Понад 25% фахівців юридичного профілю у Дніпропетровщини – випускники Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, повідомив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. 16 березня виш відзначає 58 річницю з дня створення навчального закладу.
Більше про навчальний заклад читайте у матеріалі Вільногірськ IN.UA
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ відзначає річницю
«Навчальний заклад пройшов довгий шлях. Має свої традиції та досягнення. Тут виховують потужних правників, поліціянтів і криміналістів. Хочу відзначити чудову роботу викладачів. Сумлінність і наполегливість курсантів й студентів. Все разом – гарант дотримання правопорядку в країні», — зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Історія навчального закладу
16 березня 1966 року наказом Міністерства охорони громадського порядку УРСР заснували Дніпропетровську спеціальну середню школу міліції. Під час першого набору у вересні 1966 року на очне відділення прийняли 164 студенти, а на заочне – 188. Серед зарахованих на денне відділення переважали сержанти міліції, рядові міліціонери, демобілізовані воїни, службовці. Більшість з них були з Дніпропетровської, Запорізької, Харківської областей.
Навчання тривало два роки. Всього за час існування середня школа міліції здійснила 24 випуски та підготувала майже 9 тисяч спеціалістів.
11 березня 1992 року школу міліції реорганізували у Дніпропетровське училище міліції МВС України. За п’ять років училище міліції випустило близько двох тисяч фахівців.
У вересня 1997 року на базі Дніпропетровського училища міліції створили Дніпропетровський юридичний інститут МВС України. У структурі інституту було 3 факультети: кримінальної міліції, економічної безпеки та правознавства, а також відділення заочного навчання, відділення перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів внутрішніх справ.
6 листопада 2001 року інститут перетворили в Юридичну академію МВС України. Всього діяло 17 кафедр, а також 3 науково-дослідні лабораторії: протидії злочинності, криміналістичних досліджень, соціологічного моніторингу. Станом на 2002 рік навчальний заклад закінчили понад 12 тисяч юнаків та дівчат.
У 2004 році академія отримала IV рівень акредитації, з правом готувати фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».
8 вересня 2005 року Постановою Кабміну Юридичну академію МВС України реорганізували у Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. До складу університету увійшов Запорізький юридичний інститут МВС України.
У серпні 2023 року ректором Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ став полковник поліції Олександр Моргунов.
Структура університету
Наразі у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ діє два факультети з підготовки фахівців для таких підрозділів:
- кримінальної поліції;
- превентивної діяльності.
Студентам пропонують обрати такі кафедри:
- інформаційних технологій Навчально-наукового інституту права та інноваційної освіти;
- адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності;
- аналітичної економіки та менеджменту;
- гуманітарних дисциплін та психології поліцейської діяльності;
- економічної та інформаційної безпеки;
- загальноправових дисциплін;
- криміналістики та домедичної підготовки;
- кримінально-правових дисциплін;
- кримінального права та кримінології;
- кримінального процесу та стратегічних розслідувань Навчально-наукового інституту права та підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції;
- міжнародних відносин та соціально-гуманітарних дисциплін;
- оперативно-розшукової діяльності;
- психології та педагогіки;
- соціально-гуманітарних дисциплін;
- спеціальної фізичної підготовки;
- тактико-спеціальної підготовки;
- теорії та історії держави та права;
- українознавства та іноземних мов;
- управління та адміністрування;
- фізичного виховання та тактико-спеціальної підготовки;
- цивільноправових дисциплін;
- цивільного права та процесу.
Читайте також: