Лікувально-оздоровчий та профілактичний масажі: коли треба звертатися до спеціаліста

Наталія Філоненко 10:27, 8 Лютого 2024
Стіл для масажу
Стіл для масажу у кабінеті медико-санітарної служби/ фото Вільногірськ IN.UA

7 лютого в Україні відзначають день масажиста. Ця професія потребує витривалості та знань з різних напрямків медицини. Адже масаж допомагає запобігти та навіть вилікувати деякі хвороби без медикаментів. У Вільногірську понад 25 років працюють масажистки Альона Кропінова та Оксана Шматко. Жінки виконують класичний масаж в первинній медико-санітарній службі міста.

Порадами щодо масажу Альона та Оксана поділилися з журналістами Вільногірськ IN.UA.

Класичний та профілактичний масаж

Жінки виконують масаж класичний лікувально-оздоровчий та профілактичний. Впливають на організм із застосуванням розтирань, погладжувань, вібрацій, натискань на шкірні покриви, які надають профілактичний і оздоровчий ефект.

«Для людей в яких сидяча робота або ж не активний спосіб життя рекомендую розвантажуватися через виконання фізичних вправ. Обов’язково, щодня дихати повітрям. Насичувати свій організм киснем. За своїм тілом треба слідкувати», — каже масажистка Альона Кропінова.

Масаж рекомендують робити два рази на рік. А також регулярно відвідувати сімейного лікаря або вузького спеціаліста, щоб контролювати зміни та потреби в організмі та тілі. Сімейний лікар може надати рекомендації щодо масажу: зазначить зону, яка потребує відновлення або лікування, а також напише направлення.

«Інколи людина сама відчуває потребу в масажі. В цьому випадку вона звертається до сімейного лікаря за необхідності той дає направлення на масаж певної зони», — розповідає Оксана Шматко.

Зазвичай курс лікувального масажу складається з 10 днів. Починати робити профілактичний масаж рекомендують з першого місяця життя та до 70 років. А от людям, яким за 70 масаж варто робити тільки з певних показань хвороби та під наглядом лікаря.

Вплив на організм людини

Масаж може вилікувати організм людини. Він покращує кровообіг, лімфатичну та нервову систему, кажуть масажистки.

Альона Кропінова спеціалізується на класичному масажі. А от Оксана Шматко працює у напрямку лікувального масажу вже 27 років, з яких 16 працювала у центральній міській лікарні. 

Масажистки з Вільногірська
Масажистки Альона та Оксана/ фото Вільногірськ IN.UA

Масажистки розповідають, за допомогою до них звертаються вільногірці різної вікової категорії, а також люди з особливими проблемами в організмі, які потребують фізичного впливу.

«Ми забезпечені спеціалізованим обладнанням. Це зручні столи, на яких комфортно працювати. Вони дають можливість людям повністю отримати всю користь від лікувального масажу», — розповідають масажистки.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут –  підписуйтесь на наш Facebook та Telegram

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Анастасія Гришкова 15:10, 3 Липня 2025
як отримати свідоцтво про смерть / ілюстративне фото, Rexels

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого суду України, незалежно від місця проживання.

Про це повідомила завідувачка сектору “Вільногірське бюро правничої допомоги” Наталія Чернявська.

Як подати заяву

Це можна зробити й онлайн — через систему “Електронний суд”.

До заяви варто додати докази: свідчення очевидців, медичні довідки, фото чи відео з місця поховання.

Справи про смерть на окупованих територіях розглядаються у пріоритетному порядку. Судовий збір у таких випадках не сплачується. Після рішення суду необхідно звернутися до відділу ДРАЦС (РАЦС). Там на підставі рішення суду зареєструють смерть і видадуть свідоцтво.

Наталія Чернявська наголошує: отримати свідоцтво про смерть без звернення до суду неможливо, якщо людина померла на окупованій території.

У разі потреби — можна звернутися за безоплатною правовою допомогою.

  1. Якщо смерть сталася у зоні бойових дій — може знадобитися допомога поліції.
  2. Якщо людина померла за кордоном — слід звернутися до консульства.
  3. Якщо потрібна лише інформація про смерть, а не документ — можна отримати витяг про смерть.

Читайте також:

Підписуйтесь

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Анастасія Гришкова 11:57, 3 Липня 2025
фінансова допомога / ілюстративне фото, Rexels

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Хто може отримати допомогу

Родини загиблих та постраждалих від злочинів ворога — цивільні працівники, енергетики, комунальники, працівники органів місцевого самоврядування, лікарі та усі, хто виконував свою роботу під обстрілами, ризикуючи життям.

Ті, хто отримав поранення, каліцтво чи захворювання внаслідок бойових дій, обстрілів, а також родини загиблих, мають право на одноразову грошову допомогу.

Розмір виплат

  • 1 мільйон гривень — у разі загибелі людини;
  • 800 тисяч гривень — для тих, хто отримав інвалідність I групи;
  • 500 тисяч гривень— для тих, хто отримав інвалідність II групи;
  • 200 тисяч гривень— для тих, хто отримав інвалідність III групи.

Подати заяву можна через ПФУ — особисто або онлайн.

Читайте також:

Підписуйтесь

Як отримати свідоцтво про смерть людини, яка померла на окупованій території

Щоб отримати свідоцтво про смерть людини на тимчасово окупованій території потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Подати її можна до будь-якого […]

Постраждалі від рф можуть отримати фінансову допомогу: перелік категорій

Українці які постраждали внаслідок збройної агресії можуть отримати фінансову допомогу від держави. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Хто може отримати допомогу Родини загиблих […]

В Україні ветерани можуть отримати до 1,6 мільйона гривень на власну справу

В Україні ветерани та ветаранки, а також родини загиблих захисників можуть отримати фінансування на власну справу. Це стало доступним за програмою “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”. […]

У Вільногірській ЦМЛ відтепер приймає лікар-ендокринолог

У Вільногірській центральній міській лікарні тепер працює лікарка-ендокринолог — Лариса Коваль. Про це йдеться у сюжеті Вільногірської міської ради. Лікар-ендокринолог приймає в ЦМЛ “У своїй […]

З 1 липня Пенсійний фонд буде відповідальний за оформлення і контроль виплат соціальної допомоги

З 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України почне адмініструвати соціальні виплати. Для отримувачів нічого не зміниться — всі, хто мав право на допомогу, й […]