Друга зала історико-краєзнавчого музею, що діє у ліцеї №5, присвячена Вільногірську. Там можна дізнатися про історію міста, підприємства, деякі установи та навчальні заклади.
Про те, що можна побачити в музеї на ці теми, у матеріалі Вільногірськ IN.UA
Вільногірськ: історія заснування
Наука стверджує, що на території сучасного Вільногірська колись було морське дно. Море, поступово відступивши, залишило скарби – родовища титану. Саме заради видобутку титану заснували місто у 1956 році. До цього титан видобували лише в Австралії та Америці.
На одному зі стендів дані про першого жителя Вільногірська. Тоді місто тільки будувалося і не мало назви. Там народився Сергій Поляренко, у свідоцтві якого в графі «місце народження» замість назви міста написали «Будівельне управління №9».
На стендах у музеї можна побачити дані про першу реєстрацію шлюбу, новонароджених, перший дитячий майданчик, міські газети, першу аптеку та лікарню.
Перші підприємства Вільногірська
Містоутворювальним підприємством став Вільногірський гірничо-металургійний комбінат. Будувався комбінат — зростало місто. Люди їхали у Вільногірськ працювати та залишалися тут жити.
Друге велике підприємство у місті — «Вільногірське скло», яке раніше мало назву «Завод електровакуумного скла».
За радянських часів на заводі виготовляли компоненти для кольорових телевізорів: екрани, тіньові маски, тубуси. Наразі підприємств виготовляє склотару для різних напоїв.
Як зароджувалась освіта у Вільногірську
Про першу освіту у Вільногірську можна дізнатися у відповідному розділі музею.
На вертикальних стендах написані історії заснування шкіл, технікуму, ліцеїв, дитсадків, бібліотек, музичної школи та «Будинку піонерів».
Поруч представлений розділ «Рідна природа», де можна побачити екологічні карти міста, району та області, а також альбоми та факти про лікарські рослини, які ростуть у Вільногірську.
Читайте також:
- У вільногірському ліцеї № 5 діє єдиний у місті історико-краєзнавчий музей: що відомо
- Екскурс в історію: що можна побачити у вільногірському історико-краєзнавчому музеї
- Історія війни: згадки Другої світової та російсько-української війни
Вільногірськ живе тут – підписуйтесь на наш Facebook та Telegram