірно, схема очищення води, яка є у цеху водопостачання, не в змозі доочистити воду до ідеальних показників.», — каже мер.

Запровадити нові схеми очищення води можливо, але це суттєво вплине на тариф для населення. Охочі, можуть встановити додаткову фільтрацію у своїй квартирі або будинку. 

А щоб містяни могли набирати питну воду, у Вільногірську побудували бювети.

«Коли я починав свою діяльність, жодного бювету у місті не було. Я розумів тоді, що вода — стратегічний продукт для міста. На сьогодні це дуже важлива складова для життя міста. Чотири бювети ми побудували. Населення користується водою і, я думаю, задоволені, що можна користуватися цією водою і це безоплатно», — розповідає Володимир Василенко.

Читайте також:

Підписуйтесь

Плетіння маскувальних сіток

Майстрині з Кам’янського допомагають військовим

Представники ГО «Бджола» 15 травня завітали до майстринь міського волонтерського об’єднання «Жіноча сотня «З любов’ю». Щоб передати чергову партію тканини для плетіння маскувальних сіток. Про […]

З кранів у Вільногірську тече мутна вода, проте відповідає технічним показникам 

Вода, яку подають у квартири Вільногірська, відповідає всім нормам для її технічного використання, крім мутності. Про це Вільногірськ IN.UA розповів міський голова Вільногірська Володимир Василенко. […]

Укрзалізниця економить

Укрзалізниця економить споживання електроенергії разом з усіма користувачами

В Україні запровадили графіки погодинних відключень електроенергії.  До економії долучилася й Укрзалізниця — на великих вокзалах у пікові години вимикають освітлення. Про це повідомляє Укрзалізниця. […]

Кондиціонер

Вільногірська ЦМЛ проводить тендер на купівлю кондиціонерів

14 травня ЦМЛ оприлюднила тендер на придбання кондиціонерів для лікарні. Їх вартість складатиме 229 тисяч 900 гривень.  Більше — у матеріалі Вільногірськ IN.UA Кондиціонери для […]

Обмеження електроенергії

Наступна зима буде проходити в режимі обмежень електроенергії — член ради Укренерго

Радник прем’єр-міністра України, член Наглядової ради «Укренерго» Юрій Бойко прогнозує важкий зимовий період 2024-2025 року. Вводитимуть обмеження електроенергії. Про це він зазначив на брифінгу у […]