19 річний Іван Лещенко переселенець з селища Ямпіль, що на Донеччині. Наразі хлопець мешкає у Вільногірську, де продовжує навчатися та займатися улюбленою справою — робити масажі.
Про свою справу та техніки Іван Лещенко розповів журналістам Вільногірськ IN.UA.
Реабілітолог з Донеччини працює у Вільногірську
Майже три роки Іван Лещенко освоює реабілітаційну медицину. Професії реабілітолога-ерготерапевта навчається у Донбаському державному педагогічному університеті.
«Люблю допомагати людям з певними функціональними порушеннями відновити свої базові навички самообслуговування. Це моє покликання. Зараз багато людей ведуть сидячий спосіб життя та не слідкують за своєю поставою, що впливає погано на стан людини в цілому», — каже реабілітолог Іван.
Реабілітаційні вправи бувають різними, пояснює Іван. Чоловік знається на класичному масажі шийно-комірцевої зони та лімфодренажному, а також тайському масажі, де використовує спеціальні мішечки з травами.
До Івана Лещенка ходять діти та дорослі віком від 10 до 75 років. Сеанси реабілітолог проводить вдома.
Всім, хто бажає відчувати себе здоровим, Іван радить більше гуляти на свіжому повітрі.
«Якщо людина справді хоче почувати себе здоровою, то їй потрібно хоча б просто ходити по вулиці, за можливості відвідувати спортзал», — розповідає Іван.
Тимофій Костюк виборов перемогу та отримав пояс на Чемпіонаті світу WFMC у Німеччині. Вихованець БК «Файтер» успішно представляв Україну в розділах лайт-контакт, лоу-кік, к-1 та бокс.
Більше на Вільногірськ IN.UA
Світові змагання для вихованця БК «Файтер»
У Німеччині нещодавно відбулися змагання «ULTIMATE WORLD CHAMPIONSHIPS 2024 RÜSSELSHEIM AM MAIN GERMANY», які стали успішними для вільногірця Тимофія Костюка.
Варто зазначити, що Україну на Чемпіонаті світу представляли лише двоє спортсменів. Тимофій змагався у ваговій категорії 45+ проти вихованців з Франції, Португалії, Вірменії та Німеччини. Загалом на Чемпіонаті були представлені понад 15 країн.
Тимофій Костюк виборов медалі:
1 золото
1 срібло
2 бронзи
Також став володарем поясу переможця в розділі лоу-кік.
«Це неймовірний результат! Ми пишаємося тобою, Тимофію! Тримали за тебе кулачки і ти не підвів», – прокоментувала прессекретарка клубу «Файтер» та заступниця голови правління Вільногірської федерації кікбоксингу Ольга Левковець.
Велику підготовку провели тренери Тимофія, Микола Білецький та Валерія Худякова.
«На змаганнях була велика конкуренція. Тимофій впевнено йшов до абсолютної перемоги. Іноді ставалися перепони. Загалом, боєць гідно показав свою підготовку за що я дякую Валерії Худяковій. Дякую тим, хто фінансово підтримав участь спортсмена на світових поєдинках. Батькам, які завжди вірять у свого сина», – прокоментував тренер Микола Білецький.
Команда Тимофія Костюка дякує захисникам України за можливість привезти перемогу в рідну нескорену країну. Вона також висловлює вдячність усім, хто щиро підтримує спортсмена з Вільногірська, адже ця перемога є здобутком для всієї країни.
Оксана Соха, викладачка економічних дисциплін у Вільногірському фаховому коледжі, вже 24 роки формує у студентів фінансову грамотність та активно залучає їх до екологічних ініціатив. Вона не лише навчає, а й надихає молодь відповідально ставитися до навколишнього середовища, сприяючи їхньому розвитку як свідомих громадян, готових змінювати своє місто на краще.
Більше на Вільногірськ IN.UA
Педагогиня Вільногірська Оксана Соха
Оксана Соха давно визначилася з професією — ще зі шкільних років вона мріяла викладати. У її родині педагогічною діяльністю займаються тітка, сестра, а її донька вже мріє стати викладачем.
Після закінчення Запорізької академії Оксана працювала за фахом інженеркою-економісткою та бухгалтеркою. Згодом, за пропозицією директорки, вона стала викладачем у коледжі, де наразі має вищу категорію.
«До роботи спонукає молодь. Ми з ними рухаємося вперед і не стоїмо на місці. Вони нас навчають бути креативними, надають нам натхнення. Їх улюблене гасло: «Двіж» – це наше основне, тому і ми під них підлаштовуємося, стаємо прогресивними щодня», – ділиться викладачка економіки Оксана Соха.
Викладачка регулярно відвідує з учнями тематичні виставки, музеї та екскурсії. Разом вони готують новорічні свята та святкування студентського дня.
«З теплом згадую студентів, моїх випускників. Їх багато було з 4 ліцею. Група була в нас дружня. Один одному завжди допомагали», – згадує викладачка.
З першого вересня Оксана Соха стала класною керівницею першокурсників, допомагаючи їм адаптуватися до студентського життя. Її учні вже взяли участь у змаганнях між групами коледжу «Козацькі забави», де читали вірші, співали пісні та змагалися за звання найсильнішої групи.
«Така активна молодь – це наше майбутнє. В них є розуміння, для чого вони вчаться. Що від них залежить майбутнє країни. В наших дітях немає байдужості в душах, а в очах я бачу їх перемогу, і вже хтось складає план для відбудови країни», – ділиться класна керівниця Оксана.
Фінансова грамотність для студентів
Кожен перший урок педагогиня Оксана Соха починає з пояснення, навіщо в житті потрібна економіка. Вона викладає в групах електриків, механіків, металургів та автоматизації.
«Я завжди розповідаю життєві приклади. Кожен з нас повинен бути економічно підкованим. Знати, як проводиться нарахування вашої заробітної плати. Які податки та збори ми сплачуємо. Дуже багато студентів вже мають стипендію, тому вчу їх планувати свої витрати», – поділилася жінка.
За свою педагогічну діяльність у фаховому коледжі Оксана Соха випустила понад сім випускних груп. Вона радить батькам майбутніх студентів прислухатися до бажань своїх дітей і завжди бути підтримкою, незалежно від обраного напрямку.
«Молодь – це наше майбутнє! Я горджуся, що працюю з молодим поколінням, у нашому найкращому Вільногірську. Я вірю, що наше місто буде: гарним, креативним, неповторним, перспективним, завдяки нашому молодому поколінню», – з вірою каже Оксана Соха.
Плани на майбутнє
Студенти першого курсу разом із викладачкою планують взяти участь у проєкті «Екологія очима майбутніх спеціалістів». У листопаді вони також братимуть участь у щорічній конференції з економіки.
Студенти першокурсники / Фото Оксана Соха
«Студенти навчатимуться складати бізнес-план по економічному розвитку регіону. Складатимуть план для покращення нашого міста. Багато пропозицій вже є від студентів стосовно перероблення сміття. Тому будемо наполегливо працювати саме в цьому напрямку», – каже освітянка.
Оксана Соха разом із першокурсниками також бере участь в акції «Принеси кришечку — отримаєш цукерку». Зібраний пластик буде переданий до волонтерських центрів.
Крім того, триває розробка проєкту «Крафт пакети», над яким студенти спільно з викладачкою працюють над бізнес-планом. Його планують подати на міську раду до кінця року для реалізації.
«За пропозицією регіонального методичного центру я зі студентами обрала саме цю тему для покращення екологічного стану нашого міста. Тепер маємо отримати підтримку від міськради», – коментує викладачка економічних дисциплін.
Оксана Соха разом зі студентами / Фото Оксана Соха
Тимофій Костюк виборов перемогу та отримав пояс на Чемпіонаті світу WFMC у Німеччині. Вихованець БК «Файтер» успішно представляв Україну в розділах лайт-контакт, лоу-кік, к-1 та […]
Оксана Соха, викладачка економічних дисциплін у Вільногірському фаховому коледжі, вже 24 роки формує у студентів фінансову грамотність та активно залучає їх до екологічних ініціатив. Вона […]
Анна Кравцова — продавчиня місцевого магазину, яка не лише обслуговує клієнтів, а й створює красу через свої вірші та фотографії. Журналісти Вільногірськ IN.UA вирішили дізнатися […]
Бійцівський клуб взяв участь у змаганнях Кубка Дніпропетровської області з козацького двобою. 16 спортсменів, серед яких одна дівчинка, боролися на татамі з представниками клубів Запорізької, […]
23-річна Сєда Варданян викладає вже п’ятий рік у Вільногірському 3-му ліцеї і вважає свою діяльність справою всього життя. Класна керівниця 4-Б класу вже понад рік […]