Вдруге став на захист країни: вільногірський лікар добровільно пішов до лав ЗСУ

Олександра Зоз 08:00, 5 Березня 2024
Подружжя
Подружжя Трофіменків/ фото архів Марина Трофіменко

Марина Трофіменко вдруге чекає чоловіка з війни. Перший раз Олег брав участь в АТО, а з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, добровільно пішов на фронт.

Про військовий шлях свого чоловіка жінка розповіла журналістам Вільногірськ IN.UA.

Вільногірський лікар несе службу у ЗСУ

Подружжя Трофіменків разом вже понад 30 років. Марина – лікарка-невропатолог, Олег – завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Вільногірської центральної лікарні. Навесні 2014 року лікар став військовим в АТО на сході України.

«Першого квітня в нашу лікарню прийшло дві повістки, одна була на ім’я мого чоловіка. Пам’ятаю, колектив лікарні шуткував з цього приводу, що це жарт на день сміху. А третього квітня Олег вже був у складі 93 бригади», — розповідає Марина Трофіменко.

Олег був у Пісках та брав участь у боях за Донецький аеропорт. Жінка каже: саме тоді вперше злякалася за життя свого чоловіка.

«Це був вересень 2014. Пізно ввечері я отримала від нього повідомлення: «Якщо ми не отримаємо допомогу, ми звідси не вийдемо живими». У хлопців закінчились боєприпаси і їм не було чим оборонятись. За ту ніч я згадала всі молитви, які тільки знала», — згадує Марина.

На ранок, об’єднавшись з дружинами інших військових, жінка поїхала у військову частину просити врятувати бійців.

«Я назавжди запам’ятала танкіста з позивним «Адам», він єдиний захотів допомогти моєму чоловікові та його побратимам у пеклі Донецького аеропорту», — каже Марина.

У 2015 році Олег Трофіменко демобілізувався. Тоді у Вільногірську чоловік заснував спілку ветеранів АТО, члени якої займались патріотичним вихованням молоді, юридичною підтримкою військовослужбовців та волонтерською діяльністю. 

У лютому 2022 року Олег добровольцем пішов на фронт. Одразу долучився до 60 бригади, у складі якої були вільногірські ветерани. Військові захищали Херсонщину, Донеччину та Харківщину. Марина розповідає, її чоловік став військовим лікарем. Так під Херсоном Олег провів хірургічну операцію під світлом окопних свічок. Чоловіку вдалося врятувати життя важкопораненого військового. 

«Мій чоловік не чекав повістки, він зібрав необхідні речі та вдруге став на захист країни. На той час офіцерської посади у бригаді не було, тому він виконував обов’язки сержанта. Для нього це не принципово», — каже Марина. 

Лікар в ЗСУ
Олег Трофіменко несе службу у ЗСУ/ фото архів Марина Трофіменко

Бути дружиною військового нелегко

За час повномасштабного вторгнення рф в Україну подружжя бачилось лише 6 разів. Марина розповідає, від поганих думок рятується роботою та волонтерством. 

«Коли ти себе завантажуєш роботою, то час летить швидше, а в голову не лізуть зайві думки. Мені так легше чекати коханого з війни. Літом, поки інші відпочивають на пляжах місцевих ставків, я ходжу по полях, що поряд з ними, та збираю чебрець».

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 7 Листопада 2024

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові завдання в зоні активних військових дій.

Про це повідомляє юридичний Гончаренко центр.

Грошове забезпечення українських військовослужбовців складається з двох основних частин. Перша – це базовий оклад, який визначається посадою, військовим званням та стажем служби. Друге – це різноманітні додаткові виплати у вигляді надбавок та премій.

Загальний розмір щомісячного доходу військового залежить від багатьох факторів, зокрема від виду збройних сил (ЗСУ, Нацгвардія, СБУ тощо), специфіки служби та кваліфікації.

У новому законі про мобілізацію запровадили нові додаткові виплати:

  • 30 тисяч гривень отримують ті, хто виконує бойові завдання у зв’язку з військовою агресією Росії;
  • 50 тисяч гривень отримують військові, які виконують бойові завдання у складі органів військового управління, штабів і командування;
  • 100 тисяч гривень отримують військові, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, каліцтва.

Крім того, військовим не будуть нараховувати штрафи і пеню за борги перед банками, а також відсотки за користування кредитом, крім кредитів на нерухомість чи автомобіль.

Виплати на оздоровлення

Додатково призначена грошова допомога для оздоровлення військовослужбовця:

  • У разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості;
  • бо у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки);
  • бо без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) – на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги.

Порахувати свої виплати військовослужбовці можуть в онлайн-калькуляторі, створеному Міністерством оборони України. Він містить інформацію про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця та інших соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей.

Читайте також:

Підписуйтесь

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 16:59, 28 Жовтня 2024
німецька розвідка

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього плану.

Про це повідомляє німецьке видання BILD.

Згідно з даними, які, як заявляється, отримала німецька розвідка, росіяни у період 2024-2026 років збираються діяти в наступному порядку:

  • До кінця 2024 року загарбники хочуть встановити повний контроль над Донецькою та Луганською областями в межах їхніх адміністративних кордонів, в Харківській області – просунутись до річки Оскол;
  • Плани на 2025 рік невідомі;
  • До кінця 2026 року кремль хоче за будь-яку ціну захопити частину Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей (включно з обласними центрами);
  • На Херсонському напрямку планують обмежитись утриманням оборони вздовж Дніпра без атак на Херсон та Миколаїв чи просування у бік Одеси.
Карта з ймовірними планами росії до 2026 року / фото BILD

Читайте також:

Підписуйтесь

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові […]

15:30, 07.11.2024 Бойцун Дмитро

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього […]

16:59, 28.10.2024 Бойцун Дмитро

Прем’єра документального фільму «Перемоги 118», присвячений трагедії у Дніпрі 

Фільм присвячений трагічним подіям, що сталися у Дніпрі 14 січня 2023 року. Того дня російська ракета влучила у багатоповерховий будинок на Набережній Перемоги, 118. Про […]

16:30, 23.10.2024 Бойцун Дмитро

Війна триватиме до кінця 2025 року: заява МВФ

МВФ заявляє, що наступний рік, за очікуваннями, принесе ще більше тиску на державний бюджет, підвищуючи потребу в міжнародній допомозі. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної […]

12:30, 21.10.2024 Бойцун Дмитро

Зеленський презентував план перемоги України у Раді

Зі слів президента України Володимира Зеленського, Росія має назавжди втратити контроль над Україною. На представлення плану прийшло все військово-політичне керівництво України. Про це повідомляє народний […]

14:02, 16.10.2024 Бойцун Дмитро