На власні очі бачила приліт російської ракети: жителька Краматорська евакуювалася у Вільногірськ

Наталія Філоненко 18:07, 6 Березня 2024
Катерина
Катерина з доньками/ фото архів Катерина Бондаренко

8 квітня 2022 року росіяни обстріляли залізничний вокзал у Краматорську Донецької області, на якому тисячі людей чекали на евакуацію. Серед них була й Катерина Бондаренко, яка планувала з чоловіком та двома доньками виїхати до більш безпечного регіону України. Родина не травмувалася і врешті виїхала у Вільногірськ. Наразі у місті жінка народила третю дитину та продовжує займатися улюбленою справою — випічкою тортів. Долучається й до волонтерської діяльності, допомагає плести сітки.

Чому родина обрала Вільногірськ та як пережили російський обстріл, який бачили на власні очі, Вільногірськ IN.UA розповіла Катерина Бондаренко.

Евакуація у Вільногірськ

Ранок 8 квітня 2022 року. Катерина з чоловіком Ярославом та доньками Єлизаветою та Софією приїхали на Краматорський вокзал, щоб дізнатися про рух евакуаційного потягу. Катерина була при надії, саме тому родина вирішила виїхати до більш безпечного регіону.

Катерина розповідає, на вокзалі зустріла подругу дитинства, з якою зупинилася поговорити. За мить жінка відчула ударну хвилю від влучання російської ракети. 

«Це був перший масований ракетний удар, який забрав життя багатьох людей. Був крик, хаос, нерозуміння, що відбулося. Все людям падало на голову, зі страшною силою сікло все на своєму шляху. Коли я підняла очі, побачила поруч чоловіка, який не рухався, він був в крові, електричні дроти були обірвані. На пероні люди були поранені або, на жаль, не вижили. Це була трагедія всіх людей, які приїхали в обласне місто з надією переїхати у безпечніше місто країни», — згадує Катерина Бондаренко.

Наступного дня жінка вирішила терміново їхати з доньками до Вільногірська. У місті на той момент жили її знайомі, які прихистили у себе. 

«Знайомі порадили звернутися до волонтерського центру, щоб отримати допомогу. Директорка Олена Найда допомогла влаштуватися. Місто прийняло нас добре, відчувається турбота та єдність людей, які тут проживають», — розповідає Катерина.

У Вільногірську Катерина Бондаренко народила третю доньку Діану. 

«При обстеженнях у доньки виявили хворобу серця. Лікарі говорять, що ця вада можлива через пережитий стрес. Бо генетично у нас ніхто не хворів на цей недуг. Я взагалі дивуюсь, що змогла виносити цю дитину після подій у Краматорську», — каже жінка.

Наразі Катерина відновила заняття улюбленою справою. Жінка випікає торти на замовлення. А також ходить до волонтерського центру, де плете сітки для військовослужбовців.

«Я вдячна всім добрим людям. Бажаю кожній жінці не опускати руки. Щоб не було важко, я посміхаюсь. Показую приклад для своїх донечок бути завжди сильною».

Читайте також:

Вільногірськ живе тут – FacebookTelegramInstagram

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 18:30, 16 Вересня 2024
Державний грант на навчання
фото ілюстративне / Pexels

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати?

Про це повідомляє Міністерство освіти й науки України.

Такий проєкт — це можливість для абітурієнтів, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч гривень на рік для покриття частини вартості навчання. 

Зазначимо, умови для вступу на бюджет не змінилися. Держава повністю оплачує навчання.

Для отримання гранту абітурієнт повинен: 

  • Вступати на бакалавра (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • Вступати на денну або дуальну форму навчання на контракт;
  • Мати результати НМТ з будь-яких двох предметів: з оцінками не менше ніж 150 балів (грант першого рівня у розмірі 15 тисяч гривень) або не менше ніж 170 балів (грант другого рівня у розмірі 25 тисяч гривень).

Студенти першого року навчання можуть подати до МОН заяву встановленої форми про надання державного гранту через мобільний застосунок Дія з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року.

Що потрібно для отримання грантів? Детальна інструкція:

  • Щоб подати заявку на отримання державного гранту, вступники мають визначитися з пріоритетним закладом освіти та вибрати відповідну освітню програму через свій електронний кабінет вступника. 
  • Якщо вступник/-ця відповідає умовам для отримання гранту, тоді отримає відповідне повідомлення у своєму електронному кабінеті. 
  • Після успішного зарахування на бажану програму, студент/-ка має подати заяву на грант через свій електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації (ЄДЕБО) в період з 15 вересня до 31 жовтня 2024 року. 
  • Обробивши заяву, студента/-ку поінформують про призначення гранту на перший рік навчання із зазначенням відповідної суми. Зазначимо, що грант надається на весь термін навчання, проте виплати проводитимуть двічі на рік.
  • Після схвалення вашої грантової заявки потрібно буде через мобільний застосунок «Дія» пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію; обрати в мобільному застосунку “Дія” послугу з отримання гранту. Далі необхідно відкрити в одному з банків України рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування гранту.
  • Якщо вступник/-ця є неповнолітнім/-ньою, то запит на отримання державного гранту подає один із батьків або законних представників. Кошти, отримані у формі гранту, можуть бути використані лише для оплати навчання в ЗВО, з яким підписано відповідний контракт.

«Нова система фінансування – це про принцип «гроші ходять за студентом». Так абітурієнти отримають більше свободи у виборі майбутньої професії, адже орієнтуватимуться на власні бажання, а не наявність бюджетних місць в університеті. З іншого боку, такий підхід стимулюватиме конкуренцію за вступників між ЗВО. У довгостроковій перспективі це сприятиме покращенню якості освіти, професійному розвитку викладачів, розвитку науки та інновацій. Це революційний крок для української системи вищої освіти», – зазначив Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації.

Крім того, розмір гранту може бути вищий, в залежності від обраної спеціальності та галузі знань. Коефіцієнти для яких надали в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Поки проєкт є тестовим. Його робота дасть можливість запроваджувати державні гранти вже на законодавчому рівні. 

Читайте також:

Підписуйтесь

Горять ліси та бази відпочинку: пожежа у Єлизаветівці, що у Петриківській громаді

Дмитро Бойцун Бойцун Дмитро 17:30, 16 Вересня 2024
Триває гасіння пожежі
лісова пожежа / фото ДСНС Дніпропетровщини

Площа пожежі охопила 15,1 гектара лісових масивів. Від вогню також постраждали бази відпочинку неподалік Блакитних озер. На місці працюють рятувальники.

Про це повідомляє головне управління ДСНС у Дніпропетровській області.

На місці продовжують працювати понад 50 рятувальників та залучено 10 одиниць спецтехніки ДСНС. Також на місці й пожежні машини відомчої пожежної охорони філії «Східний Лісовий офіс», де 20 фахівців Курилівського лісництва ліквідовують вогонь. До допомоги долучилася й Національна гвардія України. 

Як повідомили нам у філії “Східного лісового офісу ДП “Ліси України”, причина пожежі – підпал сухої трави на подвір’ї. 

ГУ Національної поліції повідомило, що дорога поблизу села Єлизаветівка перекрита з обох сторін, поки триває гасіння пожежі. Поліціянти забезпечують регулювання дорожнього руху для об’їзду небезпечної ділянки дороги.

До того ж на місці працюють групи швидкого реагування патрульної поліції Петриківського району, працівники відділення поліції № 10 Дніпровського районного управління поліції та поліцейські офіцери громади Дніпропетровщини.

Роботу вогнеборцям ускладнюють сильні пориви вітру, проте, станом на 17:15 вогонь вдалося локалізувати.

Читайте також:

Підписуйтесь

Гранти від держави: від 15 тисяч отримають студенти на навчання

Цьогоріч абітурієнти, які здобуватимуть вищу освіту на контрактній основі, можуть отримати державний грант, що частково покриває вартість навчання. Що це? Та хто може отримати? Про […]

18:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро
Триває гасіння пожежі

Горять ліси та бази відпочинку: пожежа у Єлизаветівці, що у Петриківській громаді

Площа пожежі охопила 15,1 гектара лісових масивів. Від вогню також постраждали бази відпочинку неподалік Блакитних озер. На місці працюють рятувальники. Про це повідомляє головне управління […]

17:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро

Італія допомагатиме відновлювати українську енергетику

На зустрічі з міністром енергетики Германом Галущенко представник міністра закордонних справ Італії Давіде Ла Чечіліа запевнив, що країна буде посилювати підтримку України для відновлення об’єктів […]

15:30, 16.09.2024 Бойцун Дмитро
Тренінг з навичок першої медичної допомоги 

Вивчення алгоритму M.A.R.C.H: вільногірці опановували навички першої медичної допомоги 

На вихідних пройшов тренінг, де жителі міста вчилися надавати першу допомогу у надзвичайних ситуаціях. Практикум показав лікар сімейної медицини Олексій Сєров, а організувала його редакція […]

Змагання Вільногірська

Шквал емоцій, боротьба та перемога: у Вільногірську пройшли змагання з настільного тенісу та боксу

У суботу, 14 вересня, до Дня фізичної культури та спорту України у спортивному комплексі «Авангард» пройшли змагання з боксу та настільного тенісу. На змаганнях побували […]