«Вільногірськ зустрів нас теплом»: переселенка з Кремінної працює на благо міста

Наталія Філоненко 14:29, 5 Березня 2024
Переселенка
Переселенка з Кремінної живе у Вільногірську/ фото архів Вікторія Русецька

На початку повномасштабного вторгнення рф в Україну жителька Кремінної разом з донькою переїхала до Львова. Через складнощі проживання довелося їхати у Вільногірськ, проте саме тут відчула себе немов вдома. У місті Вікторія Русецька приєдналася до розвитку громади, хоче стати членкинею у Раді ВПО, знайшла хобі та допомагає переселенцям.

Про шлях евакуації журналістам Вільногірськ IN.UA розповіла Вікторія Русецька.

Історія переселенки з Луганщини, яка живе у Вільногірську

У квітні 2022 року Вікторія Русецька разом із донькою виїхала з Кремінної, що на Луганщині. Тоді російські окупанти намагалися прорвати оборону міста, обстрілювали околиці. Жінці з дитиною вдалося виїхати останнім евакуаційним автобусом до Дніпра. Їх прихистили волонтери у будівлі, де раніше розташовувалося чеське посольство.

«Три ночі ми з 14 річною донькою провели в приміщенні колишнього чеського посольства. Боялися спати. Житла у місті нам так і не знайшли», — згадує Вікторія.

Тоді родина вирішила їхати до Львова. Квартиру Вікторії допоміг орендувати колишній чоловік, проте виявилося, що натрапив на шахрайку. Жінка, яка здавала в оренду житло, видавала себе за господарку квартири, проте нею не була. 

Через несумлінних людей Вікторія з донькою вирішила їхати у Вільногірськ. Сюди на початку війни переїхали її батьки. 

«Ми Львівським потягом вирушили до Вільногірська. Було складно переїжджати з одного краю в інший, проте вибір був один – рухатись і знайти місце, де відчуваєш себе в безпеці», — розповідає жінка.

Зараз родина Вікторії проживає у гуртожитку. Його комендантка Тетяна Бігун об’єднала всіх переселенців. Залучає їх до занять в україномовному клубі, перегляду фільмів, проводить ігри для психологічного розвантаження, каже жінка.

«З переїздом у Вільногірськ ми відчули, що наче повернулися додому. Мешканці міста зустріли нас тепло. Найпозитивніші емоції я відчуваю від нових знайомих, яких я отримала як подарунок у місті в якому живу».

Наразі Вікторія Русецька працює віддалено у коледжі Луганської державної академії культури та мистецтв. Жінка планує долучитися до Вільногірської Ради ВПО, бо прагне допомагати переселенцям. З вересня Вікторія відвідує танцювальний гурток, вчить українську мову. А також стала членкинею громадської організації «Моя друга домівка», яка допомагає вивчати рідну мову та інтегруватися переселенцям у громаді. 

«Моя місія — розвиватися та залучати грантові кошти у громаду. Хочеться організувати більш активне дозвілля для підлітків»,  — ділиться Русецька.

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

В Україні запрацював закон про обіг зброї для цивільних: як її задекларувати

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:45, 25 Листопада 2024
українці зможуть задекларувати зброю
фото ілюстративне / Pexels

Сьогодні набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Тепер українці зможуть привласнити, задекларувати та зберігати знайдену зброю для самозахисту.

Про це повідомляє очільник Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Що робити якщо ви знайшли вогнепальну зброю?

По-перше, слід одразу повідомити у поліцію про знахідку чи наявну зброю за номером 102. Упродовж 24 годин прибути до найближчого підрозділу поліції за місцем вашого перебування для декларування зброї або боєприпасів.

Також ви маєте визначитись чи задекларувати зброю і залишити собі, чи добровільно здати її до підрозділу. Також слід пам’ятати, що перевезення вогнепальної зброї та боєприпасів для здачі або декларування відбувається в незарядженому стані та приховано від інших осіб.

Якщо ви вирішили залишити зброю собі, вам знадобиться:

  • Письмова заява;
  • Паспорт або ID-карта;
  • Фото 3,5 х 4,5 сантиметра;
  • Витяг про місце проживання/реєстрації;
  • Ідентифікаційний номер.
фото Національна поліція

Після процесу декларації українці зможуть зберігати та використовувати для захисту таку зброю та боєприпаси. Проте слід зазначити, що цей закон працює лише на час дії воєнного стану.

Читайте також:

Підписуйтесь

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 15:30, 7 Листопада 2024

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові завдання в зоні активних військових дій.

Про це повідомляє юридичний Гончаренко центр.

Грошове забезпечення українських військовослужбовців складається з двох основних частин. Перша – це базовий оклад, який визначається посадою, військовим званням та стажем служби. Друге – це різноманітні додаткові виплати у вигляді надбавок та премій.

Загальний розмір щомісячного доходу військового залежить від багатьох факторів, зокрема від виду збройних сил (ЗСУ, Нацгвардія, СБУ тощо), специфіки служби та кваліфікації.

У новому законі про мобілізацію запровадили нові додаткові виплати:

  • 30 тисяч гривень отримують ті, хто виконує бойові завдання у зв’язку з військовою агресією Росії;
  • 50 тисяч гривень отримують військові, які виконують бойові завдання у складі органів військового управління, штабів і командування;
  • 100 тисяч гривень отримують військові, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, каліцтва.

Крім того, військовим не будуть нараховувати штрафи і пеню за борги перед банками, а також відсотки за користування кредитом, крім кредитів на нерухомість чи автомобіль.

Виплати на оздоровлення

Додатково призначена грошова допомога для оздоровлення військовослужбовця:

  • У разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості;
  • бо у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки);
  • бо без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) – на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги.

Порахувати свої виплати військовослужбовці можуть в онлайн-калькуляторі, створеному Міністерством оборони України. Він містить інформацію про порядок нарахування та виплати грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті) військовослужбовця та інших соціальних гарантій військовослужбовцям та членам їх сімей.

Читайте також:

Підписуйтесь

В Україні запрацював закон про обіг зброї для цивільних: як її задекларувати

Сьогодні набув чинності Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Тепер українці зможуть привласнити, задекларувати та зберігати знайдену зброю для самозахисту. Про […]

15:45, 25.11.2024 Бойцун Дмитро

Для захисників з Вільногірська: які виплати можуть отримувати військові

Оновлений закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни у фінансовому забезпеченні військовослужбовців. Зокрема, введено додаткові виплати у розмірі 70 тисяч гривень для військових, які виконують бойові […]

15:30, 07.11.2024 Бойцун Дмитро

Дніпро, Харків та Запоріжжя: росія планує захопити до кінця 2026 року

Джерелом інформації стала німецька розвідка, проте видання BILD не повідомляє, звідки розвідка взяла цей план. Також видання не бере на себе відповідальність за правдивість цього […]

16:59, 28.10.2024 Бойцун Дмитро

Прем’єра документального фільму «Перемоги 118», присвячений трагедії у Дніпрі 

Фільм присвячений трагічним подіям, що сталися у Дніпрі 14 січня 2023 року. Того дня російська ракета влучила у багатоповерховий будинок на Набережній Перемоги, 118. Про […]

16:30, 23.10.2024 Бойцун Дмитро

Війна триватиме до кінця 2025 року: заява МВФ

МВФ заявляє, що наступний рік, за очікуваннями, принесе ще більше тиску на державний бюджет, підвищуючи потребу в міжнародній допомозі. Про це повідомляє голова Дніпропетровської обласної […]

12:30, 21.10.2024 Бойцун Дмитро