7 лютого в Україні відзначають день масажиста. Ця професія потребує витривалості та знань з різних напрямків медицини. Адже масаж допомагає запобігти та навіть вилікувати деякі хвороби без медикаментів. У Вільногірську понад 25 років працюють масажистки Альона Кропінова та Оксана Шматко. Жінки виконують класичний масаж в первинній медико-санітарній службі міста.
Порадами щодо масажу Альона та Оксана поділилися з журналістами Вільногірськ IN.UA.
Класичний та профілактичний масаж
Жінки виконують масаж класичний лікувально-оздоровчий та профілактичний. Впливають на організм із застосуванням розтирань, погладжувань, вібрацій, натискань на шкірні покриви, які надають профілактичний і оздоровчий ефект.
«Для людей в яких сидяча робота або ж не активний спосіб життя рекомендую розвантажуватися через виконання фізичних вправ. Обов’язково, щодня дихати повітрям. Насичувати свій організм киснем. За своїм тілом треба слідкувати», — каже масажистка Альона Кропінова.
Масаж рекомендують робити два рази на рік. А також регулярно відвідувати сімейного лікаря або вузького спеціаліста, щоб контролювати зміни та потреби в організмі та тілі. Сімейний лікар може надати рекомендації щодо масажу: зазначить зону, яка потребує відновлення або лікування, а також напише направлення.
«Інколи людина сама відчуває потребу в масажі. В цьому випадку вона звертається до сімейного лікаря за необхідності той дає направлення на масаж певної зони», — розповідає Оксана Шматко.
Зазвичай курс лікувального масажу складається з 10 днів. Починати робити профілактичний масаж рекомендують з першого місяця життя та до 70 років. А от людям, яким за 70 масаж варто робити тільки з певних показань хвороби та під наглядом лікаря.
Вплив на організм людини
Масаж може вилікувати організм людини. Він покращує кровообіг, лімфатичну та нервову систему, кажуть масажистки.
Альона Кропінова спеціалізується на класичному масажі. А от Оксана Шматко працює у напрямку лікувального масажу вже 27 років, з яких 16 працювала у центральній міській лікарні.
Масажистки розповідають, за допомогою до них звертаються вільногірці різної вікової категорії, а також люди з особливими проблемами в організмі, які потребують фізичного впливу.
«Ми забезпечені спеціалізованим обладнанням. Це зручні столи, на яких комфортно працювати. Вони дають можливість людям повністю отримати всю користь від лікувального масажу», — розповідають масажистки.
Читайте також:
- Гінекологічне відділення у Вільногірську: діагностика новим обладнанням
- Вільногірська ЦМЛ не сплатила заборгованість по заробітній платі: що відомо
Вільногірськ живе тут – підписуйтесь на наш Facebook та Telegram